Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Oscaras Pistoriusas tuo metu, kai nušovė draugę, nesirgo psichikos liga

Oscaras Pistorius teisme
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Oscaras Pistorius teisme
Šaltinis: BNS
0
A A

Psichiatrų komisija ir psichologas nustatė, kad parolimpinio sporto žvaigždė Oscaras Pistoriusas, kuris yra kaltinamas savo draugės nužudymu, nėra psichikos ligonis, pirmadienį paskelbė prokuroras.

„Ponui Pistoriui nepasireiškė jokia psichikos liga ar defektas, dėl kurių jis būtų teisiškai neatsakingas už nusikaltimą, kuriuo yra kaltinamas“, – sakė prokuroras Gerrie Nelas, skaitydamas iš psichologo ataskaitos – vienos iš dviejų, kuriose nurodoma, kad bėgikas turėtų būti laikomas teisiškai atsakingas.

O.Pistoriusas yra kaltinamas pernai per Šv.Valentino dieną nužudęs savo draugę, modelį Reevą Steenkamp

Ataskaitos buvo parengtos per keturias stebėjimo savaites. Ir psichiatrų komisija, ir psichologas nurodė, kad O.Pistoriusas gali būti pagal baudžiamąją teisę laikomas atsakingas.

O.Pistoriusas yra kaltinamas pernai per Šv.Valentino dieną nužudęs savo draugę, modelį Reevą Steenkamp.

Jis pripažįsta, kad nušovė R.Steenkamp iš 9 mm kalibro pistoleto pro užrakintas vonios duris, bet tvirtina, jog tai buvo klaida, nes jis manęs, kad tai buvo nusikaltėlis, naktį įsibrovęs jo užpulti.

„Ponas Pistoriusas galėjo suprasti savo veiksmo neteisingumą“, – sakė G.Nelas.

Sėdėdamas kaltinamųjų suole O.Pistoriusas žiūrėjo tiesiai prieš save, kai G.Nelas, kuris dėl negailestingo kryžminių apklausų stiliaus per šį teismo procesą yra pelnęs pitbulio pravardę, skaitė ataskaitas.

Atlikti psichiatrijos ekspertizę, kuri truko mėnesį, nurodė teisėja Thokozile Masipa, po to, kai gynyba iškvietė liudininką, kuris paliudijo, kad parolimpinio aukso laimėtojas kenčia nuo „generalizuoto nerimo sutrikimo“.

Atlikti psichiatrijos ekspertizę, kuri truko mėnesį, nurodė teisėja Thokozile Masipa, po to, kai gynyba iškvietė liudininką, kuris paliudijo, kad parolimpinio aukso laimėtojas kenčia nuo „generalizuoto nerimo sutrikimo“

Gynyba teigė, kad šis sutrikimas galėjo nulemti padidintą baimę tapti nusikaltimo auka ir kad ši baimė paveikė jo nuovoką tą naktį, kai jis nušovė savo draugę.

Gynybos advokatas Barry Rouxas sakė, kad jo komanda sutinka su ataskaita, bet paprašė daugiau laiko jai peržiūrėti.

„Aš taip pat gavau šitai šįryt, – sakė teisėja T.Masipa. – Nežinojau, kur žiūrėti, tad nusprendžiau jos neliesti“.

Teismo procesas tęsiasi gynybai kviečiant savo paskutinius liudytojus.

Kaltintojai teigia, kad R.Steenkamp buvo šaltakraujiškai nušauta po poros ginčo, ir surinko įrodymus, kad jų santykiai buvo audringi.

Gynyba tvirtino, kad sprinteris kenčia nuo giliai įsišaknijusio nerimo, kurio ištakos siekia vaikystę ir yra susijusios su kojų amputacija ir motinos, kuri piktnaudžiavo alkoholiu ir bijodama nusikaltimų miegodavo su ginklu po pagalve, įtaka.

O.Pistorius nuo gegužės 20-osios mėnesį kaip ambulatorinis ligonis kasdien atvykdavo į ligoninę „Weskoppies“ netoli Pretorijos.

Sportininkas teismo proceso metu dažnai palūždavo: verkė ir vėmė, kai teismui buvo pateikiamos šiurpios detalės apie R.Steenkamp mirtį

Sportininkas teismo proceso metu dažnai palūždavo: verkė ir vėmė, kai teismui buvo pateikiamos šiurpios detalės apie R.Steenkamp mirtį.

Jo emocijų protrūkiai buvo tokie dažni, kad gynyba ėmė laikyti kibirą šalia kaltinamųjų suolo.

Teismo procesas prasidėjo kovo mėnesį ir sulaukė didelio pasaulio žiniasklaidos dėmesio. O.Pistoriusas padarė kaltės nepripažinimo pareiškimą dėl R.Steenkamp nužudymo ir kitų kaltinimų, susijusių su amunicijos laikymu.

Jei bus pripažintas kaltu dėl žmogžudystės, jam grės kalėjimas iki 25 metų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką