Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2016 spalio 7d. 10:38

Londone – įspūdingos karatė meistrų M.Gustaitytės ir K.Radvilos pergalės

Kęstutis Radvila
Algimanto Barzdžiaus nuotr. / Kęstutis Radvila

Lietuvos kiokušin karatė sportininkai Magdalena Gustaitytė ir Kęstutis Radvila užėmė prizines vietas itin daug pajėgių atletų – Europos ir pasaulio čempionų – subūrusiame Didžiosios Britanijos atvirajame čempionate.

Didžiosios Britanijos karatė federacija šiemet švenčia 50 metų jubiliejų, tad į savo čempionatą sukvietė įspūdingą būrį sportininkų. Londone dėl titulų kovėsi 162 sportininkai iš 23 šalių: Anglijos, Airijos, Belgijos, Bolivijos, Bulgarijos, Graikijos, Ispanijos, Izraelio, JAV, Kanados, Kazachstano, Kosta Rikos, Lietuvos, Norvegijos, Nyderlandų, Prancūzijos, Rumunijos, Rusijos, Švedijos, Turkijos, Velso, Vengrijos ir Vokietijos.

Sportininkai šį kartą kovojo pagal istorines kiokušin karatė pilno kontakto taisykles: 3 vyrų svorio kategorijose (-70, -80, +80) ir 2 – moterų (-60, +60). Pagal šias specifines taisykles po 2 kovos kėlinių esant lygiam rezultatui ir nedideliam svorio skirtumui, nugalėtojas nustatomas pagal lentelių laužymo testą. Jei ir šioje rungtyje – lygiosios, kovojama 3 kėlinyje.

Lietuvai Londone atstovavo Ričardo Poškos treniruojami daugkartinė Europos čempionatų nugalėtoja ir prizininkė Diana Mačiūtė (Klaipėdos „Okinava“), sugrįžusi į sportą po sunkios traumos, Europos čempionas Antanas Klibavičius (Jonavos „Kumite“), Kęstutis Radvila, Karolis Karaliūnas, Justinas Kvietka (Kauno „Rifas“) ir Donato Imbro auklėtinės iš Vilniaus „Budoros“ – Europos jaunimo čempionės Brigita Gustaitytė, Magdalena Gustaitytė ir Aistė Tatarūnaitė.

Įveikė visus varžovus šluojantį rusą

Tarp vyrų geriausiai sekėsi K.Radvilai, kuris 80 kg ir daugiau sveriančių sportininkų varžybose sukūrė tikrą sensaciją – ketvirtfinalyje įveikė daugelio specialistų stipriausiu pasaulio sunkiasvoriu laikomą rusą Vitalijų Išachnelį (jis šiemet Belgrade vykusio Europos čempionato finale įveikė Eventą Gužauską).

Kelią prizinių vietų link K.Radvila pradėjo pergale prieš olandą Roelį Noordmaną – lietuvis varžovą 2 kartus pasiuntė į nokdauną ir kova buvo nutraukta.

Antrojoje dvikovoje K.Radvilos laukė 2016 metų Europos čempionas svorio kategorijoje iki 80 kg prancūzas Jeanas-Paulis Jacquot. Kaunietis kovoje buvo pranašesnis, varžovas po 2 kėlinių atrodė išsekęs, bet teisėjai vis dėlto paskelbė lygiąsias ir nugalėtojo klausimą perkėlė į lentelių laužymo rungtį. Joje sėkmė lydėjo lietuvį.

Ketvirtfinalyje prieš K.Radvilą stojo jau minėtas V.Išachnelis, beveik visas savo kovas laimintis anksčiau laiko dėl nokdaunų ar nokautų. K.Radvila puikiai pasiruošė kovai ir abu kėlinius turėjo pranašumą – pats atliko daug stiprių rankų smūgių į korpusą ir neleido rusui atlikti nokautuojančių smūgių. Pirmajame kėlinyje varžovas keletą kartų net susvyravo, bet vis dėlto nekrito.

Po 2 kėlinių teisėjai šioje kovoje taip pat paskelbė lygiąsias, bet pergalė dėl 8 kg skirtumo atiteko lietuviui.

Pusfinalio kovai su kitu rusų elitiniu kovotoju Aleksejumi Gorochovu mūsiškių jau pritrūko jėgų. Po 3 kovų buvo traumuota lietuvio koja, tai pajutęs rusų kovotojas atakavo būtent į kojas ir kovą laimėjo po keleto nokdaunų. K.Radvilai atiteko bronzos medalis.

A.Klibavičius pirmojoje kovoje teisėjų sprendimu (3:0) dėl aiškaus pranašumo nugalėjo ispaną Juaną Crujeirasą. Deja, antrojoje kovoje lietuvis nesugebėjo įrodyti pranašumo prieš 13 kg lengvesnį vengrą ​Zsoltą Zsigą ir po dviejų kėlinių kovos pralaimėjo.

Svorio kategorijos iki 80 kg pirmojoje kovoje J.Kvietka po 3 kėlinių kovos teisėjų sprendimu (1:0, 2:0, 3:0) laimėjo prieš ispaną ​Joaną Pujolsą, bet antrojoje taip pat po trijų kėlinių vienbalsiu teisėjų sprendimu (0:5) pralaimėjo olandui Kelvinui Teinstrai.

K.Karaliūnas kovojo nepilnai išsigydęs traumą ir nors kovoje su anglu Sami Mehio aiškiai dominavo, dėl atsinaujinusios traumos turėjo pripažinti varžovo pranašumą.

„Daug naujų veidų, naujų technikų, dalyvauti buvo labai verta, – sakė vienas Lietuvos rinktinės trenerių R.Poška. – Čempionatas buvo įspūdingas dalyvių gausa, norint tapti nugalėtoju reikėjo laimėti 5 kovas, o tai yra labai daug. Didelių tikslų šį kartą sportininkams nekėlėme, nes po vasaros tik pradedame aktyviau judėti. Labiau norėjome pasižiūrėti kas ir kaip šiuo metu atrodo, pasibandyti. Taip pat buvo įdomu pamatyti geriausius rusų, kazachų kovotojus, su kuriais kitais metais teks susitikti pasaulio čempionate Astanoje.“

Treneriui, be abejo, didžiausią įspūdį Londone paliko K.Radvilos pasirodymas.

„Kęstutis labai nustebino ir pradžiugino, – džiaugėsi R.Poška. – Jam teko labai stiprūs varžovai, bet K.Radvila pademonstravo charakterį, vyriškumą ir pasiekė savo. Tokiems varžovams kaip V.Išachnelis reikia kibti į atlapus ir tik per tokią „nepagarbą“ galima laimėti. Po kovos jis vaikščiojo nustebęs ir nusiminęs, bet priėjęs pagarbiai pasveikino ir palinkėjo sėkmės.“

Laužo nusistovėjusią tvarką

Moterų varžybose itin svarbus Lietuvos kiokušin karatė pasauliui buvo Europos čempionės, 4 dano meistrės D.Mačiūtės sugrįžimas į elito varžybas po priverstinės metų pertraukos dėl sunkios traumos. Patyrusios klaipėdietės pirmoji kova su ispane Iria Fernandez buvo lygi, bet teisėjai buvo palankesni ispanei (0:3).

Įspūdingą ir netikėtą žygį iki pat finalo svorio kategorijoje iki 60 kg atliko M.Gustaitytė.

Londone 22 metų vilnietė pirmame rate susitiko su belge Shanty Jacobs ir jau po pirmo kėlinio teisėjai dėl aiškaus pranašumo (3:0) pergalę skyrė lietuvei. Antrame rate tokiu pat rezultatu buvo įveikta ispanė Teona Gazdeliani.

Pusfinalyje M.Gustaitytės pranašumą po 2 kėlinių kovos dėl aiškaus pranašumo turėjo pripažinti kita ispanė Rocio Maldonado.

Finale vilnietės laukė visas kovas įtikinamai laimėjusi pasaulio čempionatų daugkartinė prizininkė anglė Emma Markwell. Pirmame kėlinyje Magdalena buvo pranašesnė, antrame kova išsilygino, o trečiame kovotojos pademonstravo puikią kovos dvasią ir taip pat nė viena neketino nusileisti. Kovai pasibaigus, teisėjai visų vietiniu žiūrovų džiaugsmui pergalę vis dėlto skyrė E.Markwell.

Svorio kategorijos per 60 kg varžybose M.Gustaitytės sesuo Brigita galingais rankų smūgiais dukart į nokdauną pasiuntė ir anksčiau laiko nugalėjo anglę Francescą Morreale, bet antrajame rate analogiška seka pralaimėjo rusei Marinai Sobaninai.

A.Tatarūnaitė po lygios ir įdomios trijų kėlinių kovos teisėjų sprendimu jau pirmąją kovą pralaimėjo ispanei Dianai Cantero.

Seserų Gustaityčių ir A.Tatarūnaitės treneris D.Imbras taip pat pažymėjo, kad varžybos Londone buvo labiau bandymų laukas nei kova dėl aukščiausių vietų. M.Gustaitytės pergalės trenerį maloniai nustebino, tačiau jis liko patenkintas ir kitų sportininkių pasirodymu.

„Rengiamės Europos jaunimo čempionatui, todėl svarbu buvo įvertinti savo privalumus ir trūkumus, – sakė D.Imbras. – Magdalena, kai vyksta apylygė kova ir lieka apie 30 sek., ne visada daro tai, ką reikia. Šį kartą jau ketvirtfinalyje, kai vyko sunki kova, reikėjo perlipti per save, ji parodė charakterį ir laimėjo. Būtent ta pergalė buvo aukštesnio lygio, kurio siekiame.“

D.Imbro auklėtinės pastarąjį mėnesį tiesiog laužo kiokušin karatė pasaulyje nusistovėjusias taisykles. Įprasta, kad pilno kontakto varžybose sportininkai per sezoną dalyvauja 3-4 kartus. Seserys Gustaitytės ir A.Tatarūnaitė vien per pastarąjį mėnesį dalyvavo 3 turnyruose.

Vengrijoje vykusiame Europos taurės turnyro etape M.Gustaitytė tapo nugalėtoja, o B.Gustaitytė užėmė 2-ąją vietą. Prieš savaitę atvirajame Švedijos čempionate ant aukščiausiojo pakylos laiptelio užkopė jau B.Gustaitytė.

„Su Brigita Londone dėliojomės kitas taktikas. Po aiškios pergalės pirmajame etape nusprendėme labiau akcentuoti kovą iš tolimos distancijos. Pralaimėjome tai pralaimėjome, po kovos padiskutavome, kad tas pralaimėjimas bus naudingas, nes sužinojome daugiau savo trūkumų“, – sakė D.Imbras.

Mintyse – Sofija ir Astana

Svarbiausios lietuvių varžybos šį rudenį bus lapkričio pabaigoje Sofijoje vyksiantis Europos jaunių (iki 16 metų), jaunimo (iki 22 metų) ir suaugusiųjų absoliučios svorio kategorijos čempionatas.

Taip pat lietuviai žvelgia ir gerokai toliau į ateitį – Kazachstano sostinėje Astanoje vyksiantį 2017 metų 4 svorio kategorijų pasaulio čempionatą. Šiuo metu teisę dalyvauti šiose varžybose jau yra užsitikrinę 2016 metų Europos čempionato prizininkai vyrai ir finalininkės moterys: Edgardas Sečinskis (svorio kategorija – virš 85 kg, klubas – Vilniaus „Saulės ženklas“, treneris – Paulius Klapatauskas), Valdemaras Gudauskas (iki 85 kg, Vilniaus „Shin“, Aivaras Dadura), Inga Mikštaitė (iki 60 kg, Kauno „Kariai“, Gediminas Varkala), Justina Šišaitė (iki 50 kg, Kauno „Stoikas“, Gediminas Tankevičius) ir trys Kauno „Rifo“ trenerio Ričardo Poškos auklėtiniai – Andrius Miseckas (iki 75 kg), Nora Vaznelytė (virš 60 kg) ir Gabija Gudeliauskaitė (iki 60 kg).

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

„Amnesty International“ kaltinimai: Nigerijos kariai prievartavo iš teroristų gniaužtų išvaduotas moteris

Aktualu

Ar atšauktas D.Trumpo ir Kim Jong Uno susitikimas reikš naują tarptautinę krizę?

Gyvenimas

Kokios paslaptys slypi Tado Ivanausko sukurtame Obelynės parke?

Sportas

Čempionų lygos finalo išvakarėse – J.Kloppo pokštai ir Z.Zidane'o atsakas kritikams

Vardai

Kastytis Kerbedis triukšmingai atšventė 55-ąjį gimtadienį: draugams ir gerbėjams dovanojo koncertą

Pasaulis kišenėje

Kitokia Kuba. Havanos gatvių poetai

24sek

Po pergalės Šarūnas Jasikevičius kritikavo jaunimą ir pokštavo

Šią pilį Prancūzijoje galima laimėti loterijoje už 11 eurų

Interviu Aktualu

Garis Kasparovas: „Išpuolis prieš Sergejų Skripalį buvo didelė Kremliaus klaida“

Aktualu

Aiškinasi, ar į Lietuvą nepateko puviniu užkrėstų bulvių

Naujasis atrakcionas leis pajusti „Formulė 1“ lenktynių greitį

Sportas

Lietuvos irkluotojus piktina treneris italas – blogesnės situacijos neatsimena

Vardai

Keksiukų fėja Liucina Rimgailė – apie aistrą motociklams: „Jie padeda pabėgti nuo kasdienybės“

24sek

R.Kurtinaitis atsakė į sirgalių kritiką dėl „Žalgirio“ ir išteisino šventusį jaunimą

Kultūra

J.R.R.Tolkieno populiarumo paslaptis

Mokslas.IT

Lūžio taškas: ar greitai vestuves ir žurnalų viršelius fotografuosime telefonu?

Vardai

Kensingtono rūmai pristatė naują Sasekso hercogienės Meghan herbą

Deuce

Sugebėjo – teniso legenda I.Nastase suimtas dukart per 6 valandas

Vardai

Šauktinių išlydėtuvių ceremonijoje – netikėtos sužadėtuvės

24sek

Smūgis „Rockets“ – neteko Chriso Paulo

Naujienos

Aktualu

„Amnesty International“ kaltinimai: Nigerijos kariai prievartavo iš teroristų gniaužtų išvaduotas moteris

Aktualu

URM: Lietuva pasitiki atliktu tyrimu dėl Malaizijos avialinijų lėktuvo katastrofos

Aktualu

Ar atšauktas D.Trumpo ir Kim Jong Uno susitikimas reikš naują tarptautinę krizę?

Sportas

Čempionų lygos finalo išvakarėse – J.Kloppo pokštai ir Z.Zidane'o atsakas kritikams

Vardai

Kastytis Kerbedis triukšmingai atšventė 55-ąjį gimtadienį: draugams ir gerbėjams dovanojo koncertą

Pasaulis kišenėje

Kitokia Kuba. Havanos gatvių poetai

24sek

Po pergalės Šarūnas Jasikevičius kritikavo jaunimą ir pokštavo

Šią pilį Prancūzijoje galima laimėti loterijoje už 11 eurų

Interviu Aktualu

Garis Kasparovas: „Išpuolis prieš Sergejų Skripalį buvo didelė Kremliaus klaida“

Aktualu

Aiškinasi, ar į Lietuvą nepateko puviniu užkrėstų bulvių

Naujasis atrakcionas leis pajusti „Formulė 1“ lenktynių greitį

Vardai

Keksiukų fėja Liucina Rimgailė – apie aistrą motociklams: „Jie padeda pabėgti nuo kasdienybės“

24sek

R.Kurtinaitis atsakė į sirgalių kritiką dėl „Žalgirio“ ir išteisino šventusį jaunimą

Kultūra

J.R.R.Tolkieno populiarumo paslaptis

Mokslas.IT

Lūžio taškas: ar greitai vestuves ir žurnalų viršelius fotografuosime telefonu?

Vardai

Kensingtono rūmai pristatė naują Sasekso hercogienės Meghan herbą

Sportas

Lietuvos irkluotojus piktina treneris italas – blogesnės situacijos neatsimena

Deuce

Sugebėjo – teniso legenda I.Nastase suimtas dukart per 6 valandas

Vardai

Šauktinių išlydėtuvių ceremonijoje – netikėtos sužadėtuvės

24sek

Smūgis „Rockets“ – neteko Chriso Paulo

Vardai

Žinau, ką renkuosi

Atnaujinkime namus

Video

Metas rinktis

Maistas

Laikas griliui

Išlaikyk atostogų ritmą

Remontas be nervų

Sveikata

Automobilių švaros centras AINAVA

Ryškiems įvarčiams

Pasaulis kišenėje

Sulčių nauda

Naujas regėjimas

Unicef vaikų bėgimas „Už kiekvieną vaiką“

Renginių gidas

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką