2016 08 07

Olimpinė pakyla: kam pirmąją dieną sekėsi geriausiai?

Šeštadienį XXXI vasaros olimpinės žaidynėse išdalinta dvylika apdovanojimų komplektų, o medalius pavyko iškovoti net dvidešimties valstybių atletams.
Mindaugas Griškonis ir Saulius Ritteris
Mindaugas Griškonis ir Saulius Ritteris / Vytauto Dranginio/LTOK nuotr.

Po pirmosios varžybų dienos lyderiais tapo du aukso ir vieną bronzos apdovanojimą iškovoję Australijos sportininkai, lenkiantys du aukščiausios prabos medalius iškovojusią Vengrijos ekipą bei net 5 medalius (1 aukso ir 4 sidabro) laimėjusią JAV rinktinę.

Taip pat po 5 medalius šeštadienį iškovojo Japonijos (1 aukso ir 4 bronzos) bei Kinijos (2 sidabro ir 3 bronzos) atletai.

Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių medalių lentelė (vieta, komanda, auksas, sidabras, bronza, viso medalių)

Dziudo imtynių auksas – Argentinos ir Rusijos atletams

Du medalių komplektus pirmąją varžybų dieną išsidalijo dziudo imtynininkai.

Pirmąjį olimpinį aukso medalį Argentinai šioje rungtyje iškovojo 30-metė pasaulio čempionė Paula Pareto, svorio kategorijos iki 48 kg finale įveikusi Pietų Korėjos atstovę Jeong Bo-Kyeong.

„Scanpix“ nuotr./Paula Pareto

Bronzos medaliai atiteko japonei Ami Kondo bei Otgontsetseg Galbadrach iš Kazachstano.

Nepasisekė favorite laikytai bei čempionės titulą ginusiai brazilei Sarah Menezes, kuri suklupo turnyro ketvirtfinalyje.

Rusijai pirmąjį aukso medalį žaidynėse iškovojo Beslanas Mudranovas, triumfavęs vyrų turnyro svorio kategorijoje iki 60 kg. 30-metis Europos čempionas lemiamoje dvikovoje įveikė Kazachstano atstovą Yeldosą Smetovą.

„Scanpix“ nuotr./Beslanas Mudranovas

Bronzos medaliai įteikti japonui Naohisai Takato ir uzbekui Dijorbekui Urozbojevui.

Po aštuonerių metų

Pietų Korėjos lankininkai po aštuonerių metų susigrąžino olimpinius čempionų titulus vyrų komandų varžybose.

Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių finale korėjiečiai (Seungyunas Lee, Bonchanas Ku, Woojinas Kimas) 6:0 (60:57, 58:57, 59:56) nugalėjo antrose žaidynėse iš eilės sidabrą iškovojusią JAV rinktinę.

Bronzos medalius iškovojo Australijos komanda, mažajame finale 6:2 (56:55, 56:53, 54:57, 59:54) nugalėjusi Kinijos ekipą.

„Scanpix“ nuotr./Pietų Korėjo lankininkai

Tailando atstovės triumfas

Pirmąjį medalių komplektą išsidalijo ir sunkiaatlečiai.

Pirmąja čempione Brazilijoje tapo Tailando atstovė Sopita Tanasan. 21-erių metų atletė rovimo veiksmu iškėlė 92 kg, išstūmė 108 kg sveriančią štangą ir dvikovėje surinko 200 kg bei 8 kg aplenkė antroje vietoje likusią Indonezijos atstovę Sri Wahyuni Agustiani (85 kg + 107 kg).

Bronzos medalis atiteko japonei Hiromi Mayakei, dvikovėje iškėlusiai 188 kg (81 kg + 107 kg).

S.Tanasan tapo ketvirtąja moterimi iš Tailando, laimėjusia auksą sunkiosios atletikos varžybose.

„Scanpix“ nuotr./Sopita Tanasan

Beje, sunkioji atletika dar prieš olimpiadą susidūrė su rimtomis dopingo problemomis. Iš olimpinių žaidynių buvo pašalintos Rusijos ir Bulgarijos komandos, sumažintos atletų kvotos Šiaurės Korėjos, Rumunijos, Azerbaidžano, Uzbekistano ir Moldovos rinktinėms, o prieš pat žaidynes iš olimpinio kaimelio pašalintas Kipro sunkiaatletis Antonis Martasidesas.

Prasidėjo žolės riedulio varžybos

Šeštadienį prasidėjo moterų bei vyrų žolės riedulio turnyrai.

Moterų varžybose sužaistos dvejos rungtynės B grupėje:

• Argentina – JAV 2:1
  • Didžioji Britanija – Australija 1:2

Šioje grupėje dar žais Japonijos ir Indijos ekipos, o A grupėje rungtyniaus Kinijos, Ispanijos, Vokietijos, Pietų Korėjos, Olandijos bei Naujosios Zelandijos rinktinės.

Vyrų turnyre sužaisti šeši susitikimai ir paaiškėjo pirmieji lyderiai grupėse.

Krepšinio turnyrą pradėjo moterys

Olimpinį krepšinio turnyrą šeštadienį pradėjo ir moterys. Pirmąją varžybų dieną sužaisti keturi pirmojo turo susitikimai:

A grupė

• Australija – Brazilija 84:66
  • Prancūzija – Turkija 55:39
  • Japonija – Baltarusija 77:73

B grupė

• Kanada – Kinija 90:68

B grupėje taip pat žais Serbijos, Ispanijos, JAV bei Senegalo rinktinės.

Į atkrintamąsias varžybas pateks keturios geriausios grupės komandos.

Vandensvydžio aikštelėje

Prasidėjo ir vyrų vandensvydžio turnyras, kuriame kovą dėl vietos atkrintamosiose varžybose pradėjo dvylika komandų.

• Prancūzija – Juodkalnija 4:7

Į atkrintamąsias varžybas pateks po keturias geriausias grupių komandas.

Rankinio turnyre

Moterų rankinio turnyrą pradėjo dvylika komandų.

Brazilijos ir JAV rinktinės – ketvirtfinalyje

Moterų futbolo turnyre sužaistos antrojo turo rungtynės, kuriose antrąsias pergales iškovojo ir vietas ketvirtfinalyje užsitikrino Brazilijos ir JAV rinktinės.

E grupė

• Pietų Afrika – Kinija 0:2
  • Brazilija – Švedija 5:1

E grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

• Vokietija – Australija 2:2

F grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

4. Kolumbija 2 0 0 2 0:5 0

Į atkrintamąsias varžybas pateks po dvi stipriausias grupių komandas bei dvi geriausios iš trečiąsias vietas grupėse užėmusių vienuolikių.