Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2019 birželio 19d. 13:55

LTOK tarsis su Jevgenijumi Šuklinu, kaip jis grąžins pinigus už dovanotą BMW

Šventės akimirka
Luko Balandžio nuotr. / Šventės akimirka
Trečiadienį Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete (LTOK) rinkosi Vykdomojo komiteto (VK) nariai. Tarp visų dienotvarkės klausimų aptartas ir nusižengusio kanojininko Jevgenijaus Šuklino karjeros laimėtų medalių, prizų ir premijų likimas, – skelbia LTOK.

Birželio 12 dieną LTOK gavo Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) Drausmės komisijos raštą, kuriame skelbiama, kad J.Šuklinas diskvalifikuojamas iš 2012 metų Londono olimpinių žaidynių. Šis sprendimas – galutinis ir neskundžiamas, todėl LTOK buvo įpareigotas grąžinti 200 metrų kanojų sprinto rungtyje lietuvio laimėtą sidabro medalį, gautą prizininko diplomą ir dalyvio ženkliuką. Pasibaigus VK posėdžiui sportininkui buvo išsiųstas oficialus prašymas vykdyti IOC sprendimą.

„Ši medžiaga visada buvo draudžiama, bet sunkiai randama. Tačiau pagerinus technologijas, tarp visų iš naujo atliktų teigiamų dopingo testų būtent šios medžiagos randama daugiausiai. J.Šuklino mėginiuose pirmą kartą šios medžiagos nerado ne todėl, kad blogai ieškojo, o dėl to, jog nemokėjo (ieškoti, red.). Ši situacija – perspėjimas visiems: jeigu sportininkai išsisuko pirmą kartą, nereiškia, kad jie gali būti ramūs“, – kalbėdama apie 33-ejų kanojininko dopingo mėginyje aptiktą draudžiamą medžiagą dehidrochlormetiltestosteroną, priskiriamą anaboliniams steroidams, akcentavo LTOK vadovė Daina Gudzinevičiūtė.

Alfredo Pliadžio nuotr./Jevgenijus Šuklinas ir Daina Gudzinevičiūtė
Alfredo Pliadžio nuotr./Jevgenijus Šuklinas ir Daina Gudzinevičiūtė

VK posėdyje taip pat nuspręsta susitarti su J.Šuklinu, kokiu būdu jis grąžins pinigus už dėl pasiekimo olimpinėse žaidynėse dovanotą automobilį.

Visgi sportininko nusižengimo klausimą nuspręsta aptarti ir kitame VK posėdyje, nes vis dar laukiama Tarptautinės baidarių ir kanojų federacijos Drausmės komisijos sprendimo. Pastaroji gali taip pat diskvalifikuoti kanojininką, o tai reikštų, jog visaginietis gali netekti ir tam tikru laiku nuo 2012 metų iškovotų trofėjų.

Luko Balandžio nuotr./Šventės akimirka
Luko Balandžio nuotr./Šventės akimirka

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:21:02

Video

25:50
00:53
02:40

15min metų knygų rinkimai

Ar žinai?

Esports namai

URBAN˙/

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką