M.Goulianas Budapešte laimi pirmąsias „Red Bull Air Race“ lenktynes karjeroje

M.Gouliano pergalė
„Red Bull Lithuania“ nuotr. / M.Gouliano pergalė
0

Amerikietis Michaelas Goulianas vakar laimėjo įtemptas ir daug emocijų sukėlusias oro lenktynes Budapešte. Varžybose ant Vengrijos sostinėje britas Paulas Bonhomme užėmė antrąją vietą ir išspyrė austrą Hannesą Archą iš „Red Bull Air Race“ sezono lyderio pozicijos.

Apie 650 tūkst. žiūrovų Šv. Stepono, Vengrijos valstybinės šventės, dieną apgulė Dunojaus upės krantus, stebėdami oro lenktynes nuostabiai mėlynoje padangėje.

„Jaučiuosi nuostabiai, – po pergalės sakė M.Goulianas. – Jau keturis metus to siekiau. Buvo labai sunku gauti gerą lėktuvą ir tinkamai jį sureguliuoti. Po keturių metų sunkaus darbo jaučiuosi puikiai. Žinojau, kad turime lėktuvą, kuris gali nugalėti“.

Lenktynių metu termometro stulpeliui perkopus 30 laipsnių atžymą M.Goulianas 6,6 km trasą įveikė per 1 min. 12.51 sek. Po pirmosios pergalės karjeroje amerikietis surinko 18 taškų ir pakilo į aštuntą vietą bendroje čempionato įskaitoje.

Amerikietis Kirby Chamblissas užėmė trečiąją vietą, H.Archas liko ketvirtas – pirmą kartą sezone ne ant nugalėtojų pakylos. Vietos herojus Peteris Besenyei finišavo dešimtąją vietą nepaisant gausaus ir karšto palaikymo gimtojoje Vengrijoje.

„Mano skrydis buvo švarus, – tikino H.Archas. – Skrisdamas girdėjau, kad gavau nuobaudą, bet galvojau, kad vis tiek užimsiu antrąją ar trečiąją vietą. Gerai skridau, lėktuvas veikė puikiai – tik ta nelemta nuobauda“.

Kova dėl čempiono titulo tarp H.Archo ir P.Bonhomme pasiekė kulminaciją Budapešte, ketvirtajame iš šešių 2009-ųjų sezono etapų. Vengrijos sostinė yra lemtinga vieta oro lenktynėms – trys iš paskutinių keturių nugalėtojų Budapešte sezono gale tapo čempionais. Būtent todėl H.Archas taip troško išsaugoti savo vieno taško pranašumą, bet suklupo paskutiniuose skrydimuose gaudamas nuobaudas.

„Mano šansai geri, ar ne?, – klausė P.Bonhomme, siekiantis pirmojo čempiono titulo po dviejų antrųjų vietų 2007 ir 2008 m. – Nesitikėjau būti antras Budapešte, nes rezultatai treniruočių metu šią savaitę nebuvo geri. Džiugu, kad kova dėl čempiono titulo vyks iki sezono pabaigos.

Praėjusių metų čempionas H.Archas šiemet laimėjo tik pirmąsias lenktynes Abu Dabyje, vėliau jam koja vis pakišdavo nuobaudos – ši klaida austrui jau kainavo pergales San Diege ir Windsore.

650 tūkst. žiūrovų apspitusi Dunojaus upės krantus buvo didžiausia auditorija šiame sezone stebėjusi oro lenktynes gyvai – šiemet dar liko lenktynės Porto rugsėjį ir sezono finalas Barselonoje spalį. Penkiolika geriausių pasaulyje pilotų kovoja lenktynėse danguje skrisdami tarp oro vartų. Šie vieno propelerio lėktuvai, sveriantys 540 kg reikalauja itin preciziško valdymo, nes pasiekia 370 kilometrų per valandą greitis ir pilotai susiduria su 12 G perkrovomis manevruodami tarp vos keli metrai virš trasos. 12 G perkrovos reiškia, kad piloto kūno svoris tą akimirką padidėja dvylika kartų. Po tokių perkrovų specialiai tam netreniruoti žmonės gali likti luoši visam gyvenimui.

Temos: 1 Budapeštas