Dabar populiaru
Publikuota: 2019 kovo 16d. 10:59

Maža, bet labai talentinga – į olimpines žaidynes taikosi 10-metė

41759183
41759183

Sky Brown gali tapti Tokijo olimpinių žaidynių istorijos dalimi. Mergaitei tėra tik 10 metų, bet ji realiai pretenduoja patekti į kitais metais vyksiančias vasaros žaidynes ir tapti jauniausia britų atlete per jų istoriją.

1928 metų vasarą Margery Hinton tapo jauniausia vasaros olimpinių žaidynių dalyve per Didžiosios Britanijos istoriją. Britų plaukikei tebuvo 13 metų, kai ji varžėsi 200 m krūtine rungtyje Amsterdame.

Dabar šiam rekordui kilo pavojus.

Šią savaitę Didžiosios Britanijos riedlenčių sporto vadovai atrinko penkias sportininkes, kurios pretenduoja į 2020 metų Tokijo olimpines žaidynes.

Britų komandos sąraše yra Sky Brown. Jai tik 10 metų.

„Aš tiesiog noriu važiuoti ir pasilinksminti. Man atrodo, kad amžius nėra svarbu. Esu maža, bet galiu tapti didelių varžybų dalimi. Viskas įmanoma, nesvarbu, kiek metų tau yra“, – BBC sakė 134 cm ūgio S.Brown.

Riedlenčių sportas pirmą kartą pasirodys olimpinėje programoje. Kai tai nutiks Tokijuje, S.Brown bus dvylika metų.

Ji dar turės praeiti atrankos varžybų procesą – reikėtų būti tarp 20 geriausių pasaulio reitinge.

Tačiau S.Brown tiki savo šansais, taip pat nori įkvėpti daugiau jaunų mergaičių.

„Kodėl visas smagumas tenka berniukams? Manau, kad ir mergaitės gali daryti tai, ką jos nori. Tikiuosi, kad pateksime į olimpines žaidynes, noriu ten nukeliauti, kol esu jauna, ir parodyti, kad kiekvienai mergaitei tai yra įmanoma“, – kalbėjo mergaitė.

Sky Brown
Sky Brown

S.Brown atskleidė, jog turi svajonių dalyvauti žaidynėse ir kitoje sporto šakoje.

„Man patinka važinėti riedlente, jaučiuosi gerai ir laiminga. Tačiau man patinka ir banglentės. Norėčiau dalyvauti abiejose olimpinėse rungtyse“, – sakė talentingoji mergaitė.

Banglenčių sportas taip pat debiutuos Tokijo olimpinėse žaidynėse.

Sky Brown
Sky Brown

Visų laikų jauniausiu olimpiečiu laikomas graikas Dimitriosas Loundras – gimnastas dalyvavo 1896 metų žaidynėse ir laimėjo bronzą, kai jam buvo 10 metų ir 218 dienų.

Tiesa, galėjo būti ir dar jaunesnis: prancūzas berniukas buvo pasodintas į Vokietijos irkluotojų valtį 1900 metais. Berniukas dalyvavo medalių ceremonijoje ir buvo nufotografuotas, tačiau, nepaisant paieškų, nustatyti jo vardo ir amžiaus nepavyko. Spėjama, kad jam galėjo būti tarp 7–12 metų.

Lietuvos visų laikų jauniausia olimpietė yra Rūta Meilutytė, kuriai Londono olimpinėse žaidynėse laimint auksą tebuvo 15 metų ir 4 mėnesiai.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Rūta Meilutytė
AFP/„Scanpix“ nuotr./Rūta Meilutytė

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Video

21:38
00:33
00:52

Visi į lauką!

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką