TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Olimpiečių vertinimai – skirtingi. Kas laukia Lietuvos žiemos sporto?

Olimpinis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / LTOK prezidentas A.Poviliūnas teigė, jog olimpiečiai Lietuvai atstovavo garbingai.
Šaltinis: 15min
0
A A

„Mano supratimu, sportininkai gėdos nepadarė, o vietas užėmė tokias, kokios buvo jų galimybės. Kaip Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) vadovas, jokių priekaištų neturiu“, – vertindamas Lietuvos atletų pasirodymą Vankuverio žiemos olimpinėse žaidynėse antradienį sakė LTOK prezidentas Algimantas Poviliūnas.

Anot jo, svarbiausia, kad Vankuveryje mūsiškiai kovojo, nepasitraukė iš distancijų ir neužėmė paskutinių vietų.

„Dar išlydėdamas sportininkus sakiau, kad svarbu ne tik dalyvauti, bet ir nugalėti. Aišku, ne visiems sportininkams pergalė yra pirma vieta arba medalis. Kitiems pergalė yra patekti į 20-tuką, baigti distanciją“, – aiškino LTOK vadovas.

Trūko laimės

Daugiausia pagyrimo žodžių sulaukė rinktinės lyderė biatlonininkė Diana Rasimovičiūtė. 26 metų sportininkė, Vankuveryje užėmusi 25–34 vietas, buvo įvertinta už stabilumą ir konkurenčių Baltijos šalyse aplenkimą. Tiesa, pabrėžta, jog D.Rasimovičiūtė galbūt galėjo varžytis ir dėl aukštesnių pozicijų, nes tai puikiai įrodė dviem iškovotais sidabro medaliais Estijoje vykusiame Europos (iki 26 metų) čempionate.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Olimpinis
A.Daugirdas

„Stabilios vietos rodo, jog Diana buvo pasiruošusi gerai ir kokia ji yra stipri. Trūko laimės. Neprašovusi ji galėjo likti antra, bet užėmė 34-ą vietą. Konkurencija Vankuveryje buvo milžiniška“, – sakė Lietuvos biatlono federacijos prezidentas Arūnas Daugirdas.

„Šalies biatlono situacija yra sudėtinga. Iš visų Vankuverio dalyvių mes vieninteliai turime tokias akmens amžiaus bazes, – tęsė A.Daugirdas. – Tikiu, jog iš kitų žaidynių D.Rasimovičiūtė galėtų grįžti ne tik su vieta, bet ir su medaliu. Tačiau į ją reikia investuoti.“

Galėjo būti geriau

Daugiau kritikos skambėjo šalies slidininkų atžvilgiu. Irina Terentjeva Vankuveryje tenkinosi 49-a ir 64 vietomis, Aleksejus Novoselkis – 53-ia ir 71-a, Mantas Strolia – 46-a, o Modestas Vaičiulis – 54-a pozicijomis. Tiesa, komandiniame sprinte tarp 22 dalyvių M.Strolia ir M.Vaičiulis liko 18-i.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Olimpinis
J.Gimbickis

„Užimtas vietas vertinu nuo patenkinamų iki blogesnių. Nėra labai blogai, bet nesu patenkintas. Ar buvo galima geriau? Manau, kad taip“, – teigė Lietuvos slidinėjimo federacijos generalinis sekretorius Jakovas Gimbickis.

Dėl sunkios šalies slidinėjimo situacijos J.Gimbickis labiausiai kaltino buvusius federacijos vadovus, ėjusius neteisinga linkme pirmaisiais šalies nepriklausomybės metais ir praradusius daugybę nusipelniusių šios sporto šakos trenerių.

„Galėčiau ilgai dalyti priekaištus buvusiems vadovams, tačiau šiandien jų čia nėra. Dabar jau aš esu atsakingas. Federacijoje dirbu dar tik metus, todėl taip staiga viską pakeisti sudėtinga. Stengsiuosi, o jeigu man nepavyks, bandysiu rasti žmogų, kuris atliks šį darbą geriau už mane“, – teigė J.Gimbickis.

Žaidynėse dalyvaus

LTOK ir federacijų vadovai vienbalsiai sutiko, kad finansavimas sportininkams pasirengti Vankuverio žaidynėms buvo pakankamas, ko, deja, turbūt nebus galima pasakyti apie artėjančią Sočio olimpiadą 2014-aisiais.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Olimpinis
K.Strolienė

„Pamatysime tikrąjį sportininkų charakterį. Paaiškės, ar jie sportavo tik todėl, kad buvo geras finansavimas, ir dabar, sumažėjus išmokoms, mes sportą, ar parodys charakterį ir stengsis tobulėti net blogesnėmis sąlygomis“, – teigė Lietuvos slidininkų rinktinės trenerė Kazimiera Strolienė.

A.Poviliūnas taip pat kategoriškai nesutiko su nuomone, kad reikėjo taupyti lėšas ir žiemos olimpinėse žaidynėse apskritai nedalyvauti.

„Sportininkai į Vankuverį važiavo tik LTOK lėšomis. Šalies biudžetui jie nekainavo nė cento. Sunku suvokti, kaip gali vykti olimpinės žaidynės ir jose neplevėsuoti Lietuvos trispalvė. Toliau ketiname dalyvauti žiemos olimpiadose“, – komentavo LTOK vadovas.

Žada rekordą

Kalbant apie žiemos sporto ateitį Lietuvoje numatyta toliau dirbti ta linkme, kur jau yra įdirbis, daug žadančių talentingų jaunuolių, arba kur stovi kad ir labai prastos sporto bazės.

„Naujų rogučių ar bobslėjaus trasų mes nepastatysime. Tai neįmanoma. Toliau turime plėtoti slidinėjimą, biatloną, trumpų atstumų greitąjį čiuožimą, kur turime daug žadančių talentų. Galbūt gimnastai galėtų persikvalifikuoti į gimnastus su slidėmis ir turėtume visai neblogų akrobatinio slidinėjimo atstovų“, – svarstė A.Poviliūnas.

LTOK vadovas neslėpė, jog remiantis dabartinėmis prognozėmis finansavimas prieš 2014 metų Sočio olimpiadą bus žymiai mažesnis, tačiau po ketverių metų žadėjo rekordinę mūsiškių delegaciją.

„Sočyje turėtume pasiekti rekordą. Nesakau, kad vyks per dešimt olimpiečių, bet aštuonis garantuoju, – teigė A.Poviliūnas. – Manau, jeigu pavyktų išlaikyti bent tokį finansavimą, koks buvo prieš Vankuverio žaidynes, visi būtų patenkinti.“

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką