2013 03 13

Lietuvos stalo tenisininkės Europos čempionato kvalifikacines varžybas baigė nesėkme

Trečią nesėkmę 2012-2013 metų sezono JOOLA Europos stalo teniso čempionato kvalifikacinėse varžybose patyrė ir ketvirtąją vietą antrojo pagal pajėgumą „Challenge“ diviziono šešių ekipų A grupėje užėmė Lietuvos moterų rinktinė.
Lina Misikonytė
Lina Misikonytė / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

Antradienį paskutiniajame – penktajame – ture Lietuvos stalo tenisininkės namuose 2:3 nusileido penktąją pergalę iškovojusiai ir pirmąją vietą grupėje užėmusiai Ukrainos komandai.

Abu tašus lietuvėms pelnė Lina Misikonytė (ITTF reitingas – 202), pradžioje 3:2 (10:12, 11:6, 10:12, 12:10, 11:6) įveikusi Hanną Farladanską (ITTF-356) ir išvedusi Lietuvos ekipą į priekį 1-0, o vėliau 3:1 (11:6, 11:5, 9:11, 11:4) nugalėjusi varžovių lyderę Iriną Motsyk (ITTF-345) išlygino mačo rezultatą 2-2.

Tarp dviejų L. Misikonytės pergalių buvo du lietuvių pralaimėjimai – Eglė Stuckytė (ITTF-354) 0:3 (8:11, 7:11, 9:11) nusileido Irinai Motysik (ITTF-345), o Ingrida Preidžiūtė (ITTF-657) turėjo pripažinti Jevgenijos Vasiljevos (ITTF-308) pranašumą.

Lemiamoje mačo dvikovoje Eglė Stuckytė (ITTF-354) po atkaklios ir permainingos kovos 2:3 (11:9, 7:11, 11:7, 4:11, 5:11) nusileido Hannai Farlandskai (ITTF-356).

Ketvirtoji pozicija Lietuvos rinktinei garantavo vietą šiame divizione šiemet vyksiančiame Europos komandiniame čempionate, o A grupės varžybas laimėjusios ukrainietės iškovojo vieną iš dviejų kelialapių į elitinį – „Championships“ – divizioną.

Lietuvos stalo tenisininkės 2012-2013 metų sezone dar vienodu rezultatu – 1:3 – nusileido Švedijos bei Serbijos komandoms, 3:1 įveikė Graikijos ekipą bei 3:0 nugalėjo Italijos rinktinę.

Kituose antradienį vykusiuose A grupės penktojo turo mačuose Švedijos stalo tenisininkės svečiuose 3:1 nugalėjo Serbijos komandą, o Graikijos rinktinė išvykoje 3:1 įveikė Italijos ekipą.

Galutinė A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, mačai, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis, taškai):

6. Italija 5 0 5 1:15 5

Pirmąją vietą grupėje užėmusi komanda šiemet vyksiančiame Europos čempionate kovos aukščiausiajame „Championships“ divizione, o dvi paskutiniąsias vietas grupėje užėmusios ekipos iškrito į trečiąjį pagal pajėgumą – „Standard“ – divizioną. Likusios grupės ekipos išsaugojo vietas „Challenge“ divizione.