Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 01 22, 14:05

„NY Times“: olimpines žaidynes supanti nežinomybė didėja omikron akivaizdoje

Iki žiemos olimpinių žaidynių yra likusios vos kelios savaitės, bet bilietai į renginius dar nėra pardavinėjami. Oro linijos keičia tvarkaraščius, o tai kelia nerimą keliaujantiems. Dabar ir koronaviruso atvejų šuoliai šalyse aplink Kiniją – net ir joje, kur kartas nuo karto randama omikron atmaina – kuria neaiškumo nuotaikas aplink olimpines žaidynes Pekine.
Kinija ruošiasi žiemos olimpinėms žaidynėms Tik prenumeratoriams
Kinija ruošiasi žiemos olimpinėms žaidynėms / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Dar prieš savaitę daugiau nei 20 milijonų žmonių buvo įkalinti namuose Kinijoje. Ypač daug nerimo kėlė COVID-19 atvejai Tiandzine – uoste, nutolusiame apie 100 kilometrų nuo Pekino. Šis miestas dažnai buvo vadinamas grioviu, saugančiu šalies sostinę.

Kol kas specialistai dar nenustatė protrūkio Tiandzine priežasties, tačiau ten buvo užsikrėtę 137 žmonės, bent dviem jų nustatyta omikron atmaina. Vienas vietinis sveikatos apsaugos specialistas tikina, jog virusas mieste plisti galėjo kurį laiką. Nustačius protrūkį, valdžia užsakė dar vieną 14 milijonų žmonių testavimo etapą.

Atvejų šuolis prieš sportininkų, žurnalistų ir kitų darbuotojų atvykimą sunkina iššūkį žaidynių organizatoriams, kurie yra numatę „nulis COVID“ standartus. Kinija yra viena iš kelių šalių pasaulyje, kuri bando eliminuoti virusą visiškai, nepaisant tam reikiamų itin griežtų suvaržymų ekonomikoje ir žmonių gyvenimuose.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

© 2021 The New York Times Company

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką