Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pablogėjus sveikatai Valdas Adamkus neatvyko atsiimti kilnaus sportinio elgesio prizo – dėl sutrikusio širdies ritmo jis paguldytas į ligoninę

Apdovanojimų akimirka
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Apdovanojimų akimirka
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadienio popietę Lietuvos tautinio olimpinio komiteto būstinėje turėjo būti apdovanotas buvęs Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus. Jam paskirtas pagrindinis 2013 metų Lietuvos kilnaus sportinio elgesio komiteto prizas. Deja, pats laureatas dėl sveikatos problemų apdovanojimų ceremonijoje nepasirodė.

LTOK vykdomasis komitetas nutarė, kad kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus bus apdovanotas pagrindiniu 2013 metų Lietuvos kilnaus sportinio elgesio komiteto prizu, kuris jam skirtas už olimpinių idealų ir vertybių sklaidą bei propagavimą, sveiko gyvenimo būdo puoselėjimą, kilnaus elgesio supratimą ir gero pavyzdžio auklėjamąją galią.

Deja, dėl ligos V.Adamkus ceremonijoje negalėjo dalyvauti. Kaip sakė LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, apdovanojimas jam bus įteiktas kaip įmanoma iškilmingiau: „Labai jo laukiame Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete.“

Papildyta 19.09 val. V.Adamkus dėl sutrikusio širdies ritmo paguldytas į ligoninę

Kadenciją baigęs prezidentas V.Adamkus pirmadienį dėl sutrikusio širdies ritmo paguldytas į ligoninę.

„Prezidentui buvo sutrikęs širdies ritmas, jis atstatytas. V.Adamkus, pasak gydytojų, jaučiasi gerai, iki rytojaus jis bus stebimas Santariškių klinikų medikų“, – remdamasi prezidento šeimos gydytoju pranešė LRT televizija.

LTOK Garbės diplomu už pavyzdinę trenerio karjerą apdovanotas Lietuvos nusipelnęs irklavimo treneris Algirdas Kazimieras Arelis, parengęs olimpinių žaidynių medalininkus Vytautą Butkų, Kristiną Poplavskają, Birutę Šakickienę, pasaulio čempionę, olimpinių žaidynių dalyvę Donatą Vištartaitę.

Garbės diplomai įteikti ir Lietuvos taikvondo federacijos generaliniam sekretoriui, šios sporto šakos vyr. treneriui Žymantui Bražiūnui, Lietuvos sportinio ėjimo asociacijos aktyviam veiklos organizatoriui, metodinio leidinio „Lietuvos ėjikas“ vyr. redaktoriui Juozui Albinui Genevičiui bei Kauno plaukimo mokyklos neįgaliųjų sporto treneriui, klubo „Takas“ pirmininkui Romaldui Bičkauskui. Jie apdovanoti už pavyzdinę sportinę ir visuomeninę, mokslinę veiklą. Visų laureatų vardu J.A.Genevičius padėkojo už apdovanojimus: „Malonių akimirkų gyvenime ne tiek daug. Džiugus toks įvertinimas. Dirbsime toliau...“

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Apdovanojimų akimirka
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Apdovanojimų akimirka

2013-aisiais Lietuvos kilnaus sportinio elgesio komitetas minėjo dvidešimties metų sukaktį. Per pastarąjį dvidešimtmetį nemažai nuveikta skleidžiant kilnaus elgesio vertybes šalyje ir siekiant žmogui tarnaujančio humaniško sporto. Lietuvos kilnaus sportinio elgesio komitetas kasmet apdovanoja iškiliausius mūsų sportininkus ir sporto darbuotojus.

Tarptautinio „Fair Play“ komiteto tikslas – saugoti ir skatinti pagarbą kilniam elgesiui ir jo vertybėms ne tik didžiajame sporte ar sporto visiems programose, bet ir kasdieniame gyvenime.

2012 m. LTOK prizas buvo įteiktas motociklininkui Gintautui Igariui, sėkmingai įveikusiam Dakaro ralį. Viename Dakaro ralio etapų Lietuvos atstovas trasoje pagelbėjo susižeidusiam varžovui prancūzui Olivier Mutelet: etape sugaišo daug papildomų minučių bei prarado daugiau nei dešimt pozicijų motociklininkų rikiuotėje.

Lietuvos kilnaus žaidimo – Lietuvos kilnaus sportinio elgesio laureatais yra buvę legendinis boksininkas Algirdas Šocikas, Romos olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtoja Birutė Kalėdienė, Parolimpinių žaidynių čempionas ir prizininkas Vytautas Girnius, legendinis alpinistas Vladas Vitkauskas, sporto visuomenininkas Stepas Martyšius.

Mintis kovoti prieš šovinizmą ir smurtą sporte pradėjo formuotis 1963 metais, kai UNESCO Jaunimo institutas suorganizavo seminarą Vokietijoje, kur Tarptautinio sporto mokslo ir kūno kultūros komiteto (International Committee for Sport Science and Physical Education) bei Tarptautinės sporto spaudos asociacijos (International Sports Press Association) atstovai susitiko aptarti jungtinės veiklos galimybių skatinant bei skleidžiant kilnų elgesį sporte (Fair Play).

Tarptautinio „Fair Play“ komiteto tikslas – saugoti ir skatinti pagarbą kilniam elgesiui ir jo vertybėms ne tik didžiajame sporte ar sporto visiems programose, bet ir kasdieniame gyvenime.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką