Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

MTB dviračių maratonų taurėje – sezono atomazga

MTB dviračių maratonų taurėje – sezono atomazga
Lenaxol.eu nuotr. / MTB dviračių maratonų taurėje – sezono atomazga
Šaltinis: Partnerio turinys
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, turinio kontrolė – partnerio rankose
0
A A

Šį sekmadienį Anykščiuose bus surengtas paskutinis penktasis 2016 metų „Volkswagen MTB dviračių maratonų taurės“ etapas, kuriame geriausieji sezono dviratininkai ir komandos išsidalins nugalėtojams skirtas taures, o nei vieno etapo nepraleidę dalyviai – lojalumo medalius. Organizatoriai skaičiuoja, kad šiemet jų gali prireikti net aštuonių šimtų.

Dešimtą kartą Anykščiuose rengiamas maratonas pasižymi vidutinio sudėtingumo trasa, didžiuliu dalyvių skaičiumi bei kultūrine programa.

– Sakykite, ar jau galima sudėlioti taškus ant „i“ ir suskaičiuoti, kiek maratonų taurėje užaugo dalyvių skaičius?

– Kol kas galutinių skaičių nėra, nes jie dar pildosi, tačiau preliminariai galima sakyti, kad lyginant su praėjusiais metais, dalyvių išaugo maždaug dvidešimčia procentų, ­ – pasitikdamas šio sezono finišą pasakojo pagrindinis taurės organizatorius bei dalyvis Arūnas Daugirdas.

– Jeigu reiktų išskirti didžiausią šio sezono nerimą, kas tai būtų?

– Vienareikšmiškai – Panevėžio etapo organizavimas. Druskininkus, Vilnių, Ignaliną ir Anykščius per daugelį metų mes pažinome ir puikiai žinojome, ko ten galime laukti. Iš Panevėžio, savo ruožtu, turėjome daug pažadų ir viskas.

Lenaxol.eu nuotr./MTB dviračių maratonų taurėje – sezono atomazga
Lenaxol.eu nuotr./MTB dviračių maratonų taurėje – sezono atomazga

Prisipažinsiu, jog buvau kiek skeptiškas ir šiek tiek bijojau. Be to, tas kraštas visiškai lyguminis ir iš pirmo žvilgsnio netgi niūrokas. Tačiau požiūris absoliučiai pasikeitė, kai reikėjo įveikti trasą.

Ši trasa visiškai kitokia nei kitos keturios ir nors ji nekalnuota, techniškai tikrai nėra pati lengviausia. Pats važiavau ir vargau. Kitur būna įmini į kalną ir kol leidies gali bent akimirką atsipūsti, o čia 99 procentus kelio turi minti pedalus.

Aišku nuomonių apie šią trasą buvo įvairių, tačiau didesnė dalis dalyvių liko patenkinti.

– Ar jau nusprendėte dėl kitų metų? Kaip bus su trasomis? Keisis ar liks tos pačios?

– Tai bus sprendžiama po uždarymo, kai suvesime organizacinius galus, pabendrausime su visais kolegomis organizatoriais. Jeigu suderinsime pozicijas, gali likti ir tie patys etapai, kurie buvo šiais metais.

– Sekmadienį laukia Anykščiai. Ką galite pasakyti apie šį miestą ir trasą jame?

– Į Anykščius MTB dviračių maratonų taurė šiemet užsuks dešimtą kartą, tad turėsime jubiliejų. Anykščiai yra labai draugiškas miestas. Trasa vidutinio sudėtingumo. Be abejo, visi čia laukia finalinių nominacijų. Kažkas dar turi galimybių pagerinti pozicijas, kažkas išsaugoti.

– Sakykite, ar jau žinote, kiek turėsite išdalinti lojalumo medalių?

– Keturiuose etapuose dalyvavo 799 dalyviai, tai tikėtina, kad panašus skaičius išliks. Džiugu, kad jis yra gerokai didesnis nei 2015 metais.

Lenaxol.eu nuotr./MTB dviračių maratonų taurėje – sezono atomazga
Lenaxol.eu nuotr./MTB dviračių maratonų taurėje – sezono atomazga

Po keturių etapų asmeninėje vyrų įskaitoje pirmauja Eimantas Gudiškis. Jis penkiais taškais lenkia Domą Maniką, 29 – Tadą Malinauską ir 30 – Šarūną Pacevičių.

Moterų įskaitoje taurę jau užsitikrino Silvija Latožaitė. Dėl antros pozicijos vis dar kovoja Karolina Černych ir Gabija Ališauskaitė.

Komandinėje TOP įskaitoje tarp vyrų kol kas nepralenkiama Kauno „Velomanija-Niskama“ komanda, tarp moterų – Vilniaus FOCUS. Maxi įskaitos lyderiai „Dviratai-Daistatus“ dviratininkai, kurie užtikrintai lenkia dvi Vilniaus komandas.

Daugiau info: www.mtb.lt

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 MTB Dviratis
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką