Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2013 06 10, 15:36

Lietuvos vyrų rankinio rinktinei teks atremti stipriausios sudėties prancūzų komandą

Birželio 12 d., trečiadienį, vyksiančiame Lietuvos vyrų rankinio rinktinės atrankos turnyro mače į 2014 metų Europos vyrų rankinio čempionatą lauks nelengva užduotis. Kovoti su lietuviais į Vilniaus „Siemens“ areną atvyks stipriausios sudėties Prancūzijos rinktinė, šiuo metu grupėje užimanti pirmąją vietą.
Rungtynių akimirka
Rungtynių akimirka / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.
Temos: 1 Rankinis

„Prancūzai jau yra užsitikrinę pirmą vietą, bet, nežiūrint į tai, jie į Lietuvą atvyksta su pilna, geriausia šiuo metu turima sudėtimi. Kitas jų žingsnis yra vėliau vasarą vyksiančios Viduržemio jūros žaidynės. Tad tikriausiai jie jau ruošiasi šioms žaidynėms“, – sako Lietuvos vyrų rankinio rinktinės vyr. treneris Gintaras Savukynas.

Vilniuje bus galima išvysti visą šiandienos Prancūzijos rankinio elitą: Nikolą Karabaticą, Jerome Fernandezą, Thierry Omeyerą, Cedricą Sorhaindo, Lucą Abalo, Mickaelą Guigou, Danielį Narcisse, Williamą Accambray ir kt. „Kone kiekvienas iš šios Prancūzijos rinktinės žaidėjų yra žvaigždė ir gali būti komandos lyderiu. Net neįmanoma išskirti pačių pavojingiausių“, – įsitikinęs G. Savukynas. 

Nors Lietuvos komandos laukia grėsmingas varžovas, rinktinės nariai džiaugiasi ilgesniu nei įprasta pasiruošimo etapu bei dvejomis draugiškomis varžybomis Estijoje, kuriose lietuviai iškovojo pergales prieš Estijos ir Suomijos rinktines.

„Draugiškos rungtynės davė tikrai daug informacijos apie mūsų formą ir žaidimą. Pamatėme, kas mums pavyksta, o kur dar reikia tobulintis. Taigi, šiai dienai turime daug informacijos apie savo žaidimą ir tai, ką dar turime pataisyti bei dar šiek tiek laiko viską sudėlioti į reikiamas vietas. Apmaudu tik dėl to, jog neturime bent penkių pagrindinės komandos sudėties žaidėjų. Tai didelis nuostolis rinktinei, nes neturėsime ilgo žaidėjų suolelio, kuriuo galėtume manipuliuoti. Be to, prie rinktinės tik dabar prisijungia Vaidas Grosas ir Tomas Eitutis“, – aiškina vyr. treneris.

Kaip rinktinės stiprybes treneris įvardija greitas kontratakas. „Jeigu pavyktų tvarkingai apsiginti, tai greitas puolimas mums būtų parankus. Poziciniame puolime užpulti augalotus Prancūzijos žadėjus bus tikrai žymiai sunkiau negu kontratakuojant. Manau, šis aspektas bus svarbus. Varžybose Estijoje šiek tiek silpnokas buvo žaidimas iš antros linijos, tačiau patenkinti likome kraštų indėliu. Pastarasis indėlis buvo didesnis negu iš antros linijos“, – žaidimą apžvelgia G. Savukynas.

„Visi susirinko į rinktinę žinodami tikslus ir ruošiasi varžyboms. Šiuo metu esame tikrai gerai pasiruošę, esame geros fizinės formos. Padėjo ir turnyras Estijoje. Man atrodo, esame kovingai nusiteikę ir laukiame varžybų. Žaisti prieš stipresnius varžovus visada yra žymiai smagiau. Nuo to žaidimo atmosfera tik gerėja – visi labiau susikaupia, atsakingiau ruošiasi varžyboms“, – įsitikinęs rinktinės žaidėjas Aidenas Malašinskas.

A. Malašinskas tikina, jog rinktinės namų rungtynės su Norvegais buvo prasčiausios komandos rungtynės namų arenoje. „Padarėme labai daug klaidų, buvo mažai žaidybinės drausmės. Tai, matyt, ir lėmė tokias prastas rungtynes. Su prancūzais pradėjome silpnokai, bet paskui „įsijungėme“ į žaidimą ir prisivijome, bet gale šiek tiek pritrūko jėgų – prancūzų suolelis yra ilgesnis, jie turi daugiau galimybių rotuoti žaidėjus. Šiaip, manau, kad šios rungtynės buvo kur kas labiau įtemptos nei rodė rezultatas“, – įsitikinęs žaidėjas.

„Ne kiekvienais metais išpuola žaisti su tokio lygio, su tokia tituluota rinktine, kokie yra prancūzai. Yra įdomu pamatyti tokią komandą iš arti, akis į akį susitikti aikštelėje. Žaidėjams tai, sakyčiau, yra istorinis įvykis. Paskutinį kartą su prancūzais žaidėme 1998 m. Europos čempionate. Tuomet sužaidėme lygiosiomis. Žaidėjai, kurie žaidė tose varžybose, iki šiol jas atsimena ir didžiuojasi, jog pavyko iškovoti lygiąsias. Todėl, manau, varžybos trečiadienį visam kolektyvui taip pat įsirėš į atmintį ilgam, nesvarbu kaip jos pasibaigtų“, – įsitikinęs vyr. treneris.

Maksimalus Lietuvos vyrų rankinio rinktinės tikslas vis dar išlieka tas pats – patekti tarp stipriausių komandų, o minimalus – užsitikrinti 3 vietą grupėje ir išvengti prieš atrankinio turnyro į sekančias atrankos varžybas.

Birželio 12 d. Vilniaus „Siemens“ arenoje Lietuvos vyrų rankinio rinktinė stos į mūšį su olimpine čempione ir grupės lydere Prancūzijos rinktine. Bilietus į šias rungtynes platina „Tiketa“.

Paskutinįjį atrankos turnyro mačą į 2014 metų Europos vyrų rankinio čempionatą lietuviai sužais su Norvegijos rinktine išvykoje birželio 15 d.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką