Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 balandžio 19d. 16:24

Olimpinę čempionę COVID-19 pavijo varžybų įkarštyje: „Tai buvo šokas“

Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr. / Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė

Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė būna labai greita šiuolaikinės penkiakovės varžybų finiše, bet šįkart Sofijoje vykstančių pasaulio taurės varžybų viduryje tituluota atletė buvo pagauta koronaviruso.

Praėjusią naktį, kai Lietuvos penkiakovininkai keliavo iš varžybų Bulgarijoje, Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė liko užsidariusi viešbučio Sofijoje kambaryje.

37 metų sportininkė praėjusį ketvirtadienį ten startavo pasaulio taurės etape, įveikė atrankos varžybų barjerą ir iškopė į finalą.

Tačiau finalinėse varžybose šeštadienį olimpinė čempionė jau nestartavo.

„Žinoma, tai buvo šokas ir jai, ir man“, – sakė penkiakovininkės vyras ir treneris Andrejus Zadneprovskis.

Pats persirgęs COVID-19 kiek anksčiau, 2004 ir 2008 metų olimpinis prizininkas A.Zadneprovskis pasakojo, kad sunku nustatyti, kaip virusas prisilietė prie jo žmonos.

Pirmasis pasaulio taurės etapas irgi vyko Sofijoje balandžio 7–11 dienomis (pirmą kartą nuo 2019 metų startavusi L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė užėmė penktąją vietą), tad nedidelė Lietuvos komanda buvo nusprendusi likti Bulgarijos sostinėje ruoštis antrajam etapui balandžio 14–18 dienomis.

Iš viso beveik du šimtai penkiakovininkų iš 40-ies šalių susirinko į Sofiją savotiškam varžybų burbului.

„Viskas buvo neblogai, bet po pirmojo etapo pasigirdo įtartinų signalų – vienas kitas netikėtai ėmė ir išvažiavo namo. Tiksliai nebuvo aišku, bet pasklido kalbos, kad galbūt kažkas susirgo, – pasakojo A.Zadneprovskis. – Laura jautėsi neblogai, bet artėjant antrajam etapui ėmė jausti peršalimui būdingus simptomus.“

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./ Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė ir Andrejus Zadneprovskis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./ Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė ir Andrejus Zadneprovskis

Anot dabar treneriu dirbančio A.Zadneprovskio, iš pradžių buvo sunku aiškiai suvokti suprastėjusios savijautos priežastį, nes oro sąlygos lyg tyčia buvo baisios: temperatūra Bulgarijoje krito iki 1 laipsnio šilumos, pasirodė sniegas. Dalis rungčių, – ne tik jojimas, bėgimas ir šaudymas, bet ir fechtavimas, vyko lauke.

„Matavome kūno temperatūrą, Laurai karščiavimo nerodė. Stengėmės laikytis COVID-19 saugumo protokolo, bet viską sukontroliuoti nėra paprasta: sporto šaka kontaktinė fechtuojantis, baseinas yra bendras, valgykla buvo padalyta atskirų šalių delegacijoms, bet didelėje salėje būdavo, kad susirenka valgyti daug žmonių“, – kalbėjo A.Zadneprovskis.

Praėjusį trečiadienį ryte prieš atranką varžybų rengėjų reikalaujamas testas dar parodė neigiamą rezultatą.

L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė sėkmingai startavo atrankos varžybose, bet prieš finalą dar vienas testas, kurio rezultatai turėjo būti skirti ir sugrįžimui į Lietuvą, parodė užsikrėtimą.

Penktadienį vakare buvo pranešta, kad 2012 metų olimpinė čempionė turi izoliuotis.

Tai reiškė problemą ne tik jai vienai.

Iš pradžių varžybų rengėjai paskelbė, kad finale negali startuoti visa Lietuvos komanda – taip pat tarp 36 geriausių patekę Ieva Serapinaitė, Gintarė Venčkauskaitė ir Justinas Kinderis.

Asmeninio albumo nuotr./Ieva Serapinaitė (dešinėje), Laura Asadauskaitė Zedneprovskienė ir Justinas Kinderis – plaukimo pratybose.
Asmeninio albumo nuotr./Ieva Serapinaitė (dešinėje), Laura Asadauskaitė Zedneprovskienė ir Justinas Kinderis – plaukimo pratybose.

Tarptautinė šiuolaikinės penkiakovės federacija nusprendė neatšaukti varžybų, kaip yra padariusios kelios kitos sporto šakos, bet leisti atletams toliau varžytis dėl pozicijų olimpiniame reitinge, atlikus dar po vieną privalomą testą – jie buvo privalomi visiems, kurių testai iki tol buvo neigiami.

A.Zadneprovskis nebegalėjo eiti į techninį komandų pasitarimą, bet su G.Venčkauskaitės treneriu Pauliumi Aleksandravičiumi jau buvo aptaręs, kad vertėtų pabandyti pakovoti dėl kitų Lietuvos atletų galimybės startuoti.

P.Aleksandravičius įtikino varžybų rengėjus: G.Venčkauskaitei, kuri atvyko į Bulgariją tik prieš antrąjį etapą, leista startuoti 1 val. nakties, o moterų finalo rytą gerų naujienų sulaukė ir I.Serapinaitė bei J.Kinderis – abu penkiakovininkai buvo persirgę COVID-19 anksčiau.

Pasaulio taurės etape Bulgarijoje galiausiai gavę teisę startuoti finale lietuviai ten rikiavosi per vidurį. Moterų varžybose I.Serapinaitė užėmė 13 vietą, G.Venčkauskaitė – 15-ąją, o vyrų finale J.Kinderis sekmadienį finišavo 21-as tarp 36 atletų.

Jie jau parvyko namo, o L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė liko Sofijoje viešbutyje.

„Pagal savijautą ji tarsi galėtų grįžti, bet pagal įstatymus reikia 10 dienų izoliuotis“, – sakė A.Zadneprovskis.

Skiepus vis atidėliojo

Didžioji dalis Lietuvos olimpinės rinktinės kandidatų jau yra pasiskiepiję, bet L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė priimti vakciną delsė.

Prieš kelias savaites ji sakė 15min, kad skiepytis žada, bet kiek vėliau.

„Aš asmeniškai buvau sąrašo pabaigoje. Planavome skiepytis, bet neskubėjome. Kai pasipylė neaiški informacija apie „AstraZeneca”, net nežinojau, ką galvoti“, – tada sakė L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė, pirmadienį Bulgarijoje neatsiliepusi į 15min skambutį.

„Ji vis tempė: vėliau, vėliau, po varžybų, – pirmadienį pridūrė A.Zadneprovskis. – Kai kurie sportininkai po vakcinų sunkiau atsigauna, o varžybos veja varžybas. Gal dabar ir nereikės skiepytis, persirgus irgi imunitetas atsiranda, nors kas čia žino, kaip būtų geriau.”

UIPM nuotr./Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė laimėjo pasaulio taurės finalą Tokijuje.
UIPM nuotr./Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė laimėjo pasaulio taurės finalą Tokijuje.

Geriausių šalies penkiakovininkų gegužę laukia pasaulio taurės finalas Vengrijoje, o birželį – pasaulio čempionatas Egipte.

Svarbiausias startas ateis antrojoje vasaros pusėje, kai liepos 23 dieną Tokijuje prasidės olimpinės žaidynės.

L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė ir J.Kinderis jau turi garantuotas olimpines vietas, o olimpinį kelialapį iškovojusi G.Venčkauskaitė dar turi apginti savo pozicijas reitinge prieš I.Serapinaitę, nes olimpinėse žaidynėse šiuolaikinės penkiakovės varžybose šaliai gali atstovauti ne daugiau kaip po du atletus vyrų ir moterų varžybose.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Talentingi vaikai

Video

01:53
27:22
19:22

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką