Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Olimpinės žiemos žaidynės Vankuveryje atidarytos (atnaujinta 13.21 val., nuotraukos)

Žiemos olimpinių žaidynių Vankuveryje atidarymo ceremonija
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Žiemos olimpinių žaidynių Vankuveryje atidarymo ceremonija
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kanados tolimųjų vakarų mieste Vankuveryje prasidėjo XXI žiemos olimpinės žaidynės.

Atidarymo ceremonija prasidėjo penktadienį lygiai 18 valandą vietos (4 val. šeštadienį Lietuvos) laiku stadione „British Columbia Place“ ir truko lygiai tris valandas, pranešama BBC tinklalapyje.

Jos pradžia – kvapą gniaužiantis Kanados snieglentininko šuolis pro vieną iš penkių olimpinių žiedų.

Aidint kompozitoriaus Dave'o Pierce'o melodijai, kurią sudarė Britanijos ir Kanados himnų taktai, aštuoni Kanados raitosios policijos pareigūnai įnešė žaidynių rengėjos Kanados vėliavą į stadioną.

pliadisfoto.lt nuotr./Olimpinės žiemos žaidynės Vankuveryje atidarytos
Alfredo Pliadžio nuotr./Lietuvos delegacija per atidarymo ceremoniją

Olimpiados dalyvius ir apie 60 tūkst. žiūrovų pasveikino keturių indėnų genčių – skemišų, maskimų, liluatų ir cleil-vautusų atstovai. Mat, jų teritorijoje pastatyti žaidynių sporto objektai. Indėnai atliko tautinį šokį aplink keturias 20 metrų aukščio ledines totemines figūras, kurios žiūrovų akivaizdoje iškilo arenos viduryje.

Kylanti žvaigždė, 16-metė Kanados lenkė džiazo dainininkė Nikki Yanofsky sugiedojo Kanados himną.

Tada prasidėjo 48 minutes trukęs šalių delegacijų paradas, išrikiuotas abėcėlės tvarka.

Lietuvos vėliavą nešė slidininkė Irina Terentjeva. Žaliai baltą sportinę aprangą vilkintys 9 lietuviai į stadioną įžengė 50-ieji – po Latvijos, Libano ir Lichtenšteino, o po lietuvių delegacijos ėjo Meksikos ir Moldovos sportininkai.

Gruzijos sportininkai žygiavo su juodais šalikais ir gedulo raiščiais, pagerbdami prieš kelias valandas per treniruotę žuvusį rogučių sporto atstovą 21-erių metų Nodarą Kumaritašvilį. Gruzijos vėliava buvo su juodu kaspinu. Visi buvę stadione atsistoję pagerbė sportininką.

Eiseną užbaigė Kanados delegacija. Vėliavą nešė Clara Hughes, vienintelė pasaulyje ir žiemos, ir vasaros olimpiadų prizininkė (čiuožime ir dviračių sporte).

Tuomet prasidėjo pramoginė programa. Alegoriškai buvo pavaizduota Kanada kaip emigrantų šalis, šlovinta nuostabi šiaurės gamta. Stadiono kupole mirgėjo šiaurės pašvaistė, arenoje pasirodė milžiniška lokys, plaukiojo virtualūs banginiai. Žmonėms ant galvų pasipylė auksiniai ir raudoni klevo lapai.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Kanados mieste Vankuveryje XXI olimpinės žiemos žaidynės atidarytos – olimpinė ugnis uždegta 7 val. ryto Lietuvos laiku.
AFP/„Scanpix“ nuotr./Atidarymo ceremonija

Po oficialių Olimpiados organizacinio komiteto vadovo Johno Furlongo ir Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) prezidento Jacques'o Rogge'o kalbų Kanados generalgubernatorė Michaelle Jean paskelbė žaidynių pradžią.

„Aš skelbiu Vankuverio žaidynes, XXI Žiemos olimpines žaidynes atidarytas“, – ištarė ji 60 tūkst. miniai stadione „BC Place“.

Savo kalboje TOK prezidentas Jacques'as Rogge'as paragino sportininkus būti pavyzdžiu jaunimui visame pasaulyje.

„Štai ir vėl mes jau trečią kartą Olimpinių žaidynių istorijoje grįžome į Kanadą. Po Montrealio ir Kalgario atėjo eilė šios sportą mylinčios šalies Vakarų pakrantei priimti pasaulio sportininkus“, – kalbėjo J.Rogge'as.

„Ačiū Tau, Kanada, už tokią didžią ištikimybę olimpiniams idealams“, – padėkojo jis.

„Brangūs sportininkai, šios žaidynės priklauso jums, taigi suteikite joms žavesio, kurio mes visi laukiame iš jūsų pasirodymo ir elgesio, – tęsė TOK prezidentas. – Atsiminkite, kad jūs esate pavyzdys pasaulio jaunimui. Nėra garbės be atsakomybės.“

Stadione tylos minute buvo pagerbtas žuvęs Gruzijos sportininkas N.Kumaritašvilis.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Kanados mieste Vankuveryje XXI olimpinės žiemos žaidynės atidarytos – olimpinė ugnis uždegta 7 val. ryto Lietuvos laiku.
AFP/„Scanpix“ nuotr./Atidarymo ceremonija

Žaidynės dalyvaus apie pustrečio tūkstančio sportininkų, kurie varžysis tarpusavyje nuo vasario 12 iki 28 dienos.

Olimpinėje priesaikoje Vankuveryje pirmą kartą pasižadėta nevartoti dopingo.

Per ceremoniją vieno metu užgesus šviesoms, žiūrovai stadione įjungė iš anksto išdalintus elektrinius žibintuvėlius. Visame aptemusiame stadione mirgėte mirgėjo jų ugnelės.

Olimpinę ugnį uždegė trys deglų nešėjai tarp kurių buvo ir garsusis visų laikų geriausias ledo ritulininkas Wayne'as Gretzky, taip pat slidininkė Nancy Greene, NBA krepšininkas Steve'as Nashas; turėjo deglą ir čiuožėja LeMay Doan, bet ji liko stovėti, prie vieno iš arenos grindų neiškilusio ledinio lovio. Trys kiti loviai iškilo ir atsirėmė į aukurą, o tais loviais ugnis nuo trijų deglų pakilo į aukurą ir uždegė jame olimpinę liepsną.

Pirmasis olimpinės ugnies, nukeliavusios 45 tūkst. kilometrų, deglą į stadioną nešė paraolimpinių žaidynių dalyvis Rickas Hansenas, įvažiavęs į areną neįgaliųjų vežimėliu.

Manoma, kad tiesioginę XXI olimpinių žiemos žaidynių atidarymą stebėjo apie 3 mlrd. žiūrovų pasaulyje. Beje, pirmą kartą olimpinių žaidynių ceremonija surengta uždarame stadione.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką