Dabar populiaru
Publikuota: 2013 birželio 18d. 11:52

Olimpinis čempionas Gintautas Umaras kviečia dviratininkus į II-ąjį Vilniaus MTB turą

Dviratininkai
Aistės Ridikaitės nuotr. / Dviratininkai

Vilnius ruošiasi dar vienai dviračių šventei – jau šeštadienį startuos II-asis Vilniaus MTB turas. Legendinis Lietuvos dviratininkas, dukart olimpinis čempionas Gintautas Umaras ir jo brolis Mindaugas kviečia visus profesionalus, mėgėjus ar entuziastus prisijungti prie masinių dviračių varžybų, skirtų Olimpinės dienos šventei paminėti. II-ojo Vilniaus MTB turo laimėtojams bus įteiktos Gintauto ir Mindaugo Umarų taurės.

„Kiekviena sporto šventė – tai vieta, kur bendraminčiams smagu susirinkti. Norėtųsi, kad Lietuvoje būtų kuo daugiau jaunąją kartą ugdančių renginių, skirtų prasmingai, sveikai ir aktyviai gyventi“, – sako Gintautas Umaras, iki šiol vienintelis lietuvis, du kartus tapęs čempionu vienoje olimpiadoje. Jo teigimu, prieš prasidedant varžyboms svarbu apšilti, pamiklinti kojas, o tiems, kurie dviračiais važinėja retai – „nepersivalgyti entuziazmu“ ir būti ypač atidiems bei stebėti savo organizmo reakciją į krūvius.  

Prie Baltojo tilto startavusių dviračių sporto mėgėjų trasa drieksis per Žaliąjį tiltą, A.Goštauto gatvę, Vingio parką. Lazdyno tiltu persikėlę į kitą Vilniaus krantinę MTB turo dalyviai toliau judės Karoliniškių mišku, naujai įrengtais keliukais Žvėryno link, kol vėl sugrįš prie Baltojo tilto. Visos trasos ilgis – apie 20 kilometrų.

Olimpinės dienos šventėje dviratininkų ture dalyvaus ir pačios mažiausios – darželinukų – grupės. Mažiesiems dviratininkams bus parengtos atskiros 250, 1000 bei 2000 metrų trasos, kuriose jie galės varžytis su savo bendraamžiais. II-ajame Vilniaus MTB ture dalyvaus ir įmonės. Jų darbuotojai iki šiol jau užregistravo daugiau nei 20 komandų, sudarytų iš (iki) 5 narių. 

„Rengiamų dviratininkų turų tikslas – ne tik populiarinti dviračių sportą tarp mėgėjų bei entuziastų, tačiau ir skatinti dviračio, kaip ekologiškos transporto priemonės, naudojimą, plėtoti kūno kultūros, sveikos gyvensenos ir dviračių sporto masiškumą. Taip pat siekiame propaguoti aktyvų laisvalaikio leidimą, pristatyti Vilnių, kaip draugišką dviračių sportui miestą, – sako „Vilniaus MTB turo“ organizatorius Julius Kvietkauskas. – Džiugu matyti, jog Lietuvoje vis labiau populiarėja dviračių bei kitos sporto šakos, vis daugiau dalyvių pritraukia masiniai sporto renginiai“.

J. Kvietkauskas pastebi, jog nors šalies miestų infrastruktūra dar nėra maksimaliai pritaikyta dviratininkams (pvz., nenumatomos specialios juostos keliuose), tačiau kitų transporto priemonių vairuotojų požiūris į dviratininkus, o taip pat ir pačių dviratininkų vairavimo kultūra vis gerėja. „Vis daugiau dviratininkų pasirūpina savo saugumu, dėvi šalmus bei turi priekinius ir galinius žibintus. Tad ilgainiui dviračių mėgėjų tik daugės“, – įsitikinęs jis. 

II-ojo Vilniaus MTB turo organizatoriai informuoja, jog dalyvių saugumą užtikrins policijos ir savanorių pajėgos. Pirmajame rate nuo starto iki A. Goštauto gatvės pabaigos dalyviai važiuos su policijos palyda. 

Registracija internetu į Olimpinės dienos šventės metu vyksiantį II-ąjį Vilniaus MTB turą baigiasi šių metų birželio 19 dieną, 19:00 val. Registruotis galima čia: http://www.dviraciumiestas.lt/vilniaus-mtb-turas/registracija/

Temos: 1 Gintautas Umaras

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką