Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Paaiškės galutinė rinktinės sudėtis

Virgilijus Alekna
Alfredo Pliadžio nuotr. / Didžiausia Lietuvos viltimi rugpjūčio 15–23 dienomis Berlyne vyksiančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate, be abejonių, išlieka 37 metų disko metikas V.Alekna, planetos pirmenybėse per savo karjerą jau pelnęs keturis medalius.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Jau šį šeštadienį Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadione prasideda Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas, po kurio paaiškės galutinė į pasaulio čempionatą Berlyne vyksianti mūsiškių delegacija. Kaip „15min“ teigė vyriausiasis nacionalinės komandos treneris Kęstutis Jezepčikas, nors normatyvus įvykdžiusių lengvaatlečių yra ir daugiau, galutinėje rinktinėje turėtų būti apie 15 lengvaatlečių.

„Manau, kad po Lietuvos pirmenybių šis skaičius dar gali būti pakoreguotas – arba dviem padaugės, arba dviem sumažės, tačiau mūsų komandoje turėtų būti apie 15 lengvaatlečių. Iš jų šeši pasaulio čempionate Berlyne pretenduos į finalus ir pusfinalius. Lyderiai yra aiškūs, o Lietuvos čempionato reikia tam, kad atsirinktume tuos žmones, kurie dar kelia abejonių“, – sakė K.Jezepčikas.

– Kiek rinktinės narių šį savaitgalį turėtume išvysti Kaune?

– Jeigu nebus traumų ar kažkokių pasikeitimų, dalyvauti turėtų dauguma. Mes iš principo esame susitarę, jog Lietuvos čempionatuose reikia dalyvauti visiems. Tarp jų ir lyderiams. Aišku, gal kai kurie iš jų dalyvaus ne savo rungtyse, kaip, sakysime, Živilė Balčiūnaitė. Nebūtų logiška likus dviem savaitėms iki pasaulio čempionato bėgti maratoną, tad ji bėgs trumpesnę distanciją. Panaši situacija ir dėl ėjikų.

Lyderiai yra aiškūs, o Lietuvos čempionatas reikalingas tam, kad atsirinktume tuos žmones, kurie dar kelia abejonių, – sakė K.Jezepčikas.

– Kas turi tvirtą vietą Lietuvos rinktinėje?

– Jeigu nebus traumų, Virgilijus Alekna (disko metimas), Ž.Balčiūnaitė (maratonas), Lina Grinčikaitė (100 m), Irina Krakoviak (800 m), Kristina Saltanovič (20 km ėjimas), Donatas Škarnulis (50 km ėjimas) ir Austra Skujytė (rutulio stūmimas).

– Kokia jų sportinė forma?

– Šiemet kai kurie gerino asmeninius rezultatus, A.Skujytei rutulio stūmimas yra nauja rungtis ir visi rezervai dar nėra išnaudoti. Šiaip rezultatais esu patenkintas. Visi, kurie šįmet startavo, gerai pasirodė. Ž.Balčiūnaitė planingai rengiasi, tai bus jos pagrindinis metų startas.

Alfredo Pliadžio nuotr./Austra Skujytė
Alfredo Pliadžio nuotr./Austra Skujytė

– Prie kurių sportininkų pavardžių vis dar kabo didžiausi klaustukai?

– Vardyti pavardžių aš jokiu būdu nenoriu. Planas į Berlyną yra vežtis 15 žmonių ir kai kurių sportininkų startai tik patvirtina, kad šis planas yra teisingas. Paklaida, manau, gali būti 2 žmonės į vieną arba į kitą pusę. Dar nelaidokime ir moterų estafetės rinktinės vilčių, kuri, manau, dar gali įvykdyti pasaulio čempionato normatyvą. Normatyvo Lietuvos čempionate tikiuosi ir dar iš kai kurių sportininkų. Sakykim, Tomas Intas visai neblogai pastaruoju metu mėtė ietį, tačiau normatyvo dar neturi. Šiek tiek nuliūdino, kad Vitalijus Kozlovas šiemet vis nesugeba pasiekti optimalios formos, palyginti su ankstesniais metais. Tačiau nenoriu užbėgti įvykiams už akių – reikia palaukti Lietuvos čempionato, po kurio paaiškės galutinė rinktinės sudėtis.

Alfredo Pliadžio nuotr./Lina Grinčikaitė
Alfredo Pliadžio nuotr./Lina Grinčikaitė

– Kaip vertintumėte V.Aleknos startus šįmet?

– Jis pakeitė sezono praktiką – šįmet turi mažiau startų. Tačiau paskutiniai jo rezultatai tik parodo, kad jis, kaip ir planavo, artėja prie geriausios savo formos, o jos pikas turėtų būti pasiektas būtent per pasaulio čempionatą Berlyne.

– Kas bus pasaulio čempionato favoritai?

– Lengvosios atletikos geografija per pastaruosius metus labai išsiplėtė – ilgus ir vidutinius nuotolius valdo Afrikos sportininkai, net arabai jau turi pajėgių bėgikų. Sprinto rungtyje dominuoja Jamaika ir JAV, o Europa išsiskiria techninėmis rungtimis. Stipriausios komandos bus JAV ir Rusijos. Medalius iškovos daug komandų, bet tik po kelis.

– Ar Lietuva medalių sąraše taip pat bus?

– Tikėkimės, kad būsime tarp medalininkų. Pagrindo viltis yra...

– Lengvosios atletikos federacija finansavimo trūkumu nesiskundžia?

– Pagrindinis mūsų sportininkų pasiruošimas yra vykdomas per Olimpinį sporto centrą, kur finansuojamos dvi programos – pasiruošimas 2012 metų Londono ir 2016 metų olimpinėms žaidynėms. Rinktinės lyderiams skųstis per daug nėra ko. Jiems buvo sudarytos sąlygos išvykti į beveik visas planuotas stovyklas. Aišku, gal ne visiškai taip, kaip norėtųsi, tačiau reikia atsižvelgti ir į sunkmetį. Didžiausia problema buvo ta, jog šiemet strigo 2016 metų programa ir ateities sportininkai, kurie dar tik beldžiasi į pagrindinės rinktinės duris, negalėjo gerai pasiruošti. Liūdina, jog neaišku, kaip bus toliau. Į ateities rinktinės narius savivaldybės, sporto mokyklos, centrai jau šešerius septynerius metus investav, o jei mes juos dabar paleidžiame, tai bus didžiulis nuostolis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką