TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Olimpinio komiteto prezidentas Thomasas Bachas: sportas privalo išlikti politiškai neutralus

Thomasas Bachas ir Vladimiras Putinas
„Scanpix“ nuotr. / Thomasas Bachas ir Vladimiras Putinas
Šaltinis: 15min
0
A A

Jungtinių Tautų Organizacija (JTO) priėmė rezoliuciją, skelbiančią, kad JTO remia sporto nepriklausomybę ir autonomiją bei pripažįsta Tarptautinį olimpinį komitetą (TOK) aukščiausia organizacija, atsakinga už olimpinio judėjimo ir juo siekiamų idealų plėtrą visame pasaulyje. Pasak TOK prezidento Thomaso Bacho, taip JTO aiškiai pareiškia, jog sportas negali priklausyti nuo politikos ir politikai negali išnaudoti sportinių renginių politinių idėjų skleidimui.

Šią savaitę paskelbtoje rezoliucijoje pabrėžiama, kad sportas yra būdas skatinti švietimą, sveikatos apsaugą, vystymąsi ir plėtrą visame pasaulyje, o TOK ir olimpiniam judėjimui tenka ypatinga reikšmė šių tikslų siekime. Taip pat dokumente tvirtinama, kad svarbiausi tarptautiniai sporto renginiai turi būti organizuojami taikos, abipusio supratimo, draugystės, tolerancijos ir pasipriešinimo diskriminacijai dvasioje, ir tokių renginių vienijanti ir taikanti prigimtis turi būti gerbiama. Be to, rezoliucija teigia, kad bet kokia diskriminacijos forma yra nesuderinama su olimpiniu judėjimu.

TOK teigimu, toks tekstas aiškiai pasako, kad bet kokiame sportiniame renginyje turėtų dalyvauti kuo didesnis skirtingų valstybių skaičius, ir atskirų valstybių ar politikų siekiai boikotuoti sportinius renginius dėl politinių priežasčių yra nesuderinami su JTO prašymu gerbti sporto vertybes.

Valstybių ar politikų siekiai boikotuoti sportinius renginius dėl politinių priežasčių yra nesuderinami su JTO prašymu gerbti sporto vertybes.

„Mes sveikiname rezoliucijos priėmimą, tai istorinis pasiekimas sporto ir politikos santykiuose. Mūsų bendradarbiavimas su politinėmis institucijomis nuo šiol remsis šiuo dokumentu, pripažįstančiu sporto autonomiją. Puikūs JTO ir TOK santykiai yra pavyzdys, kaip nacionaliniu lygmeniu turi bendradarbiauti nacionaliniai olimpiniai komitetai ir valdžios institucijos. Vykstant tokiam bendradarbiavimui, sportas privalo išlikti politiškai neutralus“, – sako T. Bachas.

Pasak Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentės Dainos Gudzinevičiūtės, rezoliucija pirmą kartą aukščiausiu lygmeniu aiškiai įvardina sporto ir TOK autonomiją bei akcentuoja  sporto svarbą siekiant darnaus visuomenės vystymosi. Be to, ji nubrėžia gaires, kuriomis besiremdami nacionaliniai olimpiniai komitetai turi bendradarbiauti su savo valstybių valdžios institucijomis.

„Rezoliucija padės tiek Tarptautiniam olimpiniam komitetui, tiek nacionaliniams komitetams išlaikyti sporto neutralumą. Labai svarbu, kad dokumente įtvirtinti principai būtų taikomi ir kasdieniame sporto bei politikos institucijų bei organizacijų bendradarbiavime“, – sako D. Gudzinevičiūtė.

Rezoliuciją priėmė 69-oji JTO generalinė asamblėja, vykusi Niujorke, o apie tai viešai paskelbė šią savaitę. Rezoliucija buvo priimta vienbalsiai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką