Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gegužės 4d. 09:39

Olimpinėje dienoje Panevėžyje – garsūs atletai ir nebandytos sporto šakos

Daina Gudzinevičiūtė, Rokas Milevičius ir kiti Panevėžyje dalyvavo Olimpinės dienos pristatyme.
Sauliaus Čirbos nuotr. / Olimpinėje dienoje dalyvaus ir buriuotojas Rokas Milevičius (dešinejė)

Praėjusiais metais Alytuje daugiau kaip 20 tūkstančių sportuojančių subūrusi Olimpinė diena šiemet keliasi į Panevėžį. Birželio 2 dieną Aukštaitijos sostinės centre išvysime tarptautines 7 valstybių CrossFit varžybas, finalines LTeam 3x3 krepšinio kovas, „Affidea“ plaukimą atvirame vandenyje, irklenčių varžybas, tradicinius 10 km, 5 km ir Olimpinės mylios bėgimus.

Olimpinėje dienoje savo sporto šakas siūlys išbandyti daugiau kaip 40 sporto federacijų, į nemokamų renginio veiklų sąrašą įtrauktos 72 sporto rungtys bei su sportu ar olimpizmu susijusios veiklos. Atvykti į renginį kviečia ambasadoriai dviratininkė Simona Krupeckaitė, plaukikas Danas Rapšys, kiokušin karatė atstovė Rūta Brazdžionytė, futbolininkas Paulius Janušauskas, krepšinio klubas „Lietkabelis“, futbolo komanda „Panevėžys“ ir net šalies ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

Apie tai ir daugiau papasakojo šiandien (05.03) Panevėžyje vykusioje spaudos konferencijoje Lietuvos tautinio olimpinio komiteto bei Panevėžio savivaldybės atstovai.

Pasaulis mini Olimpinės dienos jubiliejų

„Šiemet pasaulis minės 70-ąjį Olimpinės dienos jubiliejų, todėl šventė Panevėžyje mums yra labai svarbi. Per didžiuosius Lietuvos miestus keliaujantis renginys kasmet auga. Daugėja sporto šakų, federacijų, olimpiečių, sportuojančių ir juos palaikančių. Olimpinės dienos kartelė pakelta aukštai, ją pasiekti padeda Panevėžio mero ir savivaldybės entuziazmas. Esame dėkingi šiam miestui už tai,“ – spaudos konferencijoje kalbėjo LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Olimpinė čempionė teigė tikinti, jog birželio 2 dieną Panevėžyje susirinks dar daugiau sportiškų žmonių nei prieš metus Alytuje ir pasidžiaugė, jog renginys įgavo valstybei svarbaus renginio statusą – jo globėju tapo Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas S.Skvernelis.

„Kiekvieną birželį matome, kad sportuojančių poreikiai ir smalsumas išbandyti kažką naujo yra milžiniški. Darome viską, kad jų ryžtas neblėstų, kad sportas taptų kiekvieno kasdienybe, kad sportuoti būtų gera ir smagu,“ – teigė D.Gudzinevičiūtė.

Olimpinė diena pirmą kartą Lietuvoje įvyko 1989 metais Vilniuje. Tąkart šventėje dalyvavo keli šimtai sporto entuziastų. Nuo 2015 metų Olimpinė diena persikėlė į kitus miestus, aplankė Kauną, Šiaulius, o rekordinį dalyvių skaičių pasiekė 2017 metais Alytuje.

Panevėžio meras bėgs Olimpinę mylią

„Panevėžys įsitvirtina didžiųjų sporto renginių žemėlapyje. Dėkojame Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui už pasitikėjimą rengti Olimpinę dieną mūsų mieste šiais, valstybės atkūrimo šimtmečio, metais. Panevėžys tradiciškai yra Lietuvos olimpiečių kalvė. Mūsų dviratininkai, plaukikai ir kitų sporto šakų lyderiai garsina ne tik Panevėžio, bet ir Lietuvos vardą. Tad kviečiu visus birželio 2-ąją atvykti į Panevėžį. Pažadame kokybišką renginį ir daug puikių įspūdžių,“ – spaudos konferencijoje kalbėjo Panevėžio meras Rytis Mykolas Račkauskas.

Meras, aktyvus „Lietkabelio“ ir „Panevėžio“ fanas, prisipažino, kad artėjant Olimpinei dienai vis dažniau į sportinę aprangą įlenda pats ir planuoja išbandyti kuo daugiau sporto šakų, dalyvauti Olimpinės mylios bėgime.

„Palaikau sveiko miesto, sveikos visuomenės idėją. Esu sportuojantis žmogus, išbandžiau nemažai sporto šakų, tačiau pažiūrėjęs į Olimpinės dienos dalyvio paso rungčių sąrašą matau tokių, apie kurias esu tik skaitęs. Renginio dieną žadu išbandyti kuo daugiau rungčių. Viešai pažadėjau bėgti Olimpinės mylios bėgime, pradedu jam ruoštis,“ – šypsojosi R.M.Račkauskas.

Pirmą kartą – CrossFit, 3x3 krepšinio ir irklenčių varžybos

Panevėžio centras – ideali vieta Olimpinei dienai. Tuo įsitikinęs už renginio organizavimą atsakingas Lietuvos olimpinio fondo direktorius Mantas Marcinkevičius.

„Senvagė birželio 2 dieną virs miestu mieste, kelių kvadratinių kilometrų plote skirtingoms sporto šakoms išnaudosime gatves, aikštes, vandenį, veją, jau įruoštą sporto infrastruktūrą, ko trūks – įrengsime. Labai smagu, kad Olimpinėje dienoje nori dalyvauti vis daugiau federacijų, šiemet dalyvio paso rungtys prasiplėtė iki 72-jų, į šventę atvyksta net žiemos sporto atstovai,“ – sako M.Marcinkevičius.

Nors Olimpinė diena vyks birželio 2 dieną, dviejų sporto šakų varžybos jau prasidėjo. Prieš savaitę startavo LTeam 3x3 krepšinio turnyras. Atrankiniame etape Šiauliuose kelialapius į finalą iškovojo trys komandos. Dar devynios finalininkės paaiškės etapuose Klaipėdoje, Viniuje ir Kaune. Stipriausių dvyliktukas Olimpinėje dienoje kovos dėl kelialapio į FIBA Challenger turnyrą Italijoje bei paauksuotų čempionų žiedų.

Prie šventės naujovių M. Marcinkevičius priskiria irklenčių varžybas bei CrossFit pagrindu sudarytas „LTeam Invitational“ kovas. Irklenčių sportas į Olimpinės dienos programą įtrauktas pirmą kartą, o CrossFit varžybos išskirtinės tuo, jog jose varžysis mažiausiai 7 valstybių mišrios komandos.

Remdamasis renginio organizavimo patirtimi, M.Marcinkevičius skaičiuoja, jog į Panevėžį iš kitų Lietuvos miestų atvyks apie 10 tūkstančius dalyvių. Manoma, kad Olimpinės dienos pramogas išbandys ir tiek pat panevėžiečių.

LTeam Invitational“ – uoga ant torto

Šalia pagrindinės renginio scenos visą dieną varžysis stipriausi CrossFit sporto atstovai iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Ukrainos, Baltarusijos ir Norvegijos. „LTeam Invitational“ varžybas organizuoti padeda olimpietis buriuotojas Rokas Milevičius, šį sportą atradęs prieš kelerius metus.

„CrossFit – tai universalus sportas, apjungiantis sunkiosios atletikos, lengvosios atletikos, gimnastikos ir net galiūnų sporto elementus. Šis sportas žaibiškai populiarėja visame pasaulyje, pritraukia daug sportuojančių, minias žiūrovų. Neatsiliekame ir mes,“ – pasakojo R.Milevičius.

Olimpietis informavo, kad kiekvieną komandą privalės sudaryti po dvi merginas ir du vaikinus, tikslios rungtys komandoms bus pateiktos tik prieš varžybų pradžią. Pirmą kartą Lietuvoje vyksiančiose tarptautinėse komandinėse varžybose dalyvaus tik kviestinės komandos iš užsienio, stipriausių Lietuvos sportininkų atranka prasideda šiandien.

Dalyvio pasas – nemokamas

„Judėk, išbandyk, atrask“ – toks Olimpinės dienos šūkis. Judėti šventėje bus galima ne tik sporto aikštelėse, bet ir po renginio, kuomet pagrindinę Panevėžio sceną miesto centre užims Radistai DJ‘s. Mažiausiems šventės dalyviams bus skirtas „Kakės Makės“ kliūčių ruožas, norintys pamankštinti protą galės žinias pasitikrinti Olimpinių žinių teste.

LTeam pasas, su kuriuo renginio dalyviai galės išbandyti visas sporto šakas ir rungtis bei pasiklausyti Radistų – nemokamas. Jį galima gauti svetainėje www.lteam.lt/renginiai. Čia pat ir registracija ir į mokamas varžybas – LTeam bėgimus, irklenčių, plaukimo bei krepšinio 3x3 varžybas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Nauji požeminiai konteineriai Vilniuje: bus patogu ar drums gyventojų ramybę?

