2009 03 23

Norvegijoje šeimininkavo vietos biatlonininkai

Planetos biatlono taurės aštuntojo etapo varžybos Norvegijoje sekmadienį baigėsi šeimininkų pergale.
O.E.Bjorndalenas pirmauja bendroje pasaulio taurės varžybų įskaitoje.
O.E.Bjorndalenas pirmauja bendroje pasaulio taurės varžybų įskaitoje. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Biatlonas Norvegija

Vyrų 15 km bendro starto lenktynes laimėjo be klaidų šaudęs ir jau 89-ąją pergalę karjeroje iškovojęs legendinis Norvegijos biatlonininkas Ole Einaras Bjorndalenas.

Sugaišęs distancijoje 41 minutę 12,9 sekundės daugkartinis pasaulio ir olimpinių žaidynių čempionas 39,1 sekundės aplenkė kartą šaudykloje suklydusį austrą Simoną Ederą.

53,4 sekundės nuo nugalėtojo atsilikęs trečias sekmadienį finišavo du baudos ratus sukęs kitas Norvegijos biatlonininkas Emilis Hegle Svendsenas.

Po šios pergalės bendroje pasaulio taurės varžybų įskaitoje (po 23 rungčių iš 26) pirmaujantis O.E. Bjorndalenas surinko 924 taškus ir iki 71 taško padidino persvarą prieš lenką Tomaszą Sikorą, kuris sekmadienį finišavo tik šešioliktas.

Moterų 12,5 km bendro starto lenktynes laimėjo norvegė Tora Berger. Vieną baudos ratą sukusi norvegė nuotolį įveikė per 39 minutes 29,7 sekundės ir tik viena sekunde aplenkė dusyk šaudykloje suklydusią vokietę Simonę Hauswald bei 2,1 sekundės - trečioje vietoje likusią prancūzę Sandrinę Bailly, kuri papildomai taip pat įveikė vieną baudos ratą.

Šio sezono pasaulio taurės varžybų lyderė bendroje įskaitoje (po 23 rungčių iš 26) švedė Helena Jonsson sekmadienį finišavo tik 29-ta. Ji surinko 894 taškus ir jau tik 22 taškais lenkia penktą vietą bendro starto lenktynėse užėmusią vokietę Kati Wilhelm. Diana Rasimovičiūtė su 94 taškais bendroje įskaitoje užima 53 vietą.