Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Olimpiniame kaimelyje pakelta Lietuvos vėliava (nuotraukos)

Vida, Lina, Andrius, Tautvydas ir žaidynių talismanai Quachi bei Miga
ltok.lt nuotr. / Vida, Lina, Andrius, Tautvydas ir žaidynių talismanai Quachi bei Miga
Šaltinis: 15min
0
A A

Vasario 7 dieną Vistlerio olimpiniame kaimelyje iškilmingai buvo pakelta Lietuvos vėliava. Beje, pirmoji iš visų žiemos olimpinėse žaidynėse dalyvaujančių šalių, praneša LTOK.

ltok.lt nuotr./Trispalvės pakėlimas
Trispalvės pakėlimas

Šioje ceremonijoje dalyvavo misijos vadovė Vida Vencienė, jos pavaduotoja Lina Vaisetaitė, lietuviškus olimpinius marškinėlius vilkintys keli savanoriai – mūsų tautiečiai. Kanados kariškiams keliant vėliavą skambėjo mūsų šalies himnas.

Oficialią ceremoniją pradėjo būgnininkai iš keturių Kanados indėnų genčių. Buvo parodytas filmukas, o iš ekrano Vankuverio gyventojai įvairiomis kalbomis linkėjo sportininkams sėkmės.

Pakėlus vėliavą pakėlimo ant scenos buvo pakviesta V.Vencienė ir kaimelio merė Tricia Smith, olimpinė vicečempionė, Tarptautinio sporto arbitražo teismo teisėja. Ji sakė, kad yra dalyvavusi irklavimo varžybose ir Lietuvoje.

V.Vencienė ir olimpinio kaimelio merė pasakė sveikinimo kalbas, tradiciškai pasikeitė suvenyrais. Vida kaimelio muziejui padovanojo LTOK lėkštę. Meninės programos metu įspūdingai tratėjo būgnai.

ltok.lt nuotr./Tradicinis pasikeitimas suvenyrais
Tradicinis pasikeitimas suvenyrais

Kadangi tai buvo pirmoji vėliavos pakėlimo ceremonija Vankuverio žaidynėse, jos pasižiūrėti susirinko gausus būrys kitų šalių atstovų, nemažai vietos žurnalistų.

Vasario 7 dieną Vistlerio olimpiniame kaimelyje jau apsigyveno ir mūsų slidininkai bei jų treneriai. Ypač geros nuotaikos buvo Mantas Strolia, kuris Kanadoje vykusio pasaulio slidinėjimo taurės varžybų etapo vyrų 1,7 km sprinto atrankos varžybose šeštadienį aplenkė 37 varžovus ir užėmė 33-ią vietą. Tiesa, į vėliavos pakėlimo ceremoniją slidininkai nespėjo.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką