Dabar populiaru
Publikuota: 2012 lapkričio 30d. 22:21

Olimpinius medalius nešančios šiuolaikinės penkiakovės federacijos vairas – verslininko rankose

Vaidas Barakauskas - naujasis Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacijos prezidentas.
sportas.info. nuotr. / Vaidas Barakauskas - naujasis Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacijos prezidentas.

Lapkričio 30 d. vykusi Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacijos (LŠPF) ataskaitos ir rinkimų konferencija buvo labai trumpa – nesitęsė nė pusantros valandos. Žurnalistai į konferenciją nebuvo įleidžiami. Po posėdžio buvo surengta spaudos konferencija, kurioje dalyvavo visi federacijos vadovai ir Vykdomojo komiteto nariai.

Naujuoju LŠPF prezidentu išrinktas verslininkas Vaidas Barakauskas, viceprezidentais perrinkti Atėnų ir Pekino olimpinių žaidynių medalininkas Andrejus Zadneprovskis ir iki šiol laikinai vykdęs prezidento pareigas Vytautas Polujanskas, o generaliniu sekretoriumi – Viačeslavas Kalininas.

V. Polujanskas prieš mėnesį pakeitė atsistatydunusį tuometinį LŠPF prezidentą Viktorą Majauską.

Vykdomojo komiteto nariais tapo kaunietis Henrikas Eismontas ir vilniečiai Jurijus Moskvičiovas bei Valentinas Mizgaitis.

Federacijos olimpinio ciklo ketverių metų darbas įvertintas labai gerai. Federacijos viceprezidentas V. Polujanskas šypsodamasi teigė, kad Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacija įkurta 1955 metais ir nuo to laiko penkiakovininkai rungtyniauja tiktai labai gerai.

Svariais rezultatais jie džiugino ir pastaruosius ketverius metus, o sėkmę vainikavo vilnietės Lauros Asadauskaitės pelnytas aukso medalis per Londono olimpines žaidynes. Šauniai rungtyniavo ir jaunimas, parvežęs medalių iš pasaulio ir Europos savo amžiaus grupių čempionatų.

Spaudos konferenciją vedė federacijos viceprezidentas A. Zadneprovskis, kuris pirmiausia suteikė žodį naujajam federacijos prezidentui V. Barakauskui.

„Pasibaigus olimpiniam ciklui, federacija, besirengdama naujiems startams, permąsto savo žingsnius, numato strategiją. Susikirto mūsų keliai ir nutarėme kartu paieškoti tų būdų, kaip toliau plėtoti ir populiarinti šią pakankamai stiprią Lietuvoje sporto šaką.

Sporte pagrindinis tikslas yra laimėti čempionatą,  o sveiko būdo propagavimas yra tų laimėjimų pasekmė. Vienas iš pagrindinių federacijos tikslų ir yra siekti, kad dabartinis jaunimas ir ateityje džiugintų svariomis pergalėmis. Jokių revoliucijų nedarysime: turime olimpinę čempionę, treneriai dirba gerai, tačiau reikia stengtis, kad jų būtų ir ateityje“, - kalbėjo Vaidas Barakauskas.

Naujasis LŠPF prezidentas neslėpė, kad jis norėtų pagyvinti federacijos veiklą, judėti į priekį, kad ši graži sporto šaka taptų populiaresnė ir visame pasaulyje.

V. Barakauskas gimė ir augo Vilniuje, jam 41 metai. Jau 20 metų dirba versle, turi du aukštuosius išsilavinimus: matematikos ir verslo vadybos. Penkiolika metų dirbo savo įkurtos ir puoselėtos inžinerinės firmos direktoriumi, po to pakeitė darbo pobūdį ir dabar penkerius metus yra nekilnojamo turto investuotojas.

LŠPF prezidentas pats aktyviai sportuoja – dalyvauja dviračių maratonuose ir ralio varžybose. Jis stebėjo Pekino olimpines žaidynes. A. Zadneprovskis pridūrė, kad jiedu susipažino per dviračių maratoną – vienose iš varžybų abu dalyvavo toje pačioje grupėje, tiktai dabartinis LŠPF prezidentas tapo nugalėtoju, o jis užėmė trečią vietą.

Į klausimą, kiek naujasis LŠPF prezidentas suras lėšų federacijai, V. Barakauskas atsakė diplomatiškai: „Sportas – tokia sritis, kad, kiek jam duosi, tiek jis suvalgys. Būtinai prisidėsiu prie to ir matau galimybes prisidėti  ten, kur nepadengia valstybinis finansavimas“.

sportas.info
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką