2014 04 28

Lietuvos žolės riedulio federacijos taures laimėjo šalies čempionės šiaulietės ir širvintiškiai

Lietuvos žolės riedulio federacijos (LŽRF) taurės moterų turnyrą laimėjo pajėgiausiais šalies klubas bei čempionas Šiaulių „Gintra-Strektė-Universitetas“.
Žolės riedulio taurės varžybos
Žolės riedulio taurės varžybos / Alfredo Pliadžio nuotr.
Temos: 1 Žolės riedulys

Keturių komandų turnyro sostinėje finale šiaulietės 4:2 (2:0) nugalėjo principines varžoves iš Vilniaus SM „Tauro“ ekipos.

Trečiąją vietą iškovojo kita sostinės ekipa – „Žuvėdra-Archyvų sistemos“. Naują rėmėją pritraukusi ir pavadinimą neseniai pakeitusi komanda mažajame finale 2:0 (1:0) nugalėjo Šiaulių „Klevą-Jomą“.

Turnyro pusfinalyje taip pat vyko kovos tarp Šiaulių ir Vilniaus ekipų. „Tauras“ nepaliko vilčių „Klevui-Jomai“ – 4:0 (1:0), o „Gintra-Strektė-Universitetas“ 2:0 (0:0) privertė pasiduoti „Žuvėdrą-Archyvų sistemas“.

LŽRF taurės vyrų turnyrą laimėjo pastaruoju metu lygių Lietuvoje neturinti Širvintų „Intos-Baltic Champignons“ komanda. Turnyro finale širvintiškiai net 7:0 (3:0) sutriuškino Vilniaus „Žuvėdrą-Taurą“.

Mažajame finale „Šiauliai“ 4:2 (3:1) nugalėjo kitą Vilniaus klubą - „Ardą-Rudaminą“.

Gerokai atkaklesnė kova vyko pusfinalyje. Būsimieji taurės laimėtojai turėjo iš visų jėgų stengtis, kad įveiktų šiauliečių barjerą, ir pusfinalio mačą po Giedriaus Gridziuškos 30 min. pelnyto įvarčio laimėjo tik 1:0.

Vilniaus klubų derbis vyko permainingai. Jau 6 minutę Karolis Asanavičius išvedė į priekį „Žuvėdrą-Taurą“, bet Robertas Voitechovskis ir Tomas Tomas Kušlevičius atsakė dviem įvarčiais ir 30 minutę priekyje jau buvo „Ardas-Rudamina“. Vis dėlto vos prasidėjus antrajame kėliniui Povilas Lakštauskas rezultatą išlygino, o 55-ąją minutę Česlavas Pašnikovičius pelnė „Žuvėdrai-Taurui“ pergalingą įvartį.

Rungtynių statistika

Atrankos varžybos

Daugų „Nanseno klubas“ - Širvintų SM 0:6 (0:1)
Širvintų SM: E. Džiovalas (3, 37), A. Šarka (37), M. Macenavičius (41), L. Aleknavičius (45), P. Štikonas (57).
Žalioji kortelė: D. Kisielius (35; Širvintų SM).

Vilniaus SŽK „Žuvėdra-Tauras“ - Vilniaus raj. SM 12:0 (3:0)
„Žuvėdra - Tauras“: Č. Pašnikovičius (8, 11, 41), T. Lakštauskas (23, 42), G. Kuizinas (37), E. Raznauskas (39), E. Stankevičus (48, 54, 58, 60), A. Kiselis (50).
Žalioji kortelė: I. Lobačevskis (57; Vilniaus raj. SM).
Geltonoji kortelė: V. Vižinis (9; Vilniaus raj. SM).

Daugų „Nanseno klubas“ - Vilniaus raj. SM 0:2 (0:2)
Vilniaus raj. SM: G. Andrukonis (20, 26)
Žalioji kortelė: R. Bulgakovas (40; Vilniaus raj. SM)

Vilniaus  SŽK „Žuvėdra-Tauras“ - Širvintų SM 4:1 (1:1)
Širvintų SM: V. Adamkevičius (26).
„Žuvėdra-Tauras“: E. Raznauskas (4), Č. Pašnikovičius (45), G. Kuizinas (48), K. Asanavičius (58).

Pusfinalis

„Šiauliai“ - Širvintų „Inta-Baltic Champignons“ 0:1 (0:1)
„Inta-Baltic Champignons“: G. Gridziuška (30).
Žalioji kortelė: A. Bilotas (32; „Inta-Baltic Champignons“).

Vilniaus SK „Ardas-Rudamina“ - Vilniaus SŽK „Žuvėdra-Tauras“ 2:3 (2:1)
„Ardas-Rudamina“: R. Voitechovskis (22), T. Kušlevičius (30).
„Žuvėdra-Tauras“: K. Asanavičius (6), P. Lakštauskas (39), Č. Pašnikovičius (55).
Žalioji kortelė: D. Preidis (59; „Ardas-Rudamina“)
Geltonoji kortelė: G. Vilkauskas (55; „Ardas-Rudamina“)