Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Olimpinis Trabzonas: U-15 rinktinės lyderis Antanas Krimelis tiki, kad jo karta gali pakartoti Jono Valančiūno komandos žygius

Antanas Krimelis
Alfredo Pliadžio nuotr. / Antanas Krimelis
Šaltinis: 15min
0
A A

Dar filmuodami lietuvių žaidimą grupės varžybose Rusijos rinktinės atstovai atkreipė dėmesį į veržlų Lietuvos U-15 komandos gynėją, žaidžiantį ketvirtu numeriu pažymėtais marškinėliais.

„Iš kur jis? Ar tai Šarūno Marčiulionio mokyklos auklėtinis?“, – klausė rusai. „Ne, tai „saboniukas“, – patikslinome. „Negali būti. Su šios kartos pirmąja Arvydo Sabonio mokyklos komanda mes žaidėme, ten jo nebuvo. Negi jis į pirmąją komandą nepatenka?“, – stebėjosi Rusijos treneriai.  

Antanas Krimelis atstovauja antrajai A.Sabonio mokyklos komandai, kurioje surinkti 1996 metais gimę krepšininkai. Vedama A.Krimelio antroji „saboniukų“ komanda tapo Lietuvos šios amžiaus grupės čempione, nugalėdama ir tą pačią pirmąją „saboniukų“ ekipą.

Akivaizdžiu lyderiu A.Krimelis tapo ir U-15 rinktinėje, kuri skina pergales Europos jaunimo olimpiniame festivalyje Trabzone, Turkijoje. Nesuklupdami nė karto lietuviai nužingsniavo iki finalo, kuriame susitiks su Serbijos krepšininkais.

Už aikštelės ribų vienas kukliausių rinktinės žaidėjų aikštelėje čia, Trabzone, beveik nesustabdomas. Koordinuotas, pasižymintis puikiu prasiveržimu ir greitų atakų smaigalyje dažnai atsiduriantis A.Krimelis olimpiniame festivalyje renka po 20,0 taškų.

– Antanai, pusfinalyje turkus įveikėte 25 taškų skirtumu. Ko gero tikėjotės sunkesnių rungtynių?

– Taip, tikėjomės, kad rungtynės bus sunkesnės. Ypač todėl, kad žaidėme su šeimininkais. Daug turkų fanų buvo susirinkę.

– Ar sunku buvo atlaikyti žiūrovų spaudimą?

– Iš pradžių buvo sunkoka atlaikyti tribūnų spaudimą, nes nesame įpratę žaisti, kai varžovus palaiko tiek sirgalių, bet išsiveržėme į priekį ir įtampa atslūgo.

– Kas lėmė pergalę?

– Manau, gera gynyba. Praleidome tik 50 taškų. Visi žaidėme susikaupę, todėl tai pavyko.

– Nuo pat pradžių komanda galvojo tik apie auksą ar toks tikslas atsirado jau įsibėgėjus varžyboms?

– Nuo pat pradžių kėlėme tikslą kovoti dėl aukso medalių. Neturėdami tokio tikslo nė nebūtume čia važiavę.

– Kur slypi šios komandos stiprybė?

– Komandiniame žaidime ir drausmėje.

– Kada pajautei, kad gali būti šios komandos lyderis?

– Per pasiruošimo rungtynes nebuvau lyderis, nes visi gaudavo daug laiko aikštelėje. Vėliau treneriai ėmė pasitikėti, leido daugiau žaisti, todėl stengiausi pateisinti pasitikėjimą. Tačiau šioje komandoje visi lygūs ir lyderiu gali tapti bet kuris.

– Ši rinktinė suburta pirmą kartą. Kai susirinkote, vieni kitus pažinojote?

– Reikėjo laiko susipažinti, nes dauguma esame iš skirtingų miestų. Kai kurie buvo pažįstami, bet su kai kuriais teko susipažinti.

– Apibūdink save kaip žaidėją.

– Manau, mano stiprioji pusė – prasiveržimai. Visuomet žaidžiu labai užsivedęs.

– U-19 rinktinė, kuri šiemet tapo pasaulio čempione, savo kelią taip pat pradėjo Europos jaunimo olimpiniame festivalyje. Kaip manai, ar jūsų kartos rinktinė gali pakartoti šios rinktinės žygius?

– Manau, kad galim. Esame stiprūs ir žiūrėsime, kaip bus.

– Ką dar išskirtum iš šios komandos?

– Kaip sakiau, šioje komandoje visi lygūs. Galbūt išskirčiau Dominyką Zupkauską, kuris yra puikus įžaidėjas. Aukštaūgiai mūsų taip pat geri.

– Ar komanda jau demonstruoja geriausią savo žaidimą?

– Rungtynės su turkais ko gero buvo geriausios. Puikiai gynėmės, žaisdami pusfinalyje praleidome tik 50 taškų. Tačiau manau, finale žaisime dar geriau. Stengsimės iš visų jėgų.

– Laukia kova su serbais...

– Galbūt graikai mums būtų buvę parankesni varžovai, nes su jais žaidėme grupėje ir jau žinome, kaip jie žaidžia. Serbai surinkę metais vyresnę rinktinę, turi ūgio pranašumą, bet esame nusiteikę laimėti.

– Kas tavo krepšinio idealai?

– Iš NBA žaidėjų labiausiai patinka Kevinas Durantas, iš europiečių... Net nežinau. Daug gerų žaidėjų yra. Vieno negalėčiau išskirti.

– Taigi tau pačiam NBA krepšinis labiau patinka?

– Europos krepšinis patinka dėl komandinio žaidimo, NBA – dėl gražesnių žaidimo momentų. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Krepšinis
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką