Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 21d. 10:40

Lietuvos vyrų rankinio lygoje – netikėti lyderių pralaimėjimai

„Almeidos“ – „Granito-Gajos-Kario“ rungtynių akimirka
LRL nuotr. / „Almeidos“ – „Granito-Gajos-Kario“ rungtynių akimirka

Lietuvos rankinio lygos (LRL) pirmenybių penktojo turo rungtynėse netikėtai suklupo lyderiai – daugkartiniai šalies čempionai Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai ir vicečempionai Kauno „Granito-Gajos-Kario“ atstovai.

Alytiškiai nugalėjo vicečempionus

Lietuvos rankinio lygos (LRL) penktojo turo rungtynėse suklupo ir du taškus prarado praėjusio sezono vicečempionai Kauno „Granito-Gajos-Kario“ rankininkai. Laikinosios sostinės atstovus rezultatu 29:24 (13:11) pranoko namuose rungtyniavę Alytaus „Almeidos-Stronglaso“ rankininkai.

Alytiškiai nuo dvikovos pradžios pirmavo 2-4 įvarčiais – 7:4, 12:8.

Antroje rungtynių pusėje komandas jau dažniau skyrė 4 įvarčiai, o 49 rungtynių minutę po alytiškio Žygimanto Mickevičiaus rezultatyvios atakos aikštės šeimininkai susikrovę rekordinę 6 įvarčių persvarą – 25:19.

Nors 54 rungtynių minutę „Granito-Gajos-Kario“ ekipai buvo pavykę sumažinti atsilikimą iki 3 įvarčių – 23:26, tačiau pakeisti rungtynių eigą jau pritrūko jėgų ir laiko.

„Almeidos-Stronglaso“ rankininkus į pergalę vedė Žygimantas Mickevičius, pelnęs 8 įvarčius (1 iš 7 m) ir Gintautas Adamkevičius, realizavęs 7 įvarčius (3 iš 7 m), 6 įvarčius pridėjo Justinas Šilalė, 5 – Linas Paliušis, 2 – Mindaugas Visalga, 1 – Aurelijus Sabonis.

Kauniečių komandoje išsiskyrė Robertas Švedas (1 iš 7 m) ir Valdas Jarukas, pelnę po 6 įvarčius, 5 pridėjo Vaidas Drevinskas, 3 – Mindaugas Urbonas, 2 – Edvinas Balčiūnas, 1 – Andrius Šarkus ir Lukas Feoktistovas.

Kauno „Granito- Gajos- Kario“ vyr. treneris Valdemaras Novickis: „Rungtynės buvo gražios, vaikščiojo dvi komandos ir laimėjo Alytus. Sveikinu“.

Alytaus „Almeidos- Stronglaso“ vyr. treneris Jonas Jonuška: „Noriu padėkoti vyrams už gražų žaidimą ir kovingumą, mano vyrai labiau troško pergalės, tad ir laimėjo“.

„Dragūnas“ suklupo Vilniuje  

Daugkartiniai Lietuvos čempionai Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai išvykoje netikėtai rezultatu 28:31 (16:12) nusileido Vilniaus „HC Vilnius“ ekipai.

Savo žiūrovų akivaizdoje rungtyniavę sostinės atstovai dvikovą su čempionais pradėjo apylygiai – iki 20 rungtynių minutės kova vyko taškas į tašką, tik prieš pat didžiąją pertrauką uostamiesčio atstovai atitrūko 16:12.

40 rungtynių minutę vilniečiai, vedini Evaldo Veidos, išlygino rezultatą – 19:19, o vėliau kovodami dėl kiekvieno kamuolio ir plušėdami puolime atitrūko – 28:24.

Čempionai dar bandė keisti įvykių eigą, tačiau jų pastangos buvo bevaisės.

„HC Vilniaus“ gretose nesustabdomas buvo Evaldas Veida, surinkęs 11 įvarčių (2 iš 7 m), Martynas Žala pridėjo 8 įvarčius, Marius Baranauskas – 4, Jonas Petrikejevas ir Jūris Aganauskas – po 3, Kostas Plaušinaitis ir Marius Panavas – po 1 įv.

„Dragūno“ komandoje Edvinas Vorobjovas pelnė 6 įvarčius, Benas Petreikis, Gražvydas Juška ir Tadas Stankevičius – po 4, Evaldas Griežė – 3, Arūnas Šrederis ir Jonas Truchanovičius – po 2, Mindaugas Dumčius, Karolis Stropus ir Darius Jasinskas – po 1 įv.

„Dragūnas“ nerealizavo nė vieno iš keturių galimų 7 m baudinių.

Antrajame kėlinyje per anksti atsipalaidavome, pramėtėme daug neparuoštų metimų ir vilniečiai tuo puikiai pasinaudojo.

„HC Vilnius“ komandos vartininkas Donatas Žebelys: „Šiandienos varžybas pradėjome susikaupę ir rimtai nusiteikę, nes norėjome tinkamai pasipriešinti daugkartiniams Lietuvos rankinio čempionams Klaipėdos rankininkams. Apie bekompromisę kovą pasako ir rezultatas. Tik nesėkmingai susiklosčius pirmo kėlinio pabaigai „Dragūno“ rankininkai šiek tiek atitrūko. Pertraukos metu treneris ir komanda išsiaiškino padarytas klaidas ir antrąjį kėlinį pradėjo labai drausmingai. To pasakoje, praėjus 10 minučių, išlyginome, persvėrėme rezultatą ir išlaikėme jį palankų iki varžybų pabaigos. Džiaugiuosi komandiniu žaidimu, kuris buvo šios pergalės pamatas. Tačiau suprantame, kad tai tik vienos varžybos ir toliau rimtai ruošimės tolimesnėms kovoms“.

Klaipėdos „Dragūno“komandos žaidėjas Tadas Stankevičius: „Pirmą kėlinį kontroliavome varžybas, rungtynių tempą, viskas klostėsi lyg ir palankiai. Tačiau antrajame kėlinyje per anksti atsipalaidavome, pramėtėme daug neparuoštų metimų ir vilniečiai tuo puikiai pasinaudojo“.

Po nervų karo – Šiaulių pergalė

Itin karšta ir įtempta dvikova vyko Utenoje tarp vietos „HC Utena“ ekipos ir Šiaulių „Universiteto-Gubernijos“ rankininkų. Pergalę vos vieno įvarčio skirtumu 28:27 (16:14) išplėšė tik devyniese į rungtynes atvykę šiauliečiai.

Saulės miesto atstovai pirmąjį kėlinį pirmavo 1-2 įvarčiais, tačiau 39 rungtynių minutę po keturių paeiliui "HC Utena" ekipos žaidėjų įvarčių persvara pakrypo aikštės šeimininkų naudai – 19:18. 

Visgi šiauliečiai netrukus sužaidė atkarpą 6:2 ir vėl susigrąžino iniciatyvą į savo rankas – 24:21. Po šių akimirkų uteniškiams nebepavyko persverti rezultato savo naudai.

Šiaulių „Universiteto-Gubernijos" komandą nuolat į priekį tempę Jonas Kueva Kaspi, pelnęs net 11 įvarčių (1 iš 7 m), po 5 pridėjo Tomas Klungevičius ir Aivaras Budrys, 4 – Mindaugas Valuckas, 3 – Deividas Gorodeckis.

„HC Utena“ gretose Ernestas Kalitončik pelnė 7 įvarčius, po 6 – Martynas Paukštė ir Tomas Čiužas, 3 – Eigirdas Budrevičius, po 2 – Linas Viktorinas ir Mindaugas Agurkis, 1 – Šarūnas Ugianskis.

Šiaulių komandos treneris Arūnas Balčiūnas: „Komanda buvo nusiteikusi kovai ir tas nusiteikimas bei sėkmės faktorius lėmė pergalę. Mano komandos žaidėjai drausmingai gynėsi ir gerai išnaudojo greitą puolimą. Nuoširdžiausi pagyrimai visai komandai“.

Gediminas Paukštė, „HC Utena“ komandos treneris: „Komandai pritrūko žaidybinės drausmes, padarėme daug techninių klaidų. Taip pat pralaimėjimą lėmė ir tai, kad žaidėjams trūko nusiteikimo kovai“.

„Ūla“ iškovojo pirmąją pergalę

Varėnos „Ūla“ rankininkai savo žiūrovų akivaizdoje 29:25 (15:15) nugalėjo Lietuvos rankinio lygos debiutantus Pasvalio „Triobet“ rankininkus. Varėniškiams tai buvo pirmoji šio sezono pergalė, o pasvaliečiai vis dar lieka nepajutę pergalės skonio.

„Ūlos“ ekipa pirmąjį kėlinį dažniau 1-2 įvarčiais buvo priekyje, o 25 rungtynių minutę skirtumas buvo šoktelėjęs iki 3 įvarčių – 13:10.

Visgi pasvaliečiai prieš pat didžiąją pertrauką išlygino rezultatą – 15:15.

Antroje rungtynių dalyje varėniškiai nesiruošę juokauti ir greitai susikrovė 6 įvarčių persvarą – 24:18 bei jau kur kas ramiau pergale baigė rungtynes.

„Ūlos“ komandai po 7 įvarčius surinko Kęstutis Ikasala ir Kęstutis Krisiulevičius (1 iš 7 m), Gediminas Barysas pridėjo 6, Šarūnas Krisiulevičius – 5, Rimantas Palevičius ir Egidijus Sereičikas – po 2 įv.

„Triobet“ gretose išsiskyrė Arūnas Tekutis, pelnęs 9 (1) įvarčius, 6 pridėjo Simas Stankus, 5 – Egidijus Povilionis, 3 (3) – Mindaugas Nakvosas, 2 – Rolandas Indrišiūnas.  

VHC „Šviesa“ nugalėjo „LKKA-Lūšį“

Paskutinieji šeštadienį į dvikovą stojo Vilniaus VHC „Šviesa“ ir Kauno „LKKA-Lūšies“ rankininkai. Šįkart pergalę rezultatu 34:29 (18:18) šventė namuose rungtyniavę vilniečiai.

Pirmajame kėlinyje virė itin kieta – taškas į tašką kovą. Tai viena, tai kita ekipa pirmaudavo 1 įvarčio skirtumu, o pirmosios 30 minučių baigėsi lygiosiomis – 18:18.

Antrajame kėlinyje keli paeiliui Mindaugo Sukacko ir Vaido Trainavičiaus pelnyti įvarčiai leido VHC „Šviesai“ atitrūkti – 28:25, o dar po kelių akimirkų komandas jau skyrė 5 įvarčiai.

VHC „Šviesa“ gretose išsiskyrė Vaidas Trainavičius, pelnęs 8 įvarčius, Mindaugas Sukackas pridėjo 7 (2), po 5 – Skirmantas Plėta (2) ir Valdas Drabavičius, 4 – Tomas Bernatavičius, 3 – Tadas Jurelevičius, 2 – Artūras Švilpa.

„LKKA-Lūšies“ komandoje Egidijus Morkūnas surinko 8 (1) įvarčius, Remigijus Vaičikauskas – 6, Arūnas Urbonas – 5, Petras Očikas – 4 (2), Mindaugas Barzdenis – 3, Saulius Katkevičius – 2, Paulius Orlovas – 1 įv.

„LKKA-Lūšies“ vartininkas Andrius Žvirblis: „Varžybų eigą vertinu prastai, kadangi prastai gynėmės, varžovai darė, ką norėjo. Tai atspindi rezultatas, be to, skirtumas galėjo būti ir didesnis. Prieš rungtynes dėmesys buvo akcentuojamas varžovų žaidėjui Skirmantui Plėtai, bet tiek Skirmantas, bei kitas kraštas metė daug įvarčių. Iš savo komandos galėčiau išskirti tik Remigijų Vaičikauską, nes šis žaidėjas matėsi, kad atidavė visas jėgas ir žaidė išties naudingai“.

VHC „Šviesa“ treneris Evaldas Lapinskas: „Manau, kad rungtynių eigos šis rezultatas neatitinka. Tiesiog geriau sužaidėme rungtynių pabaigą ir pavyko laimėti rungtynes.  Ką planavome gynyboje, didžiąja dalimi susitvarkėme, bet nepasakyčiau to paties apie puolimą. Labai svariai prie pergalės prisidėjo vartininkas Andrius Veteras, bet rungtynes laimėjo visa komanda“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką