Dabar populiaru
Publikuota: 2011 rugpjūčio 23d. 08:52

NATO šalių šachmatų pirmenybėse geriausiai pasirodė turkų kariai

NATO šalių šachmatų pirmenybės
Organizatorių nuotr. / NATO šalių šachmatų pirmenybės

Kauno įgulos karininkų ramovėje įvykusiose NATO šalių šachmatų pirmenybėse dalyvavo 15 komandų: 14 šalių kariuomenių rinktinės ir viena jungtinė karinio bloko ekipa.

„Mane, kaip organizacinio komiteto narį, džiugina, kad tas čempionatas pavyko organizaciniu aspektu: graži salė, vėliavos, daug pagyrų iš užsieniečių,“ – didžiavosi didmeistris Šarūnas Šulskis. Jis šiame turnyre teisėjavo.

„Žaidėjai turėjo turėti kokią nors priklausomybę karinėms struktūroms. Aš Lietuvos kariuomenei nepriklausau, tad buvau teisėjas. Belgas vyr. teisėjas taip pat man sakė, kad nepriklauso jokiai karinei struktūrai. Bet mes esam – aptarnaujantis personalas. O patys žaidėjai, dalyviai – tik kariškiai,“ –pasakojo Š. Šulskis apie NATO šalių pirmenybių taisykles.

Jas laimėjo turkas Kivanas Haznerdaroglu iš 7 taškų surinkęs 6 ir papildomais rodikliais nugalėjęs savo tautietį J. Erturaną.

Lietuvis tarptautinės klasės sporto meistras Vytautas Vaznionis užėmė 12-ą vietą, surinkęs 5 taškus. 2007-asiais V. Vaznionis yra laimėjęs analogišką čempionatą Turkijoje.

„Maniau, kad V. Vaznonis labiau įkvėps komandai pasitikėjimo, žais užtikrinčiau, bet jis žaidė gana ramiai, sakyčiau – netgi vangiai. Į dvylikuką jis pateko, bet jau po ketvirto-penkto rato pajutome, kad į medalius jis nepretenduos. Tad, kaip iš buvusio NATO čempiono, iš jo tikėjausi daugiau,“ – Lietuvos rinktinės lyderio pasirodymą komentavo Š. Šulskis.

„Šiose pirmenybėse buvo vienas didmeistris – Kivanas Haznedaroglu, jis jas ir laimėjo. Buvo ir daugiau tituluotų žaidėjų – tarptautinių sporto meistrų,“ – apie žaidėjų klasę pasakojo Š. Šulskis.

Iš 88 dalyvių buvo viena moteris – lietuvė Diana Požėrienė. Ji surinko 4 taškus ir užėmė 34-ą vietą.
Komandinę įskaitą taip pat laimėjo Turkijos kariškių rinktinė, surinkusi 21 tašką. Turkai tašku aplenkė vokiečius, dviem – danus. Lietuviai pelnė 17 taškų ir užėmė penktą vietą.

„Ypatingo blizgesio Lietuvos komandoje tikrai nebuvo. Netgi nustebau, kad Lietuva surinko tiek pat taškų, kaip Lenkija, kurios komanda  iš tiesų atrodė labai nebloga, kad joje ir nėra profesionalų,“ – bendrą lietuvių pasirodymą vertino Š. Šulskis.

Pasibaigus pirmenybėms, jų dalyviai sužaidė  11 ratų „žaibo“ turnyrą. Jį laimėjo italas M. Malloni (9 tšk.), antras buvo V. Vaznonis (8,5 tšk.), o trečias – NATO šalių čempionas K. Haznedaroglu (8 tšk.).

Taip pat kai kurie kariai-šachmatininkai išmėgino jėgas su Pasaulio senjorų eks-čempionu didmeistriu Algimantu Butnoriumi simultane. Daugkartinis Lietuvos čempionas įveikė 4 varžovus, o 4 partijas baigė taikiai.

sportas.info
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką