Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Parairkluotojas Augustas Navickas po pirmo starto vis drąsiau mąsto apie Rio

Treneri Liudvikas Mileška ir Augustas Navickas
LIF nuotr. / Treneris Liudvikas Mileška ir Augustas Navickas
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadienį iš Italijoje vykusios regatos sugrįžo parairkluotojas Augustas Navickas. Vaikinas užėmė 11-ąją vietą tarptautinėje „Gavirate“ regatoje, kuri vyko Varezės ežere Italijoje ir užsitikrino teisę ruoštis atrankinėms varžyboms į parolimpines žaidynes. Klaipėdietis dalyvavo vienviečių parairkluotojų kategorijoje, kurioje varžėsi net 25 šalių dalyviai.

Augustą Navicką galite sekti socialiniame tinkle „Facebook“.

Prieš regatą – pasirengimo stovykla

Tai buvo pirmasis A. Navickos oficialus tarptautinis startas ir pirmasis neįgalaus irkluotojo pasirodymas tarptautinėse varžybose Lietuvos irklavimo sporto istorijoje. Augusto treneris Liudvikas Mileška pasakojo, kad vaikinas žiemą intensyviai treniravosi „Impuls“ sporto klube Klaipėdoje, o atšilus orams specialia valtimi rengėsi varžyboms Danės upėje.

Prieš tarptautinę „Gavirate“ regatą, tarpininkaujant Lietuvos irklavimo federacijai (LIF), Augustas dalyvavo tarptautinėje 10 dienų Pasaulio irklavimo federacijos (FISA) surengtoje stovykloje Italijoje, kuri buvo skirta 8 šalims – parolimpinio irklavimo naujokėms. Treneris džiaugėsi, jog stovyklos metu kartu su Augustu įgijo žinių, išgirdo naudingų patarimų.

Pasirengimas ir lūkesčiai rimti, o galimybės ribotos

Pavykus surinkti lėšas A. Navicko pasirengimui vasaros treniruočių proceso vykdymui yra didelė tikimybė, kad sportininkas startuos parolimpinėse žaidynėse Rio de Žaneire.

„Augustas dabar yra tvirtoje pozicijoje. Praktikos turime, žinių įgijome, tačiau su finansine padėtimi sunkiau“, – apie tai, kas kelia nerimą ruošiantis praolimpinėms žaidynėms, pasakojo  treneris L. Mileška.

„Su parolimpiniu Lietuvos komitetu daug kalbėta, bet kol kas naudingų pokyčių nesulaukėme“.

Treneris kartu su savo auklėtiniu džiaugiasi draugyste su Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio vienuolyno vienuoliais. Jiems tarpininkaujant praėjusiais metais buvo nupirkta pirmoji Lietuvoje valtis, pritaikyta irkluoti sportininkui, turinčiam judėjimo negalią. Tai suteikė Augustui galimybę rengtis lauktoms varžyboms.

Artėja „Vilties yriai”

Augustas prieš metus pirmą kartą startavo Klaipėdos irklavimo regatoje „Vilties yriai“. Šiemet vaikinas vėl ruošiasi joje dalyvauti. Birželio 7 dieną įvyks trečioji irklavimo ir baidarių kanojų irklavimo  regata „Vilties yriai“, kurioje be A. Navicko dalyvaus ir parairkluotojai iš Latvijos, Estijos ir Rusijos.

L. Mileška džiaugiasi, kad neįgalieji turi galimybę treniruotis ir svajoja suburti grupę, kuri padėtų integruoti į irklavimo sportą žmones turinčius negalią Klaipėdoje ir Lietuvoje.

Šią vasarą Augustui numatomos trys atsakingos varžybos Lietuvoje ir Šveicarijoje bei rugsėjo pradžioje pradžioje Pasaulio čempionatas Agabaletėje (Prancūzija), kur vyks atranka į parolimpines žaidynes. Atrankos metu į Rio pateks 8 vienvietininkai. 2016 m. pavasarį papildomoje atrankos regatoje kelialapį į Rio dar galės iškovoti 3 šalių atstovai.

Pavykus surinkti lėšas A. Navicko pasirengimui vasaros treniruočių proceso vykdymui yra didelė tikimybė, kad sportininkas startuos parolimpinėse žaidynėse Rio de Žaneire.

Klaipėdos irklavimo klubas tikisi finansinės paramos iš neabejingų parolimpinio sporto gerbėjų.  Norintiems padėti, prašome lėšas pervesti į asmeninę Augusto Navicko sąskaitą LT84 5015 4000 1002 2246.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką