2009 05 28

NHL Stanley taurės turnyro finale – vėl kovos „Penguins“ ir „Red Wings“

Antrą sezoną iš eilės NHL Stanley taurės turnyro finale iki keturių pergalių žais Rytų konferencijos nugalėtojas Pitsburgo „Penguins“ klubas bei Vakaruose triumfavę Detroito „Red Wings“ ledo ritulininkai.
„Red Wings“ ledo ritulininkai gali apginti čempionų vardą
„Red Wings“ ledo ritulininkai gali apginti čempionų vardą. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Trečiadienį penktose Vakarų konferencijos finalo rungtynėse Detroito komanda namuose po pratęsimo 2:1 (0:0, 0:0 1:1, 1:0) nugalėjo Čikagos „Blackhawks" ekipą ir laimėjo seriją iki keturių pergalių 4:1.

Pirmas dvejas finalo serijos rungtynes „Red Wings" klubas savo arenoje laimėjo 5:2 ir 3:2 (po pratęsimo), trečią mačą išvykoje pralaimėjo 3:4 (po pratęsimo), o ketvirtame susitikime svečiuose varžovus sutriuškino 6:1.

Trečiadienio rungtynėse arenos šeimininkai pirmavo po Danielio Cleary (46:08) įvarčio, tačiau rezultatą išlygino Patrickas Kane'as (52:53). Pergalingo įvarčio autoriumi 4-ą pratęsimo minutę tapo Darrenas Helmas (63:58).

NHL Rytų konferencijos finale Pitsburgo ledo ritulininkai keturis kartus (3:2, 7:4, 6:2 ir 4:1) privertė pasiduoti Karolinos „Hurricanes“ ekipą.

„Red Wings“ klubas Stanley taurę iškovojo keturis kartus (1997, 1998, 2002 ir 2008 metais), o „Penguins“ komanda – dukart (1991 bei 1992). Pirmąsias dvejas finalo serijos rungtynes ekipos šeštadienį bei sekmadienį žais Detroite.

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas