2010 04 12

Lietuvos žiemos konkūrų finalo čempionas – Rimantas Babrauskas

Abi praėjusio savaitgalio dienas VŠĮ „ Visuomenės harmonizavimo parke“, Prienų raj. vyko nuožmi kova dėl čempiono vardo. Į puikią A.Rakauskui priklausančią sporto ir poilsio bazę susirinko patys geriausieji Lietuvos raiteliai su savo žirgais bei jų sirgaliai.
Lietuvos žiemos konkūrų finalo čempionas - Rimantas Babrauskas
Lietuvos žiemos konkūrų finalo čempionas - Rimantas Babrauskas / Organizatorių nuotr.

I.Mikelson (Latvija) sudėtingiausiai statytą maršrutą bandė įveikti 31 duetas (raitelis + žirgas), tačiau po dviejų ratų į persirungimą, kurio kliūčių aukštis buvo 145 cm pateko tik keturi raiteliai: Rimantas Babrauskas, Irmantas Grikienis, Stasys Jasas ir Kostas Gaigalas.

2010 metų Lietuvos žiemos konkūrų čempionu tapo Rimantas Babrauskas iš Kauno, kuris šią rungtį baigė be baudos taškų. Paklaustas ką norėtų pasakyti savo sirgaliams, Rimanto lūpomis tvirtai nuskambėjo: „Rimantas Babrauskas sugrįžo“!

Šis, daug garbės titulų savo sportinėje karjeroje turintis sportininkas, 1994 metais pirmasis Lietuvos žirginio sporto istorijoje iškovojo teisę dalyvauti FEI pasaulio taurės finalinėse varžybose Geteborge.

Pagrindinėje suaugusių žirgų grupėje antrąją vietą iškovojo Irmantas Grikienis su žirgu Eimis. Trečioji vieta atiteko Stasiui Jasui su žirgu Luitas. Ketvirtą ne mažiau garbingą vietą užėmė Kostas Gaigalas su žirgu Casmir Hom.

Penktas geriausias Lietuvos žiemos konkūrų duetas, mažiausiai baudos taškų surinkęs abiejuose ratuose, bet nepatekęs į persirungimą – Darius Akelis su žirgu Reiliu. Aplodismentai ir nugalėtojų maršai skambėjo ir kitiems savo kategorijos laimėtojams.

Pagal sportininkų ir žirgų kategorijas 2010 m Lietuvos žiemos sezono konkūrų nugalėtojais tapo:

Šešiamečių žirgų grupėje Kostas Gaigalas su žirgu Bacardi.
Penkiamečių ir keturmečių žirgų grupėje Žydrūnas Garbenis su žirgu Lacontes ( 4 m.).
Jaunučių grupėje Dovilė Matulytė su žirgu Herminas.
Jaunių grupėje Matas Petraitis su žirgu Lordano.