Lietuvos rinktinė minimalia persvara palaužė Rumunijos rankininkus (nuotraukos)

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Rungtynių akimirka
0

Lietuvos vyrų rankinio rinktinė iškovojo pirmąją pergalę 2012 m. Europos čempionato atrankos varžybose. „Siemens“ arenoje Vilniuje vykusiose rungtynėse lietuviai rezultatu 24:23 (13:10) palaužė Rumunijos rankininkus, tad rumunai ir toliau lieka be pergalių.

Lietuviai sėkmingiau pradėjo rungtynes (5:3), tačiau netrukus įkrito į duobę, ir rumunai išsiveržė į priekį, įgydami trijų įvarčių persvarą (6:9). Pirmojo kėlinio antroje pusėje Gintaro Savulyno auklėtiniai susigrąžino iniciatyvą ir atkarpą laimėjo 7:1. Ilsėtis komandos išėjo rezultatui esant 13:10.

Antrąjį kėlinį aktyviau pradėjo lietuviai, akimirksniu įgydami penkių įvarčių persvarą (15:10). Tai buvo didžiausia lietuvių persvara šiose rungtynėse. Nors rezultatas svyravo, ilgą laiką Lietuvos rinktinė sugebėjo išlaikyti atotrūkį (17:12, 18:15, 22:17). Vis dėlto rungtynių pabaigoje užvirė tikras nervų karas.

Antrajame kėlinyje net keturis kartus Lietuvos rankininkams buvo skirtos 2 minučių nuobaudos, trys iš jų – per paskutines 6 žaidimo minutes. Tai leido varžovams iki minimumo sumažinti atsilikimą. Vis dėlto lietuviai atsilaikė ir laimėjo rungtynes rezultatu 24:23.

Lietuvos rinktinei įvarčius pelnė: Andrius Račkauskas (5), Augustas Strazdas, Andrius Stelmokas (4), Rolandas Bernatonis (3), Aidenas Malašinskas, Tomas Eitutis, Mindaugas Andriuška (2), Valdas Novickis, Aurelijus Sabonis (1).

Rumunijos rinktinės gretose išsiskyrė 6 įvarčius pelnęs Christianas Murešanas.

Tiesa, geriausiais rungtynių žaidėjais abiejose komandose buvo pripažinti vartininkai – Arūnas Vaškevičius ir Ionutas Čiobanu.

Komandos kovo 13 dieną, sekmadienį, dar kartą susitiks Konstantoje, Rumunijoje.

Kitame grupės susitikime Kroatijos rankininkai išvykoje 26:24 (8:9) palaužė Ispanijos nacionalinę komandą ir tapo vienvaldžiais grupės lyderiais.