Londone iškilmingai duotas startas parolimpinėms žaidynėms

Prabėgus trims savaitėms po olimpinių žaidynių, Londone trečiadienio vakarą iškilmingai atidarytos parolimpinės žaidynės.

Iškilmingoje šventėje dalyvavo trys tūkstančiai savanorių, stebėti renginio atvyko ir Didžiosios Britanijos karalienė Elizabeth II.

Atidarymo ceremoniją, kurią režisavo Bradley Hemmingsas ir Jenny Sealey stebėjo 80 tūkstančių žmonių. Renginyje buvo pabrėžiamos žmogaus galimybių ribos, į jį įtrauktos kalbos, himnai, ugnies šou.

Reuters/Scanpix nuotr./Stephenas Hawkingas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Stephenas Hawkingas

Įdomu, kad paskutiniu momentu iš žaidynių dėl lėšų trūkumo pasitraukė Malavis ir Botsvana.

Dėl medalių svarbiausiame sporto žmonių su negalia renginyje kovos ir vienuolika Lietuvos atstovų.

Iš viso parolimpinėse žaidynėse dalyvaus apie 4200 neįgaliųjų sportininkų iš 166 šalių. Varžybos prasidės ketvirtadienį ir truks iki  rugsėjo 9 dienos.

Nešti Lietuvos nacionalinę vėliavą buvo patikėta Rolandui Urbonui. Lengvaatlečiui ši garbė tenka jau penktą kartą iš eilės.

Kaunietis Atlantos parolimpinėse žaidynėse rutulio stūmimo varžybose pelnė bronzą, o Sidnėjuje ir Atėnuose jis dalyvavo disko metimo varžybose ir laimėjo sidabro bei bronzos medalius.

Iš Lietuvos delegacijos medalių tikimasi ir Londono žaidynėse.

Didžiausios viltys dedamos į pasaulio čempionus – vyrų aklųjų riedulio rinktinę ir šuolininkę į tolį Ramunę Adomaitienę. Medalio tikimasi ir iš Mindaugo Biliaus, kuris tapo Europos pirmenybių disko metimo ir rutulio stūmimo čempionu.

Londone startuosianti rutulio stūmikė Irena Perminienė pasaulio neįgaliųjų sporto žaidynėse iškovojo auksą. 50-ies metrų distancijose laisvuoju stiliumi ir peteliške jėgas išbandysiantis plaukikas Kęstutis Skučas Atėnų žaidynėse pelnė sidabrą.

Iš viso per penkerias parolimpines žaidynes Lietuvos sportininkai yra iškovoję 30 medalių – 4 aukso, 11 sidabro ir 15 bronzos (Barselonoje – 7, Atlantoje – 11, Sidnėjuje – 3, Atėnuose – 7, Pekine – 2).

Pekino parolimpinėse žaidynėse prieš ketverius metus dalyvavo rekordinis Lietuvos sportininkų skaičius – 26. Kinijoje golbolo rinktinė ir rutulio stūmikė Aldona Grigaliūnienė iškovojo sidabro medalius.

Parolimpinių žaidynių ištakomis tapo prieš 64-erius metus (1948) Stoke Mandeville'io ligoninėje D. Britanijoje surengtos žaidynės, kuriose dalyvavo 16 sužeistų Antrojo pasaulinio karo veteranų.

Nuo 1992 metų parolimpinės žaidynės vyksta lygiai po trijų savaičių pasibaigus olimpinėms žaidynėms tuose pačiuose miestuose ir tose pačiose sporto arenose.