TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lūkesčiai: vienas geriausių Europos dviračių treko čempionatų – Panevėžyje

Simona Krupeckaitė, tapusi Europos dviračių treko čempionato moterų sprinto daugiakovės varžybų nugalėtoja, spalio 23–25 d. dalyvauja atvirame Lietuvos dviračių treko čempionate Panevėžyje.
Alfredo Pliadžio nuotr. / Dviračių treko varžybos Panevėžio „Cido“ arenoje.
Šaltinis: 15min
0
A A

Europos dviračių treko čempionatui Lietuvoje uždegta žalia šviesa. Panevėžio treką, areną, miestą ir viešbučius apžiūrėję Europos dviračių sporto sąjungos vadovai priekaištų nerado ir leido lietuviams pradėti pasiruošimą kitų metų pirmenybėms.

„Čempionatas bus toks, kokio Lietuva dar nematė. Galingi sprintai, taktikos, dviratininkų greitis, kuris siekia ir 60 km per valandą, – tokį reginį privalu išvysti savo akimis. Tai vienas reikšmingiausių pasiekimų Lietuvos dviračių sporte“, – penktadienį Vilniuje surengtos specialios spaudos konferencijos metu džiaugėsi Vaclovas Šiugždinis, Lietuvos dviračių sporto federacijos atsakingasis sekretorius.

Anot jo, Lietuva buvo pasirinkta dėl aukštų mūsų šalies sportininkų laimėjimų dviračių treke ir išvystytos infrastruktūros. „Tobula arena, tobulas trekas, gražus miestas“, – Panevėžį gyrė Europos dviračių sporto sąjungos techninis direktorius Enrico Della Casa.

„Manau, kad šis čempionatas taps dar ir puikia reklama Panevėžiui. Pamatę aukščiausius reikalavimus atitinkantį treką, areną ir ne brangiausius viešbučius, sportininkai ateityje čia sugrįš treniruotėms. Lietuva turi visas galimybes surengti vieną geriausių Europos čempionatų“, – pridūrė Europos dviračių sporto federacijos generalinis sekretorius Rolandas Hofferis.

Simonos Krupeckaitės džiaugsmas

Alfredo Pliadžio nuotr./Simona Krupeckaitė sekmadienį liko be medalio
Simona Krupeckaitė

Jau daug metų Lietuvos vardą pasaulyje garsinanti viena geriausių treko dviratininkių Simona Krupeckaitė neslėpė džiaugsmo, kad Europos pirmenybės 2012 metais vyks jos gimtinėje. Pasak sportininkės, lietuviams tai bus puiki proga plačiau susipažinti su jos atstovaujama sporto šaka.

„Šis sportas, nors ir pelnęs man tarptautinį pripažinimą, kol kas dar nėra gerai žinomas Lietuvoje, mano gimtojoje šalyje. Tad manau, kad šių varžybų suorganizavimas Lietuvoje bus puiki galimybė visiems savo akimis išvysti velniškais greičiais lekiančius dviratininkus, demonstruojančius išskirtines varžybų taktikas“, – dėstė S.Krupeckaitė.

Čempionatas kainuos 1,5 mln. litų

Pirmą kartą mūsų šalyje vyksiantis tokio lygio dviračių sporto renginys kainuos 1,5 mln. litų. Teisė rengti pirmenybes kainavo 145 tūkst. litų. Anot V.Šiugždinio, lėšų skirs Panevėžio miestas, Kūno kultūros ir sporto departamentas (KKSD) bei rėmėjai.

Galbūt tie, kurie į areną atvyks dviračiu, galės patekti nemokamai, – sakė V.Šiugždinis.

Dar tiksliai nenuspręsta, tačiau čempionatas turėtų vykti kitų metų pabaigoje, greičiausiai spalio mėnesį. Nors 2012-aisiais pagrindinis treko dviratininkų startas bus olimpinės žaidynės, čempionato organizatoriai negalvoja dėl to likti šešėlyje.

„Po olimpiados prasidės taškų į kitą olimpiadą dalybos, o jei sportininkai nesurinks pakankamai taškų, negalės dalyvauti 2016 metų olimpiadoje. Tad Londono olimpiada neturėtų sumažinti mūsų čempionato prestižo“, – sakė V.Šiugždinis.

Jis pridūrė, kad į čempionatą kitąmet turėtų atvykti iki kelių tūkstančių svečių ir varžybų dalyvių. „Čia ne krepšinis, kur organizatoriams privalu pasirūpinti viešbučiais. Dviračių sporte tuo rūpinasi pačios komandos. Mes tik patarsime, o tie, kurie turi daugiau pinigų, gyvens prabangiau, o mažiau – ne taip prabangiai“, – tęsė Lietuvos dviračių sporto federacijos atsakingasis sekretorius.

Kalbėdamas apie „Cido“ arenos užpildymą varžybų metu, kuri vykstant trekui talpina 3,1 tūkst. žiūrovų, V.Šiugždinis užsiminė, kad greičiausiai bus organizuojamos įvairios akcijos. „Galbūt tie, kurie į areną atvyks dviračiu, galės patekti nemokamai. Aišku, vaikai iki tam tikro amžiaus taip pat neturės mokėti už bilietą. Akcijų bus“, – žadėjo V.Šiugždinis.

Anot jo, tokių varžybų organizavimo patirties lietuviai semtis pradėjo jau pernai Europos čempionate Pruškove (Lenkija), o žinias dar labiau pagilins kitą savaitę Apeldorne (Olandija) startuosiančiose sezono žemyno pirmenybėse.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką