2010 05 10

Lietuvos sportininkai triumfavo Europos kūno rengybos čempionate (nuotraukos)

Savaitgalį pirmą kartą Kaune vykusiame WFF-WBBF Europos mėgėjų čempionate Lietuvos kūno rengybos rinktinės sportininkai nenusileido užsienio rinktinėms. Lietuvoje liko net 5 aukso medaliai.
Varžybų akimirka
Varžybų akimirka / Organizatorių nuotr.
Temos: 1 Fitnesas

Į Kauną suvažiavo 198 sportininkai. Drauge su Senojo žemyno pirmenybėmis Kaune vyko senas tradicijas turintis „Gintarinio prizo“ turnyras bei „Kauno miesto pirmenybės“.

Čempionate savo jėgas išmėgino Indijos, Rusijos, Ukrainos, Vokietijos, Lenkijos, Serbijos, Austrijos, Italijos,  Slovakijos, Lietuvos, Latvijos, Estijos, Anglijos, Vengrijos rinktinių sportininkai.

Aerobinėje „Fit - Kid“ kategorijoje varžėsi 8–12 metų vaikai. Čia nenugalimi buvo Serbijos ir Lenkijos rinktinių atstovai.

Aerobikos rungtyje parodžiusi puikų pasirodymą nugalėtoja tapo ukrainietė Alina Olefirenko.

Veteranų kategorijos nugalėtoju tapo 2009 metų pasaulio čempionas 57 metų vilnietis Vidmantas Malakauskas. Veteranų per 60 metų kategorijoje klaipėdietis Olegas Serovas iškovojo sidabro medalį.

Neįgaliųjų sportininkų kategorijoje lietuviai Viktoras Topolas iškovojo aukso medalį, o Mironovas Nikolajs sidabro medalį. Absoliučiu nugalėtoju tapo Turkijos atstovas.

Kaunietė 2009 metų Europos ir pasaulio čempionė Aušra  Tasiukevičiūtė šiais metais savo ūgio kategorijoje taip pat iškovojo aukso medalį.

Kitoje ūgio kategorijoje sėkmingai debiutavo vilnietė Toma Gečaitė –  taip pat iškovojo auksą. Europos čempionate puikiai debiutavo vilnietė Mileta Ūselytė. Ji iškovojo sidabro medalį. Kaunietės Leda Našlėnaitė  ir Sandra Syciova iškovojo bronzos medalius.

Vilnietis Gintaras Žylys vyrų klasikinės sportinės kūno rengybos kategorijoje iškovojo sidabro medalį, o bronzos medalis atiteko kauniečiui, pirmą kartą startavusiam Europos čempionate, Stanislovui Sandulskiui.

Pirmą kartą čempionate susirinko toks gausus jėgos sportinės kūno rengybos rungties dalyvių skaičius. Atskirose amžiaus grupėse nugalėjo Kauno miesto atstovai.

Absoliučiais varžybų nugalėtojais tapo Rusijos atstovai Vera Vlasova ir Danilas Bratiška.