Aktualu

Audringa „Putino virėjo“ J.Prigožino jaunystė: vagystės, išgertuvės su paaugliais ir kalėjimas

Aktualu

Orai.lt: darganą papildys vėtra

Verslas

Buvęs Estijos premjeras Taavi Roivas: kai Lietuva mus aplenkia, priimame tai kaip iššūkį

Pasaulis kišenėje

Raudona plyta pamena Šiaurės Lietuvos miestelių klestėjimo laikus

Aktualu

Kremliaus kritikui A.Navalnui skirta dar 20 parų arešto

Vardai

Prancūzijos ambasadoriaus atsisveikinimo vakare – svečių padėka už „protokolo laužymą“

24sek

Broliai Ballai sugrįžo į Lietuvą – iš autobuso tiesiai į greito maisto restoraną

Popiežiaus vizitas Aktualu

Popiežiui Pranciškui ranką spaudęs vienuolis: „Iš arti matyti, kokią sunkią naštą jis neša“

Gazas

Koks likimas laukia „Fiat“, po Lietuvą vežiojusio popiežių Pranciškų?

Aktualu

V.Ušackas: pralošus pirminius partijos rinkimus vargu, ar galima laimėti nacionalinius

Vardai

Žuvusio modelio mamą įskaudino kalbos apie mįslingą vaizdo įrašą: „Tai juodina mano dukrą“

Aktualu

Popiežiaus vizitas Agluonoje yra ypatingesnis nei Rygos lankymas

Gyvenimas

Tai – labai garsi optinė iliuzija, bet ar žinote, kas ją sukūrė ir kuo ji sudomino psichologus?

Sportas

„The Best“: C.Ronaldo nukarūnuotas – geriausiu metų futbolininku tapo L.Modričius

Aktualu

I.Šimonytė: mano lyginimas su D.Grybauskaite – tobula klišė

Vardai

Su vyro šmeižtu Mia nesitaikys: „Jis turi manęs miegančios nuogos nuotraukų, kuriomis grasina“

Popiežiaus vizitas Aktualu

Dalia Grybauskaitė giria popiežiaus drąsą reformuoti Bažnyčią

Aktualu

Norvegija iškvietė Norvegijos ambasadorių dėl „šnipo“ arešto

Gyvenimas

„Christian Dior“ įspūdingu šou su baleto šokėjais pradėjo Paryžiaus mados savaitę

Naujienos

Aktualu

Nauji požeminiai konteineriai Vilniuje: bus patogu ar drums gyventojų ramybę?

Aktualu

Vytautas Plečkaitis: Kada kris Vokietijos kanclerės A.Merkel Vyriausybė?

Aktualu

Orai.lt: darganą papildys vėtra

Gazas

Skaitytojas užfiksavo chaosą Vilniuje: „Porsche“ kerta ištisinę liniją, BMW lekia per raudoną

Aktualu

Audringa „Putino virėjo“ J.Prigožino jaunystė: vagystės, išgertuvės su paaugliais ir kalėjimas

Pasaulis kišenėje

Vieni gražiausių Lenkijos rūmų – pasakiška Mošnos pilis su 99 bokšteliais

Verslas

Buvęs Estijos premjeras Taavi Roivas: kai Lietuva mus aplenkia, priimame tai kaip iššūkį

Pasaulis kišenėje

Raudona plyta pamena Šiaurės Lietuvos miestelių klestėjimo laikus

Aktualu

Kremliaus kritikui A.Navalnui skirta dar 20 parų arešto

Vardai

Prancūzijos ambasadoriaus atsisveikinimo vakare – svečių padėka už „protokolo laužymą“

Popiežiaus vizitas Aktualu

Popiežiui Pranciškui ranką spaudęs vienuolis: „Iš arti matyti, kokią sunkią naštą jis neša“

Vardai

Žuvusio modelio mamą įskaudino kalbos apie mįslingą vaizdo įrašą: „Tai juodina mano dukrą“

Aktualu

Popiežiaus vizitas Agluonoje yra ypatingesnis nei Rygos lankymas

Vardai

Su vyro šmeižtu Mia nesitaikys: „Jis turi manęs miegančios nuogos nuotraukų, kuriomis grasina“

Gyvenimas

Tai – labai garsi optinė iliuzija, bet ar žinote, kas ją sukūrė ir kuo ji sudomino psichologus?

Sportas

„The Best“: C.Ronaldo nukarūnuotas – geriausiu metų futbolininku tapo L.Modričius

Aktualu

I.Šimonytė: mano lyginimas su D.Grybauskaite – tobula klišė

Aktualu

Rusija iškvietė Norvegijos ambasadorių dėl „šnipo“ arešto

Gazas

Koks likimas laukia „Fiat“, po Lietuvą vežiojusio popiežių Pranciškų?

24sek

Broliai Ballai sugrįžo į Lietuvą – iš autobuso tiesiai į greito maisto restoraną

Vardai

Daugiau vandens

Sveikata

Ruduo pilnas komplimentų

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką