2009 03 07

Lina Grinčikaitė – pusfinalyje

Šeštadienio ryte pirmieji Europos lengvosios atletikos čempionate į kovą stojo Lietuvos sprinteriai – Edita Kavaliauskienė, Lina Grinčikaitė bei Martynas Jurgilas. Jie dalyvavo 60 metrų bėgimo kvalifikacijoje. Pusfinalyje bėgs tik Lina Grinčikaitė.
Lina Grinčikaitė
Lina Grinčikaitė / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Pirmajame moterų 60 metrų atrankos bėgime Pekino olimpiados pusfinalininkė Lina Grinčikaitė distanciją įveikė per 7.37 sekundės, liko trečia ir pateko į pusfinalį. Bėgimą laimėjo geriausio sezono rezultato autorė Ana Gaflik iš Rusijos – 7.30 sekundės, antra buvo Emma Rienas iš Švedijos (7.32).

Alfredo Pliadžio nuotr./Edita Kavaliauskienė

Ketvirtajame atrankos bėgime startavusi Edita Kavaliauskienė liko septinta (7.52) ir iš tolesnės kovos pasitraukė. Bėgimą laimėjo rusė Natalija Murinovič (7.31). Bendroje įskaitoje Edita liko 24, tačiau sekmadienį jos dar laukia startas estafetės 4x400 metrų rungtyje.

Lina Grinčikaitė į pusfinalį pateko su 12-13 laiku. Per 7.37 sekundės distanciją nubėgo ir Norvegijos sprinterė Folake Akyniemi.

Geriausią laiką tarp moterų atrankos bėgimuose parodė kita norvegė Ezinne Okperabo – 7.22 sekundės. Tai ir naujas šios šalies rekordas. Pusfinaliniai bėgimai vyks šiandien, 17.45 val. Lietuvos laiku.

Alfredo Pliad=io nuotr./Martynas Jurgilas (viduryje)
Alfredo Pliadžio nuotr./Martynas Jurgilas (viduryje)

Martynas Jurgilas (asmeninis rekordas – 6.68 sek.) ketvirtajame atrankos bėgime liko šeštas (6.91), aplenkęs tik Gibraltaro atstovą. Bėgimą laimėjo britas Simeonas Williamsonas – 6.61. bendroje įskaitoje lietuvis liko 30 tarp 34 sprinterių. Geriausią dienos laiką parodė britas Dwainas Chambersas – 6.53 sekundės. Norint patekti į pusfinalį Martynui reikėjo distanciją įveikti bent per 6.71 sekundės.