TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

„Lietuvos Taurė 2011“ orientacinio dalyviai turi saugotis, kad netyčia nekirstų valstybės sienos su Baltarusija

Šeštadienį startavo „Lietuvos Taurė 2011“
„Fortūna“ nuotr. / Šeštadienį startavo „Lietuvos Taurė 2011“
Šaltinis: 15min
0
A A

Šeštadienį, spalio 15 d., Lietuvos orientacininkai ir jų svečiai iš užsienio stojo į paskutinį rimtą šio sezono startą. Vilniaus apylinkėse sportininkai kovoja dėl Lietuvos taurės.

Dalyvauti varžybose užsiregistravo 734 orientavimosi sporto mėgėjai bei profesionalai. Greta lietuvių varžybose dalyvauja ir devynių užsienio šalių atstovai iš Latvijos, Estijos, Lenkijos, Švedijos, Norvegijos, Suomijos, Belgijos, Baltarusijos ir Rusijos. Sportininkai varžosi devyniolikoje amžiaus grupių.

„Lietuvos Taurės 2011“ nugalėtojai bus nustatyti pagal šeštadienį ir sekmadienį trasų įveikimo laikų sumą.

Šiais metais Lietuvos taurei parinktos ypač įdomios vietovės – orientacininkams žinomas Katutiškių-Akmeniškių miškas bei seniai orientacininkų lankytas Lavoriškių-Pukštėnų miškas, legendinio Katlaukio (Kotlovkos) tęsinys. Pastaroji vieta Lietuvos sportininkų buvo kurį laiką primiršta, tačiau sovietmečiu čia vykdavo gana daug orientavimosi sporto renginių.

Tam yra ir objektyvių priežasčių – šiuo metu tai yra pasienio zona.

Būtent pasienio zonoje, netoli nuo sienos su Baltarusija, šeštadienį ir įsikūrė varžybų centras. Trasos sportininkams irgi paruoštos visai greta valstybės sienos su Baltarusija. Todėl visi varžybų dalyviai buvo įspėti laikytis reikalavimų, susijusių su pasienio zonos režimu. Sportininkai prieš varžybas buvo instruktuoti ir informuoti, kad griežtai draudžiama kirsti valstybės sienos apsaugos ribą. Išimtys padarytos tik kai kurių orientavimosi sporto kalnų dviračiais grupių dalyviams, prieš tai dalyvių sąrašą iš anksto suderinus su Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnais.

Varžybų dalyviai taip pat įspėti, kad griežtai draudžiama išbėgti į kelią, gretą suartos bei ženklais nužymėtos valstybės sienos. Varžybų dalyviai informuoti, kad šio draudimo pažeidimas traktuojamas kaip neteisėtas sienos kirtimas, už tai taikoma baudžiamoji atsakomybė.
 

VIDEO: Lietuvos Taurė 2011

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Baltarusija

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką