-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2012 08 31

Parolimpinės žaidynės – valios triumfas prieš negalią: plaukimas ir šaudymas be rankų, lenktynės dviračiu be kojos

Juos vadina superžmonėmis. Nenuostabu, nes toli gražu ne kiekvienas sugebėtų šaudyti iš lanko ar plaukti be rankų arba minti dviratį be kojos. Šią savaitę Londone startavusiose parolimpinėse žaidynėse varžosi beribe valia skausmą ir negalią įveikę superžmonės.
Mattas Stutzmanas
Mattas Stutzmanas / „Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Kojos Neįgalumas

Jie bėga, šoka į tolį ir plaukia tuose pačiuose stadionuose bei baseinuose, į kuriuos prieš tris savaites buvo nukreiptos viso pasaulio akys – vyko Londono olimpiada. Nors nesulaukia tokio paties dėmesio, superžmonės tam, kad atsidurtų žaidynėse turėjo išlieti netgi daugiau prakaito ir ašarų.

Žiūrovai apstulbę stebi kaip plaukikė į baseiną įlipa tvirtai sukąstais dantimis laikydamasi už rankšluosčio, šaulys lanką laiko kojomis, o dviratininkas skuodžia treku mindamas viena koja.

„Daily Mail“ išrinko Londono parolimpinių žaidynių žvaigždes, kurių sugebėjimais negalima nesižavėti.

Scanpix nuotr./Mattas Stutzmanas
„Scanpix“ nuotr./Mattas Stutzmanas

Net ir neturėdamas rankų šaulys Mattas Stutzmanas taikosi į auksą. Amerikietis lanką laiko suspaudęs tarp kojos pirštų, įtempia pečiu, o strėlę į taikinį paleidžia burna.

Scanpix nuotr./Lu Dong
„Scanpix“ nuotr./Lu Dong

Kinijos plaukikė Lu Dong negali laikytis už baseino krašto prieš startą, nes neturi rankų, tačiau ji tai padaro tvirtai sukandusi rankšluostį. O plaukti ji moka taip greitai, jog tapo moterų 100 metrų plaukimo nugara Londono parolimpiados čempione pagerindama pasaulio rekordą – 1:24,71. Baseine ji aplenkė net ir tas varžoves, kurios gali naudotis rankomis. L.Dong dar plauks ir 50 m peteliške.

Scanpix nuotr./Tao Zheng
„Scanpix“ nuotr./Tao Zheng

Be rankų pagalbos parolimpiniu čempionu ir naujo pasaulio rekordo savininku 100 m plaukime nugara – 1:13,56 – Londone tapo ir kinas Tao Zheng. Jis dar plauks 50 m laisvu stiliumi, 50 m peteliške ir 200 m kompleksiniu būdu.

Scanpix nuotr./Natalia Partyka
„Scanpix“ nuotr./Natalia Partyka

Nors lenkė Natalia Partyka gimė be plaštakos ir dilbio, tai netrukdo jai dominuoti prie stalo tenise. Ji turi jau du aukso ir du sidabro medalius, nors išmesti kamuoliuką į orą turi balansuodama nevisaverte ranka.

Scanpix nuotr./Juanas Jose Mendezas
„Scanpix“ nuotr./Juanas Jose Mendezas

Ispanas Juanas Jose Mendezas sugeba skuosti dviračiu, nors neturi kairės rankos ir kojos. Kilometro greičio lenktynėse dviratininkas Londono parolimpiadoje užėmė 24 vietą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius