2013 09 15

Lietuvos stalo tenisininkai Baltarusijoje pralaimėjo jau pirmuosius pagrindinio turnyro susitikimus

Baltarusijoje vyksta tarptautinės stalo teniso federacijos (ITTF) Europos-Afrikos zonos „Challenge Series“ turnyras „Belarus Open“, kuris įtrauktas ir į pasaulio turo varžybas. Nesėkmingai vienetų varžybos susiklostė abiems Lietuvos stalo tenisininkams, kurie tiek suaugusiųjų varžybose, tiek jaunimo (iki 21 metų) grupėje pralaimėjo pirmuosius pagrindinių turnyrų susitikimus.
Varžybų akimirka
Varžybų akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Vyrų kvalifikacinių varžybų 8 grupėje Paulius Gura 4:2 įveikė baltarusį Glebą Šamruką bei 0:4 pralaimėjo švedui Hampusui Soderlundui ir, užėmęs antrąją vietą pateko į pagrindines varžybas, kurių pirmajame rate 1:4 (6:11, 9:11, 5:11, 11:3, 4:11) nusileido rusui Artiomui Vnukovui.

Jaunimo vaikinų atrankos varžybų 7 grupėje P. Gura 0:3, pralaimėjo baltarusiui Kirilui Barabanovui, 3:1 įveikė kitą Baltarusijos atstovą Nikitą Vilenčycą bei 3:0 nugalėjo Akinwale'ą Fagambilą iš Nigerijos ir užėmė antrąją vietą. Lemiamoje dvikovoje dėl kelialapio į pagrindinį turnyrą lietuvis 3:0 (11:4, 11:5, 11:7) nugalėjo škotą Calumą Mainą, tačiau pirmajame rate atkaklioje penkių setų kovoje 2:3 (9:11, 11:5, 11:5, 11:13, 8:11) nusileido slovakui Samueliui Novotnai.

Moterų kvalifikajinos varžybų ketvirtojoje grupėje antrąją vietą užėmusi Ingrida Preidžiūtė 1:4 turėjo pripažinti rusės Antoninos Saveljevos pranašumą bei 4:3 įveikė baltarusę Mariją Kučuk. Deja, pirmajame pagrindinio turnyro rate lietuvė 0:4 (8:11, 7:11, 7:11, 9:11) pralaimėjo rusei Darjai Černovai.

Merginų atrankos turnyro ketvirtojoje grupėje Lietuvos stalo tenisininkė 2:3 nusileido čekei Kristynai Stefcovai, 3:0 nugalėjo baltarusę Kateriną Bajevą ir 3:1 įveikė kitą Baltarusijos atstovę Ariną Kamiliuk bei užėmė antrąją vietą. Pagrindinio turnyro pirmajame rate E. Preidžiūtė rimčiau nepasipriešino korėjietei Eunhye Lee – 0:3 (8:11, 3:11, 2:11).