Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 17, 14:02

Mitais apipinta sporto šaka: golfas yra prieinamas visiems

Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) ir Vakarų Europoje profesionalūs golfo turnyrai pritraukia dešimtis tūkstančių žiūrovų, o golfą žaidžia nuo mažiausio iki vyriausio. Nors didžiausios pasaulio valstybėse golfas yra itin paplitęs žaidimas, Lietuvoje tai vis dar labiausiai mitais apipinta sporto šaka.
Juozapas Budrikis
Juozapas Budrikis / Asmeninio archyvo nuotr.
Temos: 2 Golfas Sportas

Turtingas senukas yra stereotipinis daugumos golfo žaidėjų įvaizdis, tačiau 28-erių pajėgiausias šalies golfo žaidėjas Juozapas Budrikis įsitikinęs, kad ši sporto šaka yra prieinama visiems. O daugelis nesiryžta išbandyti šio sporto, nes mano, kad tai per brangu – golfas dažnai apibūdinamas kaip brangiausia sporto šaka, kurią galima žaisti.

„Kai žmonės išbando šį sportą, pakeičia nuomonę“, – sako Lietuvos golfo čempionas. – „Kiekvienais metais golfo bendruomenė sparčiai auga. Labai stengiamės sugriauti mitus, kad tai yra vyresnių ir turtingų žmonių sporto šaka besivažinėjančių golfomobiliais. Ir, žinoma, jog golfas nereikalauja jokių fizinių galimybių.“

J. Budrikas pasakoja, kad profesionalūs golfo žaidėjai gali nusmūgiuoti golfo kamuoliuką virš 300 metrų, o kad tai pavyktų įgyvendinti, atletai turi atiduoti labai daug metų technikos įgūdžiams ir fiziniams pasiruošimui gerinti.

Asmeninio archyvo nuotr./Juozapas Budrikis
Asmeninio archyvo nuotr./Juozapas Budrikis

Tenisą iškeitė į golfą

Pajėgiausias šalies golfo žaidėjas šia sporto šaka susidomėjo prieš 14 metų, kai Lietuvoje tai tebuvo tik turtingų žmonių sportas. Nors šis sportas pasaulyje jau seniai yra vienas populiariausių, mūsų šalyje juo pradėta aktyviau domėtis mažiau nei prieš dešimtmetį.

„Visko išmokau žiūrėdamas vaizdo įrašus internete, kur golfą žaidžia garsiausi pasaulio žaidėjai. Tuo metu golfas jau buvo viena iš populiariausių sporto šakų kitose valstybėse. Mane žavėjo, kad galėsiu varžytis ne tik su lietuviais, bet ir su užsienio sportininkais. Norėjau patikrinti ar tai įmanoma.“, – apie pirmuosius žingsnius golfo aikštyne pasakojo J. Budrikis.

Sportininkas prisipažįsta, kad prieš paimant golfo lazdą į rankas išbandė lietuvių labai mėgiamą krepšinį, taip pat stalo ir lauko tenisą: „Tačiau man labai nepatiko, kad turnyre varžovas yra išrenkamas burtų keliu. Pamenu teniso turnyrą, kur pirmame rate gavau varžovą, kuris laimėjo visą turnyrą. Tada pagalvojau: „ O jeigu su juo būčiau susitikęs finale, tai gal būčiau buvęs antras? O dabar likau paskutinis.“ Įdėjau daug darbo ir laiko, o realaus rezultato ir savo pajėgumo įvertinti negalėjau.“

Golfas žaidėją labiausiai sužavėjo tuo, kad kiekvienas atletas žaidžia tol kol kamuoliuką įmuša į visas 18 duobučių: „Turnyre laimi tas, kas atlieka mažiausiai smūgių, todėl galime matyti savo pajėgumą lyginant su varžovais. Visada stengiuosi lygiuotis į turnyro favoritus – suprasti, ką jie daro kitaip nei aš.“

Asmeninio archyvo nuotr./Juozapas Budrikis
Asmeninio archyvo nuotr./Juozapas Budrikis

valstybės dėmesio nėra

J. Budrikis neslepia, kad nors golfas Lietuvoje sparčiai populiarėja ir galime pasigirti vienais geriausių aikštynų Europoje, tačiau valstybė neprisideda prie žaidėjų tobulėjimo, o sportininkai turi kreiptis finansavimo į didžiausias šalies įmones.

„Betsafe“ bendrovė, kuri skiria itin didelį dėmesį nišinėms sporto šakoms, nusprendė tapti vienu iš pagrindiniu Lietuvos čempiono partneriu ir padėti sportininkui tobulėti, kuris garsina Lietuvos vardą pasaulyje.

„Juozapas yra labai talentingas sportininkas, kuris garsina šalies vardą visame pasaulyje. Deja, bet mūsų šalyje nišinės sporto šakos, kurios yra žinomos nedideliam žmonių ratui, nėra arba yra mažai remiamos. Savo partnerystėmis siekiame tapti savotišku remiamų sportininkų talismanu, kurio dėmesys ir parama pastūmėtų į geriausiųjų elitą“, – kalbėjo įmonės vykdantysis direktorius Aurimas Šilys.

Bendrovė jau ne vienerius metus yra pagrindiniai Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“), pasaulio kikbokso čempiono Sergejas Maslobojevo, taip pat Lietuvos nacionalinės vyrų krepšinio rinktinės partneriai. Šiais metais taip pat tapo generaliniu pajėgiausios šalies futbolo komandos – Vilniaus „Žalgirio“ partneriu.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką