Dabar populiaru
Publikuota: 2020 kovo 19d. 08:01

Olimpinė čempionė karantine – su špaga ir pistoletu kambaryje

Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė laimėjo pasaulio taurės finalą Tokijuje.
UIPM nuotr. / Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė laimėjo pasaulio taurės finalą Tokijuje.

Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė baigė savo pirmą dieną karantine. Treniruočių stovyklą Rusijoje šią savaitę nutraukusi šiuolaikinės penkiakovės olimpinė čempionė dabar 14-ai dienų užsidarė namuose Vilniuje, kur turi ieškoti neįprastų būdų palaikyti sportinę formą.

Geriau nebandykite to namuose patys.

Bet L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė ginklus valdo taip, kad gali sau leisti mojuoti špaga ir šaudyti lazeriniu pistoletu savo namuose.

Šiuolaikinės penkiakovės pasaulio reitingo lyderė negali fechtuoti, negali plaukti, negali joti, ir bėgti namie taip pat sudėtinga.

Bet nuo antradienio ji izoliavo save ir juda namų sąlygomis, patenkinta, kad spėjo grįžti iš Rusijos, kol keliai iš viso neužsidarė.

„Novogorsko olimpinėje bazėje planavome trijų savaičių treniruočių stovyklą, bet po pirmosios savaitės reikėjo greitai priimti sprendimą dėl grįžimo“, – 15min pasakojo L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė.

Jai nepasirodė, kad rusai panikuotų, dauguma vietos penkiakovininkų tęsė treniruotes Maskvos priemiestyje. Bet kartu su savo treneriais – vyru Andrejumi Zadneprovskiu, o taip pat Jevgenijumi Chliosovu ten nuvykusi 2012 metų olimpinė čempionė suvokė, kad netrukus karantinas ateis ir į Rusiją, tad atidėlioti skrydį atgal nėra kada.

„Šiandien ar ryt jau nebebūtų galimybės grįžti, – sakė penkiakovininkė. – Parskridome, nors žinojome, kad laukia 14-os dienų karantinas.“

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./ Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė ir Andrejus Zadneprovskis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./ Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė ir Andrejus Zadneprovskis

Zadneprovskių dukra dabar dvi savaites leis laiką pas močiutę, o Laura su treneriais į Vilnių parskrido naktį iš pirmadienio į antradienį. Nusileidus lėktuvui reikėjo palaukti. Žmonių ir bagažo tikrinimo procedūros užtruko net kelias valandas, kol Laura atrakino namų duris 3 valandą naktį.

Bet nesiskundė ir nesiskundžia dabar, nors olimpinėms žaidynėms rengiasi ypač neįprastomis sąlygomis.

„Iš baseino išleistas vanduo, stadionai uždaryti. Lieka Vingio parkas bėgimui, bet tai galėsiu daryti tik po karantino, dabar ten žmonių daug, – kalbėjo 36 metų atletė. – Dabar bandau judėti namų sąlygomis: turiu įvairių priemonių, atlieku daug pratimų.

Turiu pasikabinusi kamuoliuką, kurį badau špaga. Į kamuoliuką, į sieną – svarbiausia šiuo atveju palaikyti špagą.

Turiu taikinuką, tad pakilnosiu pistoletą, pašaudysiu. Aišku, nepavyks šauti iš dešimt metrų (iš tokio atstumo šaudoma per varžybas), gal iš kokių penkių metrų. Kažką reikia daryti, kad visiškai nenutolčiau. Aišku, tai nėra realus sportas, labiau imitacija.“

„Scanpix“ nuotr./Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė
„Scanpix“ nuotr./Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė

Pirmoji pasirengimo namie diena Laurai praėjo greitai – ji sugalvojusi aibę pratimų, tad kol visus praėjo ir užtruko pusdienį.

Penkiakovininkė pasvajoja, kad išlindus po poros savaičių į lauką galėtų pradėti fechtavimo pamokas Vingio parke smalsiems žmonėms, jei orai atšils.

L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė viena pirmųjų užsitikrino olimpinį kelialapį, kai pernai laimėjo pasaulio taurės finalą.

Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė grįžo su trenksmu
Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė grįžo su trenksmu

Paskui rugpjūtį ji dar iškovojo auksą ir Europos pirmenybėse. Olimpinius bilietus turi ir jos bendražygiai – Gintarė Venčkauskaitė-Juškienė bei 2013 metų pasaulio čempionas Justinas Kinderis.

Bet didelio aiškumo dėl 2020 olimpinių žaidynių nėra. Visi laukia žinių iš žaidynių Tokijuje rengėjų.

„Dabar jie tarsi stebi situaciją. Kol kas vis tvirtina, kad olimpinės žaidynės vyks laiku, bet aš jaučiu, kad turėtų atidėti. Dabar daug kas dar neįvykdė normatyvų, sustojo olimpinė atranka. Man tai nėra katastrofa, bet treniruotės visiems sustojo. Mano nuomone, logiškiausia būtų žaidynes atidėti 2-3 mėnesiams, – svarstė Laura Asdauskaitė-Zadneprovskienė. – Turbūt jie seka situaciją ir per porą mėnesių paskelbs sprendimą oficialiai. Pati stebiu ir seku naujienas.

Pas mus padėtis prastėja, susirgimų daugėja, tad galvoju, kad karantinas bus pratęstas.“

UIPM nuotr./Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė laimėjo pasaulio taurės finalą Tokijuje.
UIPM nuotr./Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė laimėjo pasaulio taurės finalą Tokijuje.

Olimpiečiai teiravosi valdininkų raštu, ar galėtų sportuoti savo įprastose vietose, bet gavo griežtą neigiamą atsakymą.

„Manau, kad karantinas bus pratęstas, tad laukia nežinomybė. Ką gi – sveikata yra svarbiausia, – sakė L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė. – Nesinori nei pačiai susirgti nei kitus apkrėsti, tad reikia susiimti ir kažkaip bendrai numalšinti virusą. Kinijai pavyko, galbūt ir Europai pavyks. Turbūt užtruks kokius 3-4 mėnesius, bet svarbiausiai, kad pavyktų.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

08:43
06:47

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

02:17
05:19
02:24

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką