Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 12d. 09:56

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto vairas – šaulės Dainos Gudzinevičiūtės rankose

Daina Gudzinevičiūtė
BFL/T.Lukšio nuotr. / Daina Gudzinevičiūtė

Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui ateinančius ketverius metus vadovaus Sidnėjaus olimpinė čempionė 46-erių šaulė Daina Gudzinevičiūtė. Penktadienį vykusiose Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) Generalinės ataskaitos ir rinkimų sesijoje už D.Gudzinevičiūtę balsavo 57 delegatai, o už antrąjį kandidatą disko metiką Virgilijų Alekną – 43.

D.Gudzinevičiūtė iškart po balsavimo ir balsų skaičiavimo komisijos pateikto verdikto pasakė: „Ačiū už pasitikėjimą. Tai sporto visuomenės suvienijimo akimirka – šis balsavimas įrodė, kad vis dėlto esame vieningi.“

– Ar siūlysite A.Poviliūnui LTOK garbės prezidento postą? – buvo paklausta nauja LTOK vadovė D.Gudzinevičiūtė.

– Kol kas – ne. Gal kitoje sesijoje...

– Jums buvo svarbus slaptas ar atviras balsavimas?

– Aš nieko nebijau – norėjau atviro balsavimo, kad visi matytų, kas už ką. Tačiau Olimpinė chartija numato du balsavimo būdus. Yra kaip yra.

– Baigsite sportininkės karjerą?

– Nebus laiko sportuoti – reikės dirbti. Tad baigiu sportininkės karjerą.

BFL/T.Lukaio nuotr./Daina Gudzinevičiūtė ir Virgilijus Alekna
BFL/T.Lukšio nuotr./Daina Gudzinevičiūtė ir Virgilijus Alekna

Dar per balsavimą V.Alekna nervingai vaikščiojo po „Karolinos“ konferencijų salę ir mintimis skaičiavo, kiek delegatų galėtų balsuoti už jį.

Prieš balsavimą šaulė buvo rinkimų favoritė – buvo skaičiuojama, kad už ją balsuoti turėjo apie 65 procentus delegatų, o už V. Alekną – 35 procentai.

– Kaip vertinate savo pralaimėjimą LTOK prezidento rinkimuose?  – buvo paklaustas kandidatas į LTOK vadovo kėdę V.Alekna.

– Kaip ir pralaimėjimą varžybose. Vyko garbinga kova, nugalėjo stipresnis.

– Ką veiksite dabar?

– Būsiu arti sporto.

– Ką tai reiškia?

– Kad būsiu arti sporto.

– Gal jūsų nesėkmę lėmė vykusios kalbos prieš rinkimus ir rinkimų metu?

– Nemanau. Žmonės į sesiją atvyko jau apsisprendę.

 Ar būtų jums padėjusi jūsų galimo viceprezidento Arvydo Sabonio pagalba rinkimuose. Jis neatvyko ir tai buvo pralaimėjimo priežastis...

BFL/Tomo Lukaio nuotr./Daina Gudzinevičiūtė ir Virgilijus Alekna
BFL/Tomo Lukšio nuotr./Daina Gudzinevičiūtė ir Virgilijus Alekna

– Gal... 

D.Gudzinevičiūtė į LTOK įžengs su savo komanda: filosofas, „Fair Play“ organizacijos Lietuvoje vadovas ir Monrealio olimpinis prizininkas Arvydas Juozaitis, verslininkas ir Lietuvos dviračių federacijos prezidentas Romualdas Bakutis bei asociacijos „Sportas visiems“ vadovas Algimantas Vasiliauskas taps LTOK viceprezidentais

Lietuvos sporto federacijų sąjungos generalinis  sekretorius Valentinas Paketūras taps LTOK generaliniu sekretoriumi, o LTOK iždininkas – Stalo teniso asociacijos prezidentas Rimgaudas Balaiša.

Už šias kandidatūras balsavo 65 delegatai, 11 susilaikė ir 10 delegatų buvo prieš.

LTOK prezidento rinkimų chronologija:

LTOK prezidento rinkimai baigti.

14 val. 24 min. Skelbiamas  verdiktas – LTOK vadovė Daina Gudzinevičiūtė.

13 val. 28 min. „Spaudimą pajautė ir A. Poviliūnas, kuris neatsilaikė. Bet nereikia jo smerkti – jis atliko didelį darbą“, – sakė D. Gudzinevičiūtė.

BFL/T.Lukaio nuotr./Daina Gudzinevičiūtė
BFL/T.Lukšio nuotr./Daina Gudzinevičiūtė

13 val. 25 min. „Turiu konkrečių idėjų, kaip statyti sporto bazes. Naivu tikėtis, kad vienam ar kitam tapus LTOK prezidentu „pradės lyti pinigais“. Rėmėjai neduos pinigų tik dėl garsios pavardės. Reikia idėjų – mes su komanda jų turime. Man atėjus nebus revoliucija, o evoliucija. Noriu, kad balsuotumėte ne „prieš“, o „už“ darbų tęstinumą“, – kalbėjo D. Gudzinevičiūtė.

13 val. 20 min. „Būsiu visiems lygiai teisinga – man pikta, kai Premjeras pasako, jog visus pinigus surijo krepšinis ir visos multifunkcinės arenos. Taip negalima – juk be krepšinio yra ir kitos sporto šakos.  Esu moteris ir daug kas kalba, kad tai silpnoji mano pusė. Bet esu moteris – vadinasi, mokanti ir galinti susitarti bei surasti bendrą kalbą“, – kalbėjo D. Gudzinevičiūtė.

13 val. 15 min. Pasisakė kandidatė D. Gudzinevičiūtė. „Virgiu pasitikiu, bet ne jo šešėline komanda. Ateinu su komanda, kuri jums tinka, o ne man – ji buvo derinama su visomis sporto federacijomis“, – kalbą pradėjo D. Gudzinevičiūtė.

13 val. 10 min. Pretendentui V. Aleknai iškart klausimą uždavė D.Kepenis. „Vyriausybės programoje yra penki kūno kultūros ir sporto klausimai. Kiek kuravote Jūs ir kiek jų kuravo M. Špokas?“.

„Į šį klausimą dabar aš jums negaliu atsakyti“, – aiškino V. Alekna.

13 val. 07 min. V. Alekna teigė: „Mano principas – skaidrumas. Noriu, kad visi olimpinės bendruomenės žmonės žinotų iš kur ateina jiems skirti pinigai ir kiek tai sporto šakai ar žmogui priklauso. Aš atstovausiu visiems sporto žmonėms. Esu nusiteikęs tartis, padėti ir dirbti demokratiniais principais“.

Alfredo Pliadžio nuotr./Virgilijus Alekna
Alfredo Pliadžio nuotr./Virgilijus Alekna

13 val. 02 min. „Visi mane puikiai pažįstate – mano gyvenimas yra susijęs su sportu. Dvejojau – ar esu pasirengęs užimti šias pareigas. Dabar galiu pasakyti – taip, pasirengęs. Tapęs prezidentu, plėtočiau LTOK misiją, sukurčiau profesionalią komandą. Į komandą pakviečiau krepšininką Arvydą Sabonį, verslininką Tomą Kučinską. Dėl trečiojo viceprezidento dar neapsisprendžiau – norėčiau šiame poste matyti Dainą Gudzinevičiūtę. Generalinio sekretoriaus poste matau  Mindaugą Špoką. Viliuosi, kad A. Poviliūnas sutiks tapti LTOK garbės prezidentu“, – sakė V. Alekna.

12 val. 57 min. Sesijos delegatų sprendimu balsavimas bus slaptas. Už tai balsavo daugelis sesijos delegatų – prieš balsavo 39 delegatai, o susilaikė 1.

12 val 45 min. Renkama balsų skaičiavimo komisija ir sekretoriatas. Netikėtai buvo pasiūlyta balsų skaičiavimo komisiją papildyti dar dviem delegatais – šią idėją pasiūlė V. Aleknos komanda. Tad vietoj penkių skaičiavimo komisijos narių bus 7.

12 val.  38 min. Rinkimų sesijos pirmininku išrinktas Nepriklausomybės akto signataras Kazimieras Motieka. LTOK prezidentas A. Poviliūnas pranešė, jog jo kadencija baigta. Jam įteiktos gėlės, delegatai jam plojo atsistoję.

12 val. 25 min. Prasidėjo LTOK prezidento rinkimų sesija. Patvirtinta, kad sesijoje dalyvauja ir LTOK vadovą rinks 99 delegatai.

11 val. 50 min. Šnekėti į tribūną atėjęs Kūno kultūros ir sporto departamento direktorius Klemensas Rimšelis pyko ir reiškė savo nuomonę: „Spalio 12 diena yra ta diena, kai Nikita Chruščiovas Jungtinių Tautų tribūnoje batu ją daužė ir šaukė. Pasižiūrėsime šiandien, kiek toli nuo to įvykio mes esame nuėję“, – kalbėjo K. Rimšelis.

Be to, KKSD vadovas teigė, jog jei trečiasis kandidatas į LTOK postą būtų Jėzus Kristus, jis jau būtų paskelbtas nekompetentingas.

„Tiek daug purvo buvo išlieta spaudoje ir internete“, – sakė K. Rimšelis.

11 val. 25 min. Kalbėjo filosofas Arvydas Juozaitis, Lietuvos dviračių sporto federacijos prezidentas Romualdas Bakutis. „Reikia labai pasidžiaugti, kad nuo masinės emigracijos sugebėjome apsaugoti mūsų sportininkus, trenerius, aptarnaujantį personalą. Juk žinote, kiek gauna slaugė Norvegijoje  ir kiek masažuotojas rinktinėje. Visi dabar niūrūs ir piktoki – nusišypsokime ir visi vieni kitiems pasakykime, kad LTOK pastaruosius metus dirbo tikrai gerai“, – sakė R. Bakutis.

10 val. 40 min. A. Poviliūnas apžvelgė Londono olimpiadą, sėkmes ir nesėkmes. „Aš asmeniškai jaučiu, kad Lietuvos sporto laivas išsiūbuotas“, – apie pastarųjų dienų įvykius, kai LTOK buvo kaltinamas finansiniais nusižengimais, kalbėjo olimpinio komiteto prezidentas A. Poviliūnas. Jis taip pat pranešė, jog visus tarptautinius olimpinius ir kitų valstybių apdovanojimus palieka Sporto muziejui.

10 val. GANDAI. Dar prieš prasidedant sesijai, dėl LTOK prezidento posto kovosiantys V. Alekna ir D. Gudzinevičiūtė bei abiejų kandidatų komandos dėliojo paskutiniuosius taškus ir bandė į savo pusę palenkti delegatus. Kalbama, kad V. Aleknos komandoje viceprezidentu turėtų tapti kol kas dar neminimas Lietuvos buriavimo sporto federacijos prezidentas Robertas Dargis. Tuo tarpu D. Gudzinevičiūtės komandoje gali būti pasikeitimų: į viceprezidento postą ketinantį eiti „Sportas visiems“ asociacijos vadovą A. Vasiliauską norėtų „pastumti“ sveikuolių vadas Dainius Kepenis. Jis jau surinko pakankamai parašų, kad, esant reikalui, išsikeltų savo kandidatūrą.

Pagal skaičiavimus, V. Alekna ir D. Gudzinevičiūtė pasidalijo po lygiai balsų ir viskas turėtų spręstis per balsavimą. Kalbama, kad vykstant atviram balsavimui be kalbų laimėtų šaulė D. Gudzinevičiūtė, jei slaptu – šansų pabandyti laimėti turi ir V. Alekna.

10 val. Sesija pradėjo darbą – iš  viso susirinko 98 delegatai, kurie galės spręsti ir priimti nutarimus.

---------

24 metus LTOK vadovavęs Artūras Poviliūnas traukiasi. Penktadienį jis LTOK Generalinės asamblėjos ataskaitos ir rinkimų sesijoje perskaitė savo pranešimą bei oficialiai baigė savo šeštąją kadenciją.

Alfredo Pliadžio nuotr./Artūras Poviliūnas
Alfredo Pliadžio nuotr./Artūras Poviliūnas

Prieš mėnesį A. Poviliūnas oficialiai pranešė, jog nežada kelti savo kandidatūros dar vienai kadencijai, tad atsiskaitęs už nuveiktą ketverių metų darbą 61-erių sporto specialistas paliko postą.

Norite sužinoti daugiau sporto naujienų, pamatyti išskirtinių kadrų ir vaizdo įrašų, ar dalyvauti diskusijose bei konkursuose? Prisijunkite prie mūsų socialiniame tinkle „Facebook“ – 15min Sportas.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Žemės ūkio ministerijos darbuotojai šimtmetį atšventė su šokiais ir alkoholiu

Lapkričio TOP 13: knygų antplūdis artėjant šventėms.

Aktualu

Avarijoje prie Balėnų kaimo aštuonmetį mirtinai sužalojo Mažeikių tarybos narys Sigitas Kaktys

Vardai

„Atspėk, kas dėžėje“ premjera: tokių Monikų dar nematėte – iš baimės net drebėjo rankos

Erikos istorija

Aktualu

Avarijos remontuojamame Panevėžio aplinkkelyje tęsiasi: į žiedo vidurį įlėkė lenkas ir latvis

Aktualu

Suprasti akimirksniu: 15min atsako į svarbiausius klausimus apie prezidento rinkimus

Sportas

Tautų lyga: Kroatijos rinktinė išplėšė fantastišką pergalę prieš Ispaniją

Verslas

Lietuvio emigracija Suomijoje truko pusdienį: darbdavys mini „netipinę situaciją“

N-18 Aktualu

Lukiškių prižiūrėtojus fekalijomis apipylęs žudikas žagintojas pats tapo nukentėjusiuoju

Aktualu

Koks „Brexito“ likimas palankiausias Didžiosios Britanijos lietuviams?

Vardai

Iglė per gimtadienį scenoje sulaukusi 4 kilogramus sveriančio S.Prūsaičio siurprizo neteko žado

Gazas

Kodėl žmonės XIX a. taip bijojo greičio: mitai apie iškritusias gimdas ir ištirpusius kūnus

24sek

K.Pangosas: apie svarbiausią Šaro pamoką, nustebinusius katalonus ir stiprų „Žalgirį“

Aktualu

Theresa May atmeta galimybę rengti antrą referendumą dėl „Brexit“

24sek

Antanas Guoga apie „Ryto“ skandalus: „Praeities šešėliai persekioja klubą“

Vardai

Internete žaibiškai pasklidusi parodija Karolinos Meschino nė kiek neįžeidė: „Nauda abipusė“

Sportas

Anglijos rinktinė sutriuškino JAV ir atsisveikino su legendiniu Wayne'u Rooney

Gyvenimas

Gatvės fotografo V.Alesiaus patarimai mėgstantiems darytis asmenukes

15min eksperimentas Gazas

15min/Gazas patikrino: ką naktį mato vairuotojas, jei pėsčiasis eina su „tautine apranga“

Naujienos

Aktualu

Žemės ūkio ministerijos darbuotojai šimtmetį atšventė su šokiais ir alkoholiu

Lapkričio TOP 13: knygų antplūdis artėjant šventėms.

Aktualu

Avarijoje prie Balėnų kaimo aštuonmetį mirtinai sužalojo Mažeikių tarybos narys Sigitas Kaktys

Vardai

„Atspėk, kas dėžėje“ premjera: tokių Monikų dar nematėte – iš baimės net drebėjo rankos

Erikos istorija

Aktualu

Avarijos remontuojamame Panevėžio aplinkkelyje tęsiasi: į žiedo vidurį įlėkė lenkas ir latvis

Aktualu

Suprasti akimirksniu: 15min atsako į svarbiausius klausimus apie prezidento rinkimus

Sportas

Tautų lyga: Kroatijos rinktinė išplėšė fantastišką pergalę prieš Ispaniją

Verslas

Lietuvio emigracija Suomijoje truko pusdienį: darbdavys mini „netipinę situaciją“

N-18 Aktualu

Lukiškių prižiūrėtojus fekalijomis apipylęs žudikas žagintojas pats tapo nukentėjusiuoju

Aktualu

Koks „Brexito“ likimas palankiausias Didžiosios Britanijos lietuviams?

Vardai

Iglė per gimtadienį scenoje sulaukusi 4 kilogramus sveriančio S.Prūsaičio siurprizo neteko žado

Gazas

Kodėl žmonės XIX a. taip bijojo greičio: mitai apie iškritusias gimdas ir ištirpusius kūnus

24sek

K.Pangosas: apie svarbiausią Šaro pamoką, nustebinusius katalonus ir stiprų „Žalgirį“

Aktualu

Theresa May atmeta galimybę rengti antrą referendumą dėl „Brexit“

24sek

Antanas Guoga apie „Ryto“ skandalus: „Praeities šešėliai persekioja klubą“

Vardai

Internete žaibiškai pasklidusi parodija Karolinos Meschino nė kiek neįžeidė: „Nauda abipusė“

Sportas

Anglijos rinktinė sutriuškino JAV ir atsisveikino su legendiniu Wayne'u Rooney

Gyvenimas

Gatvės fotografo V.Alesiaus patarimai mėgstantiems darytis asmenukes

15min eksperimentas Gazas

15min/Gazas patikrino: ką naktį mato vairuotojas, jei pėsčiasis eina su „tautine apranga“

Vardai

Ypatingos

07:22
06:20

Gera keliauti kartu

Ko reikia šiuolaikiniam pirkėjui?

Sveikata

Mamos prieš meningokoką

Būk nesustabdoma

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką