2018 11 26

Pamatykite: įspūdinga lietuvės ataka koja pakeliui į Europos šotokan karatė bronzą

Lapkričio 23-25 dienomis, Serbijoje, Nišo mieste, Lietuvos rinktinė dalyvavo Europos šotokan karatė (ESKA) čempionatų. Jame dalyvavo 22 šalys, Lietuvos rinktinę sudarė 9 sportininkai iš Vilniaus, Kauno ir Panevėžio karatė klubų.
Jurgita Januškaitė-Žilinskienė su treneriu Tomu Žilinsku.
Jurgita Januškaitė-Žilinskienė su treneriu Tomu Žilinsku. / Asmeninio archyvo nuotr.
Temos: 1 Karatė

Geriausiai sekėsi Vilniaus „Karate do“ klubo atstovei Jurgitai Januškaitei-Žilinskienei (tr. T. Žilinskas). Ji tarp 39 dalyvių suaugusių kumitė rungtyje – iškovojo bronzos apdovanojimą. Kelyje link medalių, Lietuvos atstovė įveikė Vengrijos (3:0), Ispanijos (1:0) ir Lenkijos (1:0) sportininkes. Deja, pusfinalyje rezultatu 2:0 turėjo pripažinti būsimos Europos čempionės iš Anglijos pranašumą.

Moterų komandinėje kumitė rungtyje Jurgita Januškaitė-Žilinskienė kartu su savo mokine Nomeda Tvaskaite (klubas „Karate-do“) ir Panevėžio klubo „Alfa“ sportininke Rūta Zigmantavičiūte iškovojo bronzos medalius.

Tik per žingsnį nuo medalių, Europos čempionate, užėmę 5 vietas liko Lietuvos jaunimo rinktinės nariai: Nomeda Tvaskaitė (klubas „Karate do“), Eglė Duobaitė (klubas „Alfa“) ir Lukas Postonogovas (klubas „Era“). Devintą vietą suaugusių kumitė rungtyje tarp 70 dalyvių užėmė Kauno klubo „Dojo“ sportininkas Karolis Čiutra.

Asmeninio archyvo nuotr./Lietuvos šotokan rinktinė.

Lietuvos šotokan karatė rinktinės treneris yra Alfonsas Valuntonis.