2018 04 30

Pamatykite – Žydrūnas Savickas pasaulio čempionate laimėjo autobuso tempimo rungtį

42-ejų Lietuvos galiūnas Žydrūnas Savickas Maniloje dalyvauja jau septynioliktame pasaulio čempionate. Pirmadienį lietuvis laimėjo autobuso tempimo rungtį.
Žydrūnas Savickas
Žydrūnas Savickas / 15min.lt montažas

Ž.Savickas varžosi trečioje pasaulio čempionato atrankos grupėje.

Pirmoje sunešimo ir iškrovimo rungtyje lietuvis užėmė trečią vietą. Antroje rungtyje Ž.Savickas mėtė svarmenį į viršų ir liko paskutinis tarp šešių dalyvių. Lietuvis atsigriebė trečioje rungtyje, kurioje kėlė svarmenis pritūpdamas. Čia jis užėmė antrąją vietą.

Greičiausiais Lietuvos galiūnas buvo autobuso tempimo rungtyje, kurią laimėjo, nutempdamas transporto priemonę per 37 sekundes.

Iš viso Ž.Savickas turi jau 20 taškų ir grupėje pakilo į antrąją vietą. Lietuvį lenkia tik vienu tašku daugiau turintis Robertas Oberstas.

Antradienį sportininkai kels rąstą ir sukels akmenis. Ž.Savickui priklauso rąsto kėlimo pasaulio rekordas (228 kg), todėl jis laikomas šios rungties favoritu.

Pirmoje grupėje varžosi kitas Lietuvos galiūnas Marius Lalas, kuris po keturių rungčių užima antrą vietą.

Pasaulio čempionato atrankoje sportininkai suskirstyti į penkias grupes po šešis galiūnus. Iš kiekvienos grupės į finalą pateks po du sportininkus.

Finalas vyks gegužės 5-6 dienomis.