2009 10 12

Naujas Lietuvos amerikietiškojo biliardo reitingų lyderis

Spalio 10–11 dienomis Kaune, amerikietiškojo biliardo klube „Undinė“, vyko reitingo turnyras „Ivan Simonis“ taurė. Vyrų grupėje susirinko 63 dalyviai, moterų – 18-a. Žaidžiama buvo „pool-9“ (devynetas), teigiama pranešime spaudai.
Turnyro nugaletojai
Turnyro nugalėtojai / Organizatorių nuotr.
Temos: 1 Biliardas

Po pirmosios varžybų dienos liko aštuoni stipriausi vyrai ir keturios moterys. Vyrų grupėje susitikimai vyko iki devynių laimėtų partijų. Buvęs reitingo lyderis vilnietis Leonas Mončiunskas įtemptoje kovoje vienu metu 3:8 pralošė varžovui Audriui Biliūnui, tačiau galiausiai pergalę jam pavyko išplėšti rezultatu 9:8. Po atkaklios kovos 9:7 Mantas Berulis įveikė Roką Grikšelį, Žilvinas Cemnolonskis laimėjo prieš Paulių Tamkevičių rezultatu 9:8, o Marius Šiaudkulis nesunkiai 9:1 įveikė Vytautą Kazlauską.

Moterų grupėje 13 val. prasidėjo pusfinaliai. Susitikimai vyko iki 7 laimėtų partijų. Simona Milišauskaitė laimėjo prieš Urtę Uchockytę rezultatu 7:6, Eglė Daunoraitė nesunkiai 7:3 įveikė Jovitą Juodpalytę.

Vyrų pusfinalyje M.Berulis 9:3 laimėjo prieš Leoną Mončiunską ir pateko į turnyro finalą. Kitame pusfinalyje Ž.Cemnolonskis nugalėjo M.Šiaudkulį rezultatu 9:4. Finale, kuriame susigrūmė du kauniečiai, priklausantys „Undinės“ klubui, Žilvinas Cemnolonskis rezultatu 9:8 nugalėjo Mantą Berulį ir tapo turnyro nugalėtoju. Moterų grupėje vilnietė Simona Milišauskaitė įveikė šiaulietę Eglę Daunoraitę rezultatu 7:6 ir tapo turnyro nugalėtoja.

Po šių varžybų pakito Lietuvos amerikietiškojo biliardo reitingo trejetukas. Pirmoje vietoje M.Šiaudkulis– 696 tšk., antras L.Mončiunskas – 692 tšk., trečias Ž.Cemnolonskis – 590 tšk. Tarp moterų vis dar pirmauja A.Šimkevičiūtė – 344 tšk., antra A.Jarušauskaitė su 284 tšk., trečia  –S.Milišauskaitė su 272 tšk.