Dabar populiaru
Publikuota: 2014 kovo 10d. 09:58

Mantas Babianskas: „Tikiu F.B.K. „Kauno“ sėkminga ateitimi“

Mantas Babianskas
fbk kauno nuotr. / Mantas Babianskas

Kovo pradžioje prie Futbolo bendruomenės klubo (F.B.K.) „Kauno“ prisijungęs treneris Mantas Babianskas kalbėdamas su fbk-kaunas.lt prisipažino, jog sau ir visai komandai kelia aukštus tikslus. Pasak naujojo Geltonai Žalių stratego, pirmosiose treniruotėse žaidėjų veiduose jis jau išvydo tai ko gali norėti kiekvienas futbolo specialistas.

– Treneri, kaip atsidūrėte futbole? Nuo ko viskas prasidėjo?

– Nuo kokių 7 metų pradėjau lankyti futbolą, sportuoti ir tai tęsėsi iki maždaug 20-ies metų. Tuomet gavau nugaros traumą, kurios padarinius jaučiu iki šiol, o gydytojai pareiškė, jog galiu sportuoti nedideliais krūviais – apie profesionalias treniruotes net negalėjau galvoti. Tuomet iš labai gerbiamos šalies futbolo asmenybės Algirdo Kulikausko sulaukiau kvietimo prisidėti prie Kazlų Rūdos “Šilo” trenerių štabo ir tapti jo asistentu.

Kiek vėliau A.Kulikauskas pasitraukė į pensiją ir paliko komandą man. Kadangi lauko futbolui trūko finansavimo ir nebuvo lėšų, įkūriau salės futbolo komandą. Tiesa, lauko futbole mūsų rezultatai buvo neblogi, todėl sulaukiau kvietimo į Rūdiškes, kur buvo surinkti talentingi jaunuoliai. Čia taip pat sekėsi gana neblogai ir nors kaip įprasta, komandai pritrūko finansavimo, viskas pasibaigė, tačiau vaikinams padėjome pereiti į vyrų futbolą. Su kolega pastebėjome, jog prieš kelis metus visi mūsų buvę auklėtiniai žaidė A lygoje.

– Buvote ir Lietuvos jaunimo salės futbolo rinktinės treneris.

– Taip, tuo metu treniravau Kazlų Rūdos „STIHL SC“ komandą ir taip nutiko, jog būtent salės futbolo rinktinėje atsidūrė daugiausia mūsų komandos žaidėjai, tad natūralu, jog Lietuvos futbolo federacija mane paskyrė vadovauti šiai komandai.

– Kaip nusprendėte prisijungti prie F.B.K. „Kauno“? Ar buvo daug dvejonių?

– Abejonių iš viso nebuvo – pats esu kaunietis, gyvenu Kaune, laiko turiu, idėją ir situaciją žinau taip pat pažįstu kai kuriuos žmones, kurie prisijungė prie klubo, tad neturėjau jokių abejonių. Žinau, jog yra puikūs klubo sirgaliai, kurie komandą palaiko visur ir visada, taip pat tikiu šviesia šio klubo ateitimi, tad sulaukęs pasiūlymo priėmiau jį be jokių dvejonių.

– Negąsdino ne pati geriausia klubo situacija?

– Ne, iššūkiai visuomet yra reikalingi. Kuomet yra iššūkiai, svajonės, tuomet kur kas maloniau dirbti, juk be viso to būtų paprasčiausiai nuobodu. Matau, kaip stengiasi klubo administracija, matau koks yra palaikymas iš sirgalių pusės, per pirmas treniruotes mačiau, jog komanda taip pat stengiasi iš visų jėgų, todėl manau, kad mūsų laukia geras sezonas. Nors niekas ir nėra apdraustas, tačiau aš tikiu mūsų sėkminga ateitimi.

– Jau spėjote su komanda susipažinti ir treniruotėje. Kokį įspūdį paliko vaikinai?

– Pastebėjau, jog visų vaikinų akys dega noru laimėti. Tas yra labai svarbu. Nors dar tik vyksta žaidėjų atranka, tačiau jau dabar matau, jog visi stengiasi ir nori būti geriausiais, tad manau, jog tai yra svarbiausia ir su tokiu užsidegimu galėsime siekti aukštų rezultatų.

Kiekvienose rungtynėse vyrams yra iškeltas tikslas atiduoti visas savo jėgas ir nugalėti. Stengsimės koncentruotis į artėjančias varžybas, mat tik jos bus svarbiausios, todėl tikiu, jog viskas bus gerai.

– Ar stebėjote F.B.K. „Kauno“ pasirodymą praėjusiame sezone?

– Mačiau tik vaizdo įrašus, tačiau džiaugiuosi, jog yra puikus pagalbininkas Gintautas Vaičiūnas. Jis man jau pasakė kokios didžiausios bėdos buvo pernai. Žiūrėjome rungtynių įrašus – įspūdis liko neblogas, juolab, kad liko pagrindiniai žaidėjai taip pat patobulėjo ir kai kurie jaunesni žaidėjai, tad šiemet komanda tikrai bus stipresnė ir pajėgesnė.

– Ar jau galvojate keisti praėjusio sezono komandos žaidimo braižą?

– Taip, pasakiau vyrams jau pirmoje treniruotėje, kaip aš įsivaizduoju mūsų būsimą žaidimą. Taktinė schema tikrai keisis ir nors per kelias treniruotes dar nespėjome skirti tam daug dėmesio, tačiau visą tai įgyvendinsime.

Šį sezoną mūsų žaidimas bus paremtas daugybe trumpais ir vidutinio nuotolio kamuolio perdavimais, taip pat daugės atakuojančių žaidėjų skaičius. Praėjusį sezoną komanda dažniausiai rungtyniavo vienu, o retais atvejais ir dviem puolėjais, tačiau šiemet bus rugntynių ir kuomet žaisime trim puolėjais. Kaip sakoma, geriausia gynyba yra puolimas.

– Ar jau pastebėjote kuri grandis kelia daugiausia nerimo?

– Didžiausia problema, kad mes neturime pagrindinio vartininko. Turime du jaunus berniukus, kurie tikrai stengiasi, tačiau dar yra per jauni. Ši pozicija labai svarbi, todėl tikiuosi, jog pavyks šią problemą išspręsti.

– Praėjusį sezoną II-oje lygoje F.B.K. „Kaunas“ liko šeštoje pozicijoje. Galime šiemet tikėtis atsidurti aukščiau?

Treniruotėje su vaikinais apie tai jau kalbėjau. Manau, kad vaikinai viską suprato, todėl šiemet būsime prizininkų trejete.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką