Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Padelio tenisas – nauja sporto šaka, pakerėsianti Lietuvą

Šarūnas Marčiulionis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Šarūnas Marčiulionis
Šaltinis: 15min
0
A A

„Pabendravome su Andrejumi Zadneprovskiu ir jis tiesiog žiauriai apsidžiaugė, kad aš žinau ir žaidžiu padelio tenisą. Jis, pasirodo, taip pat buvo tiesiog sužavėtas šia sporto šaka“, – apie bendraminčių paieška Lietuvoje kalbėjo šalies krepšinio legenda Šarūnas Marčiulionis. Daugiau kaip prieš metus iš Ispanijos garsaus krepšininko atvežta labai populiarios tuose kraštuose sporto šakos idėja skinasi kelia ir tarp Lietuvos teniso gerbėjų – sausį įkurta Lietuvos padelio teniso federacija, kuri nežada vilktis tarp autsaiderių. Jau šiemet šalyje planuojama įrengti 18 padelio teniso aikščių.

Padelio tenisas – sparčiausiai populiarėjanti sporto šaka ispaniškai kalbančiose šalyse. Tai nesudėtingas, nebrangus, nereikalaujantis daug fizinių ir specialių sportinių gebėjimų žaidimas.

Juokinga ar ne, tačiau padelio tenisas, kurio istorija prasideda 1974 metais Meksikoje, kai kuriuose Ispanijos regionuose atsilieka tik nuo futbolo – kitos sporto šakos neprilygsta padeliui.

Padelio tenisas yra teniso ir skvošo derinys, žaidžiamas poromis su iš stiklo pluošto pagaminta bestyge rakete ir kamuoliuku, panašiu į teniso. Padelio aikštelė, kurios išmatavimai – 20m x 10m, yra aptverta tvora, kurios galinės sienos dalys yra sudarytos iš grūdinto stiklo arba betono, o šoninės – iš vielos tinklo.

Padelio teniso taškų skaičiavimas – toks pats kaip ir tenise, tačiau padelio tenisas turi savas taisykles. Padavimas yra mažiau reikšmingas lyginant su tenisu, nes prieš paduodant kamuoliukas turi pirma atsimušti nuo paviršiaus ir tik tada būti smūgiuojamas. Smūgis turi būti atliekamas žemiau juosmens lygio, todėl stipriai kamuoliuką paduoti yra sudėtinga. Taip pat galima naudotis sienomis.

Tarp teniso ir padelio teniso smūgių yra didelis skirtumas: tenise smūgiai yra tiesioginiai ir daromi stipriai užsimojus, tuo tarpu padelio žaidėjai kamuoliuką labiau stumia, nes užsimoti stipriam smūgiui paprasčiausiai nėra laiko.

Ir dar – kamuoliuką galima atmušti ir jam atsitrenkus į sieną.

VIDEO: Padelio teniso varžybos

„Taip, šiek tiek keistas pavadinimas – padel. Na, jis iš ispanų kalbos reiškia irklą, bet galima kalbėti ir apie keptuves. Raketės šiek tiek panašios į keptuves. Mes aiškinomės su kalbininkais, tad ir gavome leidimą registruoti padelio teniso, o ne padelio federacija“, – pasakojo apie pirmuosius Lietuvos padelio teniso federacijos (LPF) žingsnius 49-erių Š.Marčiulionis.

Sausio mėnesį įkūrus LPF, legendinis krepšininkas sutiko eiti federacijos viceprezidento pareigas, o LPF prezidentu išrinktas dviejų olimpiadų prizininkas šiuolaikinės penkiakovės atstovas Andrejus Zadneprovskis.

„Man paskambino toks Šarūnas ir storu balsu pasakė: „Šita, atvažiuok, pažaisi padelį“. Ką perklausiau? Na, padelį, žodžiu atvažiuok. Kai atvykau pas Šarūną Marčiulionį į sodybą, jis mane lyg ir vedė į teniso kortus, tačiau pasuko į kitus kortus. Davė keistą raketę ir paaiškino naujo žaidimo taisykles. Pradžioje lyg ir nieko nesupratau, bet jau po dešimties minučių tapau šios sporto šakos entuziastu“, – apie pažintį su padelio tenisu antradienio vakarą sostinės „Star and Legend“ bare linksmai pasakojo LPF pristatymo renginio vedėjas aktorius Ramūnas Rudokas.

Kol kas padelio tenisą galima žaisti Dubingiuose Š.Marčiulionio esančioje sodyboje, tačiau LPF vykdomasis direktorius Alvydas Šutavičius patikino, kad dar šiemet planuojama įrengti apie 18 kortų ir net 5-ias iš jų – sostinėje.

„Dabar jau supratau, kad statau Vilniuje ne vieną padelio teniso aikštę“, – sveikindamas naują federaciją šmaikštavo Vilniaus meras Artūras Zuokas, vis dėlto teigdamas, kad apie būsimus kortus jis žino, bet nesitikėjo, jog darbai virte virs ir kils padelio aikštės.

Tik aikštynais Lietuvos padelio federacija sustoti neketina, nors su žavesiu kalba apie tūkstančius kortų ispaniškai kalbančiose valstybėse.

„Pasikvietėme mums padėti buvusį Ispanijos padelio federacijos vadovą, daugkartinį Ispanijos ir Katalonijos čempioną, Prancūzijos rinktinės kapitoną Rafaelį Lozano. Jis bus mūsų Lietuvos rinktinės treneriu. Tikimės, kad po poros olimpiadų Lietuvos padelio teniso rinktinė jau dalyvaus vasaros žaidynėse. Ir R.Lozano mums labai padės“, – sakė Š.Marčiulionis.

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką