Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Manevrai – vadovauti sporto pinigų dalytojams niekas nesiveržė

A.B.Vasiliauskas mielai pasitraukė iš KKSD rėmimo fondo pirmininko pareigų.
Alfredo Pliadžio nuotr. / A.B.Vasiliauskas ,mielai pasitraukė iš KKSD rėmimo fondo pirmininko pareigų.
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiuo metu sprendimus dėl įvairiausių sporto finansavimo projektų priimančio Lietuvos kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) rėmimo fondo tarybos narių sudėtyje įvyko rokiruotė.

Tarybos pirmininko pareigas iš Algio Bronislavo Vasiliausko perėmė Aivaras Salamakinas.

Šis KKSD strateginio skyriaus pavaduotojas prieš tai tarybos penkete pakeitė savo bosą – KKSD generalinį direktorių Edį Urbanavičių.

Tai buvo permainos, kurių geidė visi, išskyrus pirmininku tapusį valdininką.

A.B.Vasiliauskas teigė, jog fondo tarybos pirmininko pareigas buvo užėmęs laikinai, perėmęs jas iš pernai lapkritį pasitraukusio Lietuvos federacijų sąjungos vadovo Rimanto Kvieselaičio.

„Aš fondui buvau sutikęs vadovauti kol bus suformuota pilna sudėtis, – sakė A.B.Vasiliauskas. – Dabar valstybės žmogus vadovaus fondui, nebus papildomų interpetacijų“.

Mano vietą užėmė reikalą išmanantis žmogus. Viskas yra gerai“.

imtynes.lt nuotr./Aivaras Salamakinas
imtynes.lt nuotr./Aivaras Salamakinas

Pirmadienį fondo tarybos posėdžiui jau vadovavęs A.Salamakinas buvo pasiūlytas į pirmininko postą kitų keturių tarybos narių.

A.B.Vasiliauskas užsiminė, jog pats A.Salamakinas netroško tokios atsakomybės. Šis sporto specialistas tik praėjusį penktadienį pateko į tarybos penketą, deleguotas KKSD, vietoj pernai pirmininku buvusio E.Urbanavičiaus.

Šis savo pareiškimą dėl pasitraukimo iš tarybos narių buvo pateikęs dar pernai rudenį.

„KKSD yra atsakingas už sprendimų įgyvendinimą, už šių sprendimų priežiūrą. Tačiau atrodė keistai, kai pats priimu sprendimus, pats juos prižiūriu ir dar priėmu atsakomybę. Tai atrodė keistai jau dvejus metus, tad pribrendo laikas pokyčiams, – sakė E.Urbanavičius. – Nesakau, kad dabar yra teisingiausias variantas, tačiau bent jau teisingiau nei buvo anksčiau“.

LOSF nuotr./KKSD vadovas Edis Urbanavičius
LOSF nuotr./KKSD vadovas Edis Urbanavičius

Pastaraisiais metais dėl įtakos šalies sporto valdyme varžosi dvi organizacijos: E.Urbanavičiaus vadovaujamas KKSD ir Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK), kurio prezidentė yra Daina Gudzinevičiūtė.

Nors į KKSD rėmimo fondą suplaukia 1 proc. akcizo pajamų nuo tabako ir alkoholio bei 10 proc. loterijų ir azartinių lošimų mokesčių, daugiau svertų skirstant 6,7 mln. eurų fondą turi LTOK atstovai, kurių taryboje yra keturi iš penkių.

Dviračių sporto federacijos prezidentas Romualdas Bakutis yra LTOK viceprezidentas, Lietuvos savivaldybių sporto padalinių asociacijos vadovas Albinas Grabnickas – LTOK Vykdomojo komiteto narys, A.B.Vasiliauskas – buvęs LTOK viceprezidentas, o Lietuvos sunkiosios atletikos federaciją viceprezidentą Laimoną Pivorą LTOK delegavo į penketą vietoj R.Kvieselaičio.

Kitoje sporto pinigų upės pusėje stovintis E.Urbanavičius yra pateikęs Vidaus reikalų ministerijai naują įstatymo projektą, pagal kurį keistųsi KKSD rėmimo fondo tarybos struktūra.

E.Urbanavičius siekia, jog naują KKSD rėmimo fondo tarybą sudarytų devyni vyriausybinių ir nevyriausybinių organizacijų specialistai, kurie vertintų sporto finansavimo paraiškas, o galutinį sprendimą jau priimtų KKSD vadovas.

„Dabar realiai neįmanoma vykdyti fondo rėmimo pinigų programos, nes negalima priimti sprendimų. Pastaraisiais metais sprendimai priimami neatsižvelgiant į KKSD ar Vyriausybės prioritetus, – sakė E.Urbanavičius. – Asmeniškumų nėra, bet sistemoje įsišakniję negeri dalykai yra likę. Laikas būtų tai pakeisti.

Todėl siūlome išplėsti atstovaujančių organizacijų skaičių, taip pat, – kad joms negalėtų atstovauti jų vadovai. Esminis dalykas – atstovai būtų ekspertinio lygio ir jie būtų siūlytojai, o galutinį sprendimą priimtų KKSD vadovas“.

Sistemoje įsišakniję negeri dalykai yra likę. Laikas būtų tai pakeisti.

KKSD rėmimo fonde šiemet guli apie 6,7 mln. eurų. Dalis jų jau buvo padalyta remiantis rezultatų ir masiškumo skaičiavimais federacijoms aukšto meistriškumo sportininkų programoms.

Antrojoje dalyje yra daug įvairių visuomeninių struktūrų projektų. Tarp jų ir organizacijų, kurioms vadovauja dabartiniai KKSD paramos fondo tarybos nariai.

Pavyzdžiui, A.B.Vasiliauskas vadovauja asociacijai „Sportas visiems“, kuriai pernai atiteko 139 tūkst. eurų (panašiai tiek, kiek teniso, tinklinio ir regbio federacijoms kartu sudėjus) ir bei dešimtims „Sportas visiems“ vienijančių skėtinių organizacijų bei klubų, o taip pat ir „Žalgirio“ draugijai, kuriai pernai atiteko 37,5 tūkst. eurų.

Nors formaliai finansavimo paraiškas vertina dvi dešimtys nepriklausomų ekspertų, sprendimus tvirtina fondo rėmimo tarybos nariai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką