Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Neįgaliam jaunimui Muaythai – absoliutus pranašumas

Renginio akimirka
organizatorių nuotr. / Renginio akimirka
Šaltinis: 15min
0
A A

Su esminiais formaliais pakeitimais, tačiau itin sėkmingai sustartavęs projektas „Tvirta siela – tvirtas kūnas: muaythai!“ Kauno miesto lopšeliuose – darželiuose, teorinių ir praktinių muaythai užsiėmimų ciklą pravedė ir Kauno neįgalaus jaunimo užimtumo centro auklėtiniams.

„Labai atsargiai vertinome pirmąsias mintis su muaythai sporto šaka supažindinti šio centro auklėtinius. Nors su Kauno neįgalaus jaunimo užimtumo centru Kauno sporto klubas “Titanas” bendradarbiauja jau daugiau nei 15 metų, tačiau integruoti į kasdienę veiklą ir muaythai treniruotes buvo iššūkis, bet mes visi jį priėmė“, – kalbėjo klubo vadovas ir treneris Marius Misiūnas.

Kauno neįgaliojo jaunimo užimtumo centras – tai Savivaldybės biudžeto socialinių paslaugų įstaiga, teikianti socialines paslaugas Kauno miesto asmenims turintiems fizinę, proto ir psichinę bei kompleksinę fizinę ir proto negalią, kuriems nustatyta I (0–25 procentų darbingumas), II (30–55 procentų darbingumas) ar III (60–100 procentų darbingumas) neįgalumo grupė. Į centrą asmenys priimami nuo 18 metų (išimtiniais atvejais – nuo17 metų). Pagal socialinių paslaugų kvalifikaciją centras priskiriamas prie nestacionarių specialiąsias socialines paslaugas teikiančių įstaigų kategorijos. centras įkurtas 1997 m. dabartinės Neįgaliųjų iš vaikystės globos draugijos iniciatyva.

VIDEO: Renginys

Užsiėmimų ciklą sudarė teorinis video pristatymas, parodomoji Vaido Valančiaus bei Deivido Danylos treniruotė su išsamiais paaiškinimais bei komentarais, supažindimas su klubo užaugintų sportininkų laimėjimais bei praktinės masinės treniruotės, atsižvelgiant bei pritaikant pagal kiekvieno Centro asmens neįgalumo laipsnį.

„Ar gali kokybiškai egzistuoti tvirtas kūnas, jei jame nėra tvirtos sielos? Žinoma, kad ne. Viskas yra susiję tiesiogiai, todėl treniruoti bei ugdyti reikia tai, kas žmoguje silpniausia. O muaythai – su giliomis tradicijomis, tvirtu garbės kodeksu ir išskirtiniu dėmesiu psichologiniam auklėjimui, pasižyminti sporto šaka. Todėl net ir socialiai jautresnėms visuomenės grupėms yra tinkama“, – komentarais dalinosi Marius Misiūnas bei užtikrintai antrino auklėtiniai.

Ši iniciatyva jau sulaukė pagiriamųjų žodžių ir iš Pasaulio mėgėjų muaythai federacijos (IFMA – International Federation of Amateur Muaythai), tačiau treniruotėse apsilankė ir Lietuvos muaythai sąjungos generalinis sekretorius Nerijus Lukšas, kuris po vienos iš paskutinių treniruočių negailėjo gerų žodžių treneriams už socialiai atsakingą požiūrį ir naują kryptį muaythai sporto šakos populiarinimui Lietuvoje; centro auklėtinius pasveikino už priimtą iššūkį bei demonstruojamą norą, energiją ir entuziazmą treniruotės metu.

„Muaythai gali tapti priemone ir socialinių problemų sprendimui, o tai būtų absoliutus pranašumas sporto šakos vystyme ir populiarinime“, – kalbėjo Nerijus Lukšas.

Minėtas projektas yra finansuojamas Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Kauno sporto klubo „Titanas“ lėšomis, pagal konkursą „Sporto klubai – bendruomenėms“. Projekto įgyvendinimo laikotarpis yra nuo 2014 m. rugsėjo iki tų pačių metų gruodžio mėnesio pabaigos imtinai. Iš viso sudalyvaus ne mažiau kaip 595 unikalūs dalyviai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką