Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

LTOK posėdyje žodžiais vadovybę pliekęs Andrejus Zadneprovskis: „Laura Asadauskaitė buvo apjuodinta šlykščia istorija su dovanotu automobiliu“

Andrejus Zadneprovskis ir Laura Asadauskaitė
BFL nuotr. / Andrejus Zadneprovskis ir Laura Asadauskaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) antradienį sudėliojo paskutiniuosius 2012-ųjų Londono olimpinių žaidynių taškus ir numatė veiksmų planą, rengiantis 2016 metų Rio de Žaneiro olimpiadai. Tačiau per LTOK posėdį buvo ne vien tik aptariami darbotvarkės klausimai, bet ir „laužomos strėlės“ – penkiakovininkai „mojavo vėzdu“ ir pyko ant buvusio prezidento ir esamos LTOK vadovės.

Sporto grupė „Facebook“. Prisijunk ir tu, spausk LIKE.

Prieš pateikiant Londono žaidynių analizę LTOK Vykdomojo komiteto nariams, penkiems Lietuvos sportininkams, iškovojusiems medalius 2012-ųjų olimpiadoje, turėjo būti įteikti Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) auksiniai, sidabriniai ir bronziniai ženkliukai, tačiau juos atsiėmė tik trys atletai.

Savo šeimininkų nesulaukė auksiniai IOC ženkliukai – plaukikė Rūta Meilutytė dėl mokslų Anglijoje negalėjo atvykti į sostinės „Karolinos“ viešbučio konferencijos salėje vykusią ceremoniją ir jos apdovanojimą atsiėmė sportininkės treneris Jonas Ruddas. Tuo tarpu olimpinį auksą šiuolaikinės penkiakovės rungtyje laimėjusi Laura Asadauskaitė susirgo ir į renginį neatvyko.

Sidabro ženkliuką pavėlavęs atsiėmė kanojininkas Jevgenijus Šuklinas, bronzinius  ženkliukus – iš Vokietijos trumpam sugrįžęs imtynininkas Aleksandras Kazakevičius bei boksininkas Evaldas Petrauskas.

Po iškilmingos dalies LTOK Vykdomojo komiteto posėdyje kalbėta apie rezultatus, o keturiolikos federacijų, kurių sportininkai varžėsi Londone, vadovai siekė apibendrinti jų startus.

Daugiausia akmenų į LTOK daržą mėtė Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacijos viceprezidentas Andrejus Zadneprovkis.

„Laimėjome auksą, tačiau olimpinė čempionė Laura Asadauskaitė buvo apjuodinta šlykščia istorija su dovanotu automobiliu. Tik ką grįžau iš Frankfurto – ten susitikau su Tarptautinio olimpinio komiteto garbės prezidentais ir vykdomojo komiteto nariais – jie perdavė buvusiam LTOK vadovui Artūrui Poviliūnui linkėjimus, gražiai apie jį kalbėjo... Aš negalėjau iš savo pusės ką gero pasakyti apie buvusį prezidentą“, – strėlės į LTOK pusę laidė A.Zadneprovskis.

Po Londono žaidynių LTOK nutarė medalius laimėjusiems sportininkams padovanoti BMW automobilius. Tačiau per Vykdomojo komiteto pasitarimą šalies olimpinio komiteto vadovybė pranešė, jog L.Asadauskaitė nori ne numatytos, o išskirtinės mašinos, tačiau primokėti už brangiau kainuojantį automobilį – nenori.

Pati L.Asadauskaitė aiškino, kad ji tik svarstė norinti įsigyti kitą mašiną, ir LTOK ją apjuodino dėl jos išsakytos kritikos olimpinio komiteto atžvilgiu.

A.Zadneprovskis „įkrėtė“ ir dabartinei LTOK vadovei Dainai Gudzinevičiūtei.

„Skaičiau laikraščiuose ir internete, jog jūs buvote išvykusi į Latviją ir labai gražiai kalbėjote apie jų puikias bazes. Tad norėčiau jus pakviesti į ekskursiją po Lietuvos sporto bazes – kur 300 vaikų treniruojasi nežmoniškomis sąlygomis. Parodysime – ką turime“, – į LTOK vadovę kreipėsi dukart olimpinių žaidynių prizininkas A.Zadneprovskis.

Iš tribūnos išeinančiam penkiakovės viceprezidentui D.Gudzinevičiūtė atrėžė, jog ji jau lankėsi ne vienoje šalies sporto bazėje ir žino jų varganą situaciją. 

„Pasižiūrėkime, 2004 metų Atėnų olimpiadoje Lietuva bendroje medalius iškovojusių šalių galutinėje lentelėje užėmė 45 vietą, po ketverių metų Pekine – 57-ąją  poziciją, o Londone šešiasdešimt du mūsų šalies atstovai užėmė 34 vietą. Tai skaičiai, kurie konkrečiai apibrėžia mūsų pasiekimus ir pasirengimą olimpiadoms“, – teigė buvęs Londono žaidynių misijos vadovas Algirdas  Raslanas.

„Mūsų santykiai su LTOK yra neblogi, bet yra nemažai galimybių abipusei plėtrai. Federacija išlaiko visas jaunimo krepšinio rinktines, merginų ir moterų krepšinį, tad norėtųsi, kad šiemet LTOK skirti pinigai olimpinėms krepšinio atrankos varžyboms ir Lietuvos vyrų ekipos dalyvavimui žaidynėse būtų ne momentiniai, o pastovūs – galiu pasakyti, kad vyrų rinktinei šiais metais olimpinis komitetas skyrė trečdalį būtinų lėšų“, – pasitarime kalbėjo Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas.  

Lietuvos plaukimo federacijos generalinis sekretorius Gintautas Bartkus apie po ketverių metų vyksiančią olimpiadą pasakė: „Blogai, kad kandidatų į Rio de Žaneirą sąraše dėl olimpinio normatyvo supaprastinimo lieka vos 4 plaukikai – nelieka B normatyvo ir visi žiūri tik į A normatyvą...

Jei būtų B normatyvas, į žaidynes galėtų pretenduoti kur kas daugiau Lietuvos plaukikų.  Žinoma, niekada pinigų nebus per daug ir visada jų trūks. Bet manau, kad Rio de Žaneire galima tikėtis dar geresnių rezultatų nei Londono olimpiadoje.“

„Virgis Alekna dar nebaigia karjeros – kiek žinau, jis metus tikrai dar dalyvaus tarptautinėse varžybose ir garsins šalį. Tokiais garsiais sportininkais Lietuva negali mėtytis ir turime palaikyti Virgį“, – sakę Lietuvos lengvosios atletikos federacijos generalinė sekretorė Nijolė Medvedeva.

Apžvelgdami galimus rezultatus 2016 metų Rio de Žaneiro žaidynėse, daugelio sporto šakų federacijų vadovai tikino, jog galima tikėtis dar geresnių rezultatų nei Londone.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką