Dabar populiaru
Publikuota: 2016 kovo 10d. 09:28

Nuolat jaučiatės pavargę ir trūksta energijos – kokios to priežastys?

Nuovargis
123rf.com nuotr. / Nuovargis

Visur aplink tik ir girdime – reikia judėti, reikia sportuoti. Sportas – gyvenimo variklis. Dažnas pasakytų, kad noro sportuoti – kalnai, tačiau jėgų – atvirkščiai. Ištvėrus sunkią darbo dieną apie bėgimą, dviratį ar sporto klubą pagalvoti nė negali. Sunki diena keičia dar vieną sunkią dieną, nuolatinis nuovargis ir energijos trūkumas nė neleidžia pagalvoti apie bėgimą ar sporto klubą. Kur dingsta jūsų energija? Ką darote ne taip?

Visų pirma – mityba

Norėdami, kad organizmas nepajustų „energijos“ bado, turite nenutrūkstamai tiekti jam maistą – energijos šaltinį. Visų pirma, reikėtų kontroliuoti mitybos laiką ir intervalus. Geriausia organizmą pripratinti prie nedidelių, tačiau dažnesnių 5–6 maisto porcijų per dieną. Keli valgymai per dieną, po kurių sunku pajudėti, tikrai ne išeitis. Šiuo atveju dažniausiai būna pasirenkami greitai įsisavinami gliukozės šaltiniai. Taigi tai nulemia, kad energingi jaučiatės kelias valandas, o po to – snūduriuojate, nesugebame sukoncentruoti dėmesio ir sunkiai pajudate.

Rekomenduotina valgyti kuo mažiau apdorotą maistą – pavyzdžiui, rinkitės produktus, pagamintus iš viso grūdo, salotas pagardinkite citrinos rūgštimi, actu ar alyvuogių aliejumi.

Rekomenduotina valgyti kuo mažiau apdorotą maistą – pavyzdžiui, rinkitės produktus pagamintus iš viso grūdo, salotas pagardinkite citrinos rūgštimi, actu ar alyvuogių aliejumi.

Organizmui apdoroti šiuos produktus prireiks daugiau laiko, o tai nulems, kad gautos energijos neišnaudosite iš karto. 

Sportuokite

Nors skamba labai paradoksaliai, bet jaučiatės mieguistas, būtent todėl, kad mažai judate! Galima sakyti, kad organizmas paniręs į letargo miegą ir pabus tada, kai įveiksite save. Savaime aišku, nepajusite to po pirmosios treniruotės ar aktyvesnės veiklos. Tačiau užteks vos kelių savaičių ir įsitikinsite, kad sportas kaip tik suteikia energijos. Atsiras jėgų ir jausitės kur kas žvalesnis.

Grynas oras

Kiek laiko per dieną praleidžiate gryname ore? Dažnas gerai paskaičiavęs suprastų, kad lauke neišbūna nė valandos, o juk grynas oras – būtinas geros savijautos komponentas. Šviežias oras yra prisotintas deguonies, kuri reikalinga kiekvienai mūsų ląstelei. Sėdint patalpoje, kurios oras nevėdinamas, o deguonies nėra pakankamai, jo ima trūkti ir kūnui, kuris tokiu atveju negali tinkamai funkcionuoti. Taigi – žmogų apima mieguistumas ir tingulys, o jei bent kelioms minutėms išeisite į gryną orą – tuo pat atsigausite.

Bad Kleinkirchheim, Flickr.com/Šiaurietiškas ėjimas vis populiarėja
Bad Kleinkirchheim, Flickr.com/Šiaurietiškas ėjimas 

Cukrui ir kavai – ne

Tiek kava, tiek cukrus yra puikūs energijos šaltiniai, pasakytų daugelis, tačiau būtina pabrėžti, kad – trumpalaikis. Tiek kava, tiek saldumynai pažadina žmogų ir jis jaučiasi puikiai kelias valandas, tačiau po to apima dvigubai sunkesnis nuovargis. Kūną patartina žadinti natūraliais būdais, o ne energetiniais gėrimais, kofeinu ar cukrumi.

Vanduo  geriausias draugas

Girdėti, kad žmogus per dieną turėtų išgerti bent 2 litrus vandens teko kone kiekvienam. Retas šiuo klausimu yra pavyzdingas, tačiau paklauskite jų –kaip jaučiasi. Neabejotinai – jausis geriau nei tie, kurie kankina savo organizmą.

Galbūt ir keista, tačiau organizmo dehidratacija labai glaudžiai susijusi su energijos badu. Dehidratacija paprasčiausiai sumažina kraujo tekėjimą į organus, o būtent dėl to atsiranda nuovargio ir tingumo jausmas. Taigi –neleiskite savo organizmui išdžiūti, vandenį mažais gurkšniukais gerkite nuolat.

Miegas – būtinas gerai savijautai

Aišku, vienas didžiausių geros savijautos veiksnių – miegas. Norėdamas jaustis gerai ir turėtų užtektinai jėgų žmogus per naktį turėtų išmiegoti 7–8 valandas. Miegant kūnas ilsisi po dienos ir ruošiasi kitai dienai. Jeigu nepavyksta tinkamai pailsėti, natūralu, kita diena bus dvigubai sunkesnė. Taigi – norėdami jaustis energingi ir turėti jėgų ne tik darbui, bet ir sportui, aktyviam laisvalaikiui, pradėkite nuo miego.

KKSD logo
 

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką