Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Maltoje „Ambersail“ buriuotojai startuos prestižinėje regatoje

Jachta „Ambersail“
Organizatorių nuotr. / Jachta „Ambersail“
Šaltinis: 15min
0
A A

Šeštadienį iš Maltos „Grand Harbour“ uosto Lietuvos jachtos „Ambersail“ buriuotojai startuos prestižinėje regatoje „Rolex Middle Sea Races“.

Aukščiausio lygio tarptautinės varžybos, kurių 606 jūrmylių maršrutas driekiasi aplink Siciliją, Lietuvos buriuotojams taps paskutiniu ir vienu svarbiausių šio buriavimo sezono įvykiu. 

„Dalyvavimas šiose varžybose – tai Lietuvos buriuotojų tobulėjimo kelias. Viduržemio buriavimo kultūra itin aukšta, laukia didelė konkurencija ir stiprios komandos. Mes turime nedaug buriavimo patirties šiose platumose, todėl manau, kad tos 2-3 plaukimo paros bus tikrai nelengvos. Be to, Viduržemio jūros klimatas sunkiai prognozuojamas,“ – sakė „Ambersail“ įgulos kapitonas Simonas Steponavičius. 

„The Rolex Middle Sea Race“ – aukštai reitinguojama regata, dar vadinama „Viduržemio jūros klasika“. Regatos maršrute – atvira jūra, besikeičiančios, nuolatinių pastangų ir profesionalumo reikalaujančios buriavimo sąlygos ir unikalus gamtovaizdis su ugnikalniais ir salomis. Besivaržančių buriuotojų laukia ir aktyvios laivybos Mesinos sąsiauris – siauras koridorius tarp Apeninų ir Sicilijos, kuriame reikės ne tik lenktyniauti, bet ir laikytis eismo taisyklių.

„Ambersail“ įgulą sudaro buriuotojai Regimantas Buožius, Arūnas Burkšas, Raimundas Daubaras, Linas Ivanauskas, Giedrius Tomas Jarmalavičius, Tomas Kairys, Jonas Krivickas, Gintautas Milevičius, Rokas Milevičius, Naglis Nasvytis, Vilmantas Simoniutis, Gediminas Sirvidas ir Gintaras Žukauskas.

Regatą „Rolex Middle Sea Race“ 1968 m. įsteigė „The Royal Malta Yacht Club“ ir „The Royal Ocean Racing Club“. Šiemet regata organizuojama 31-ą kartą. Kadaise pritraukdavusi apie 20-30 buriuotojų komandų, pastaraisiais metais regata ženkliai išaugo. Šiemet regatoje dalyvauja rekordinis skaičius – 83 laivai iš 18 šalių: Airijos, Belgijos, Čekijos, Didžiosios Britanijos, Gibraltaro, Graikijos, Italijos, Ispanijos, JAV, Lietuvos, Maltos, Prancūzijos, Rusijos, Slovėnijos, Šveicarijos, Ukrainos, Vengrijos ir Vokietijos. 

2010 m. sezonas Lietuvos buriuotojams buvo itin sėkmingas – kreiserinis-sportinis buriavimas pakeltas į tarptautinį lygį. Su jachta „Ambersail“ Lietuvos buriuotojai šiemet debiutavo trijose aukšto meistriškumo reikalaujančiose tarptautinėse regatose. „Pantaenius Rund Skagen“ varžybose „Ambersail“ savo klasėje užėmė 3 vietą, o absoliučioje įskaitoje 7 vietą.

„Eurocard Round Gotland Race“ varžybose aplink Gotlando salą „Ambersail“ savo klasėje buvo septinti.  Po šių dviejų varžybų bendroje „Baltic IRC“ įskaitoje iš beveik 50 laivų „Ambersail“ užėmė 10 poziciją.

Rugpjūčio pabaigoje „Ambersail“ labai sėkmingai pasirodė ir vienoje sudėtingiausių pasaulio regatų - „Sevenstar Round Britain & Ireland Race“, kurią organizuoja „Royal Ocean Racing Club“ (RORC). „Ambersail“ savo klasėje buvo 1, o absoliučioje įskaitoje užėmė 2 vietą. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką