Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2016 vasario 17d. 17:01

Namų ruoša tolygi sunkiai treniruotei – sudeginama tūkstančiai kalorijų

Namų ruoša
123rf.com nuotr. / Namų ruoša

Senokai neplauti langai, dulkių kalnai ant spintų, būtų gerai ir išsišveisti grindis... Galvoje sukasi mintis „kaip viską spėti“, o dar pažadėjote skirti laiko sau ir sportui? Suderinkite tai – namų ruoša sudegintų kalorijų skaičiumi gali prilygti, o gal ir pranokti, net ir sunkią treniruotę sporto klube.

Daugiau nei tūkstantis kalorijų

Sudegintų kalorijų skaičius namų ruošos metu, kaip ir treniruotės, priklauso nuo to – kiek, ką ir kokiu intensyvumu darysite. Jei nuspręsite atlikti tik kelis darbus – kelis šimtus kalorijų sudeginsite be jokio vargo, tačiau jei imsitės tvarkymo iš peties – galite sudeginti net kelis tūkstančius kalorijų.

Su dulkių siurblių praskrieję namus galite atsikratyti net iki 170 kalorijų.

Ką gi – nuo ko pradėtumėte? Valymas – dulkių, langų, spintelių ar vonios. Kiekvienas iš minėtų darbų, atliekamas intensyviai nuo 15 min. iki valandos, gali padėti jums sudeginti nuo 36 iki 300 kalorijų.

Kilimų siurbimas – taip pat nemenkas darbelis. Su dulkių siurblių praskrieję namus galite atsikratyti net iki 170 kalorijų. O jei nuspręsite grindis ar kilimą dar ir išplauti – prarasite dar nuo 49 iki 170 kalorijų.

Indaplovės šiandien nejunkite! Imkitės darbo rankomis, o kojomis galite imituoti ėjimą. Šis procesas gali padėti numesti nuo 22 iki 88 kalorijų. Atsisveikinti su panašiu kiekiu kalorijų galite ir lygindami ar tvarkydami spintas.

Savaime aišku, nepamirškite ir palaistyti gėlių – tai prie sudegintų kalorijų sąrašo pridės dar kelias dešimtis kalorijų.

123rf.com nuotr./Namų ruoša
123rf.com nuotr./Namų ruoša

Kalorijos tirpsta toliau

Regis, sunkiausius darbus jau atlikote – liko tik niekai. Vis dėlto, energijos reikalauja ir jie – o kalorijos tirpsta toliau. Nueiti iki parduotuvės ir nupirkti produktų šeimos vakarienei – nuo 22 iki 88 kalorijų. Džiugi žinia tiems, kuriems iki namų reikia palypėti laiptais – nešdami krepšius galite sudeginti iki 442 kalorijų.

Maisto ruošimas – taip pat prisidės prie tikslo. Gamindami šeimai vakarienę galite atsisveikinti su šimtu kalorijų, stalo serviravimas – dar tiek pat, o po to – juk galime vėl suplauti indus rankomis.

Nepamirškite, kad kalorijas degina bet koks aktyvesnis judėjimas. Vakare pažaiskite su vaikais, taip neabejotinai sudeginsite bent kelis šimtus kalorijų. Šuns vedžiojimas – be abejonės, taip pat puikus užsiėmimas, jei tai darysite ne trumpiau nei pusvalandį – 300 kalorijų kaip nebūta.

Ramiai pažiūrėję vakaro filmą jau eisite praustis ir į lovą. Prausdamiesi duše – taip pat nuplausite kelias kalorijas, o pasikloję lovą atsisveikinsite dar su keliomis dešimtis. Atlikę tiek darbų per dieną, galite nesigraužti nespėjęs į sporto klubą – kalorijų sudeginta keli tūkstančiai. Tačiau prisiminkite kad, šis būdas rimtų ir sistemingų treniruočių pakaitalu tapti negali. Gerai jaustis ir atrodyti padės subalansuota mityba ir sportas!

KKSD logo
Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Idėjos savaitgaliui

Video

Maudymosi kostiumėlių tendencijos

Pinigai mano ateičiai

30 geriausių restoranų

Remontas be nervų

Sveikata

Svajonių virtuvė

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